Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Bebeklere Deniz Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

0

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil planları yapılmaya başlandı. Tatil planları kadınlar için oldukça zor ve detaylı bir süreç olurken, bebekli anneler daha çok hazırlık yapıyor.

Özellikle yaz aylarında bebek cilt bakımı ve  bebekler için deniz sonrası cilt bakımı  oldukça önem kazanmaktadır.

Bebeklerin cildi oldukça hassas olduğu için yaz aylarında sıcaklık ve nem artışı, güneş ışınları, deniz ve havuz gibi birçok faktöre dikkat etmek gerekiyor.

Birçok bebek yazın tatile gittiğinde suyun tadını çıkararak denizde vakit geçirmek ister. Bebekler için eğlenceli bir deneyim olsa da deniz sonrası anneler için cilt bakımı önemlidir. Deniz sonrası bebeklerinin hassas cildinin zarar görmemesi için annelerin titiz olması ve doğru uygulamaları yapması gerekmektedir.

Deniz Sonrası Bebek Cilt Bakımı

Deniz Sonrası Bebek Cilt Bakımı

Deniz sonrası cilt bakımı bebekler için çok önemlidir. Yazın güneş ışınları dünyaya dik olarak gelir. Zararlı ultraviyole A ve ultraviyole B ışınları bebeklerin hassas ciltleri için zararlıdır. Bu nedenle bebeklerin direkt güneş ışığına maruz kalmaması için 10:00-16:00 saatleri arasında denize sokulmaması gerekir. Bu saatler dışında güneş ışınları daha zararsız olacaktır.

Bebekler kumsalda oynarken yeni doğan bebeklere Amerikan Pediatri Akademisi’nin önerdiği şekilde güneş koruyucu kremler de sürülebilir. Anneler denizden çıktıktan sonra ve kumsalda 3-4 saatte bir bebeklerine güneş koruyucu krem ​​sürmelidir.

Yaz sıcağıyla birlikte hassas cilde sahip bebeklerin cilt kuruluğu yaşayabilir. Bebeklerin cildinin kuruması onları dış etkenlere karşı savunmasız hale getirir. Bu nedenle bebeklerin yaşına ve cilt tipine uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Denizdeki tuz, havuzdaki klor çocukların cildini olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden bebeklerin denizden hemen sonra duş alması gerekiyor. Anneler de deniz sonrası bebeklerini duştan hemen sonra ıslak mayolarını çıkarmalıdır. Yaz aylarında bebeklerin cilt sağlığı için beslenmeye dikkat edilmelidir. Yeterli sıvı tüketimi sağlanmalı, dengeli ve vitamin yönünden zengin besinler tüketmeye özen gösterilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.