Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

EffectHA Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

EffectHA Kremi Nedir?

EffectHA krem içeriğindeki nemlendirici içerikleri sayesinde kuruluk ve nemsizliği giderir. Solgun ve mat cildi canlandırır. İnce kırışıklıkları açmaya yardımcı olurken yeni kırışıklık oluşumunu önler. Kollajen üretimini tetikler. Cilt tonu eşitsizliklerini giderir, kahverengi lekeleri ve akne sonrası izleri gidermeye yardımcı olur.

EffectHA Kremi Ne İşe Yarar?

EffectHA krem içeriğindeki maddelerin etkileri,

Hyalüronik asit sodyum tuzu: Hyalüronik asit cildin doğal yapı taşında da bulunan, ağırlığının 1.000 katı kadar su tutabilme kapasitesine sahip nemlendirici bir maddedir. Hyalüronik asitte önemli olan molekül büyüklüğüdür. EffectHA Cream’de bulunan Hyalüronik asit Sodyum tuzu boyutu 200 kDa’dır. Bu boyuttaki Hyalüronik asit cildin dermis katmanına kadar ilerleyip kollajen üretimini tetikler. Cildi derinlemesine nemlendirirken ince kırışıkların önlenmesinde ve açılmasında etkilidir.

Niasinamid: Niasinamid bir B vitamini türevidir. Melanin pigmentinin epidermis katmanına ulaşmasını engelleyerek leke görünümünü azaltır, yeni lekelerin oluşmasını engelleyerek ciltteki renk eşitsizliğini giderir. Akne sonrası kırmızı izlerin de iyileşme sürecini hızlandırır. Antienflamatuvar etkisiyle ciltteki kızarıklıkları yatıştırır. Seramit üretimini tetikleyerek cilt bariyerini onarır.

Bisabolol: Papatya çiçeğinden elde edilir. Cildin doğal iyileşme hızını artırır. Cildi yatıştırır, cildin doğal görünümünü kazanmasını sağlar ve UV ışınlarından korunmasına destek olur.

Zinc Pca: Pirolidon karboksilik asidin çinko tuzudur. Cildi nemlendirirken fazla sebum salgılanmasını kontrol altına alır. Akne sorununda antimikrobiyal etkisinden dolayı yatıştırıcı etkileri vardır.

Glycrrhiza glabra root extract: Meyan bitkisinin kökünden elde edilen ekstredir. İçeriğindeki glabridin maddesi tirozinaz enzimini inhibe ederek leke oluşumunu azaltır ve cildi aydınlatır. Antienflamatuvar etkisiyle ciltteki kızarıklıkları yatıştırır.

Isododecane: Ürünün yağlandırmadan cilt yüzeyinde pürüzsüz bir şekilde yayılmasını sağlar.

EffectHA Kremi İçeriği

EffectHA krem içeriğinde,

  • Hyalüronik asit sodyum tuzu,
  • Glycrrhiza glabra root extract,
  • Isododecane,
  • Zinc Pca
  • Bisabolol ve
  • Niasinamid bulunmaktadır.

EffectHA Kremi Fiyatı

EffectHA krem fiyatı 92,33 TL’dir.

EffectHA Kremi Nasıl Kullanılır

Sabah ve akşam cilt temizliğinden sonra yeterli miktarda ürünü dairesel hareketlerle cilde uygulayın. Gün içinde ihtiyaç duyulması halinde tekrar uygulanabilir.

EffectHA Kremi Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: bu zamana kadar ilk defa bir nemlendiriciden memnun kaldım! leke problemim yok o konuda bir sey diyemiyorum ama karma ciltler için olanını kullanıyorum hassas ve çoğu nemlendirici ile sorun yaşayan cildimde sivilce, komedon vs. yapmadı nemlendirmesi güzel yapısı su gibi. ben çok memnun kaldım özetle. karma ve yağlı cilt için olanın içerik listesini ekledim.

Kullanıcı: turuncu renkli olanını karmadan kuruya dönük, sivilceye meyilli, hassas cildim için almak istediğim kremdir. ürünle ilgili çok fazla olumlu yorum var instagramda. ama içindeki parafinnum liquidum beni işkillendiriyor, gözeneklerimi tıkayıp sivilce tetiklemesinden çekiniyorum.

Kullanıcı: ben kuru ciltler için olan turuncusundan aldım. öncelikle ürün ince yapıda kıvamı biraz sıvı. yüze sürüldüğünde hoş bir ferahlık biraz da ıslaklık veriyor. çok da çabuk emiliyor. emildikten sonra sanki cildim pürüzsüzleşti ama yumuşamadı. yani nenlendirmesini ilk etapta beğenemedim. bu arada zaten yazıyor ama 50 ml. i̇lk gördüğümde gözüme küçük geldi. tabi bunlar dediğim gibi ilk izlenimlerim. birkaç hafta sonra tekrar ekleme yaparım.

Kullanıcı: instagramda övülen bir sürü paylaşımdan sonra svilce lekelerime iyi geleceğini umarak aldığım nemlendirici. ben boyutunu biraz daha büyük beklemiştim küçük geldi. t bölgesi yağlı-yanaklar normal(dönemsel kuru) cildim için karma cilt için olan pembeden aldım. ancak nemlendirmesi yanaklarıma hiç yeterli gelmedi, bir sonrakinde turuncuyu denemek istiyorum. 1 aya yakın süredir kullanıyorum lekelerimde belirgin bir fark görmedim açıkcası belki biraz daha zamana ihtiyaç vardır. dokusuna gelirsem çok güzel, makyaj öncesi bazları gibi cildimde kadife bir hissiyat bırakıyor, bu açıdan makyaj öncesi için çok iyi

Kullanıcı: cilt bakımında yeni yeni bilinçlenen biri olarak etkisini tam anlayamadığım ama işini yaptığını düşündüğüm nemlendirici. öncesinde la roche posay k+ kullanmıştım ve gözeneklerime beyaz, siyah noktalarıma iyi gelmişti. cildim alıştı ve etkisini kaybetti. zaten daha yüksek oranlı asit ürünlerine geçmek istiyordum bu yüzden sadece nemlendirici olan bir ürüne ihtiyacım vardı. bence bu üründe aradığımı buldum. uzun vadede cilt bariyerime de iyi geleceğini düşünüyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.