Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Siğilin ve Arpacığın Kesin Çözümü Nedir?

0

Bazı insanların vücudunda o kadar çok siğil çıkar ki, insanın psikolojisi alt üst olur. Eczanelerde çeşitli siğil losyonlarını kullananlar, çeşitli bitkisel yollara başvuranlar bazen olumlu sonuç alırken bazen siğilden kurtulamazlar.

Siğilleri bu yollarla geçmeyen kişiler için tek çare, siğillerini bir cildiye uzmanına gidip yaktırmalarıdır. Doktorlar siğilleri dondurarak siğilin oluşmasını sağlayan hücreleri yok ederler. Bu yazımızda size kriyoterapi ( siğil dondurma) nedir sorusunu anlatmaya çalışacağız.

Siğil dondurma yani kriyoterapi, siğilin oluşmasına yol açan HPV virüsünün dondurulup yok edilmesidir. Eğer siğilleriniz geçmiyorsa, bu yöntemle siğillerinizin kesin tedavisi mümkündür. Kriyoterapi işlemini de sadece uzman doktorlar yapmaktadır.

Tekrar tekrar söylüyorum eğer vücudunuzdaki siğiller ilaçla geçmiyorsa yapmanız gereken tek şey bir cilt doktoruna giderek siğillerinizi dondurmak olacaktır.

Siğile Ne İyi Gelir? Siğil için Bitkisel Formüller

Siğile ne iyi gelir?

Siğil vücudumuzun her bölgesinde çıkabilecek, bir virüstür. Bu virüs çok inatçı bir virüs olup türlü türlü uğraşlar sonucunda çıkmamak için elinden geleni yapar.

Siğilin kesin çözümlerinden biri siğili yakmak, diğeri ise siğil olan yeri dondurmaktır. Biz de bu yazımızda sizlere siğili yok eden bitkisel formülü sizinle paylaşmaya çalışacağız.

Gerekli malzemeler:

5 gram mazı,

5 gram göz taşı,

5 gram çöpçini,

5 gram zerde çöp,

5 gram nişadır,

Yapılışı:

Yukarıda saydığım bitkilerin hepsi toz haline getirilir. Daha sonra bu bitkileri elma sirkesiyle yoğurun ve hamur haline getirin. Elde ettiğinin hamurumsu karışımı siğil olan bölgelerinize sürebilirsiniz.

Arpacığa Ne İyi Gelir? Arpacık Tedavisi.

Arpacık Nasıl Geçer?

Genellikle göz kapaklarındaki kirpik köklerinde görülen arpacık, gözkapağının ağrımasına ve göz kapağının şişmesine yol açan apsedir.
Arpacık genellikle vücut yorgun düştüğü zaman, enfeksiyonlara karşı zayıf olduğu zamanda görülür.

Arpacık genelde kendi kendine iyileşir ancak bazı durumlarda bu iyileşme süreci uzayabilir. Bu yüzden arpacığın iyileşmesini hızlandırmak için vereceğim bitkisel tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz.
İşte arpacığı iyileştiren yöntemler:
– Gözlük otu, dulavratotu ya da aynısafa çiçeği otlarından herhangi biriyle bitkisel bir çay hazırlayabilirsiniz.
– Günde iki diş sarımsak yiyerek, bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilirsiniz.
– Ekinezya, dulavratotu, hidrastis otu, yoğurtotu ve nane karışımı ile oluşturacağınız çay arpacığa iyi gelir.

Şunları da yazımıza ekleyelim:

Eğer arpacık üç gün içinde patlamıyorsa ya da küçülmüyorsa, sık sık çıkıyorsa ya da arpacık çok büyüyorsa yapmanız gereken ilk iş doktora başvurmaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.