Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Bebeğin Üşüyüp Üşümediğini Nasıl Anlarız? Üşüyen Bebekler

0

Kış aylarında bebek kıyafetleri anne babaların en çok merak ettiği konulardan biridir.

Ebeveynler, bebeklerinin minik bedenlerini soğuktan koruduklarından emin olmak isterler.

Bebeklerin evde, dışarıda ve uyurken nasıl giydirilmesi gerektiği konusunda bazı yanılgılar vardır. Örneğin; Bebekleri ağır giydirmek yanlıştır. Bebeklere uyku tulumu giydirmek dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Kışlık bebek kıyafetleri hakkında daha fazla bilgi için içerik devamına bakın.

Bir bebeğin üşüdüğünü nasıl anlarsınız?

Bebeğin vücut ısısının korunması ebeveynlerin en çok dikkat ettiği konuların başında gelir. Özellikle kış aylarında anne babalar bebeğin üşümesinden endişe duyarlar. Neyse ki, bir bebeğin üşüdüğünü anlamanın birkaç basit yolu var . Bebeklerin vücutları, ebeveynlere vücut sıcaklıkları hakkında sinyaller verir. Çocuğunuzun üşüdüğünü anlamak için bu sinyalleri takip etmeniz yeterlidir.

Bu sinyallerin en önemlisi boğaz ve göğüsten gelir. Bebeğinizin boynu ve göğsü normalden daha soğuksa , büyük ihtimalle üşümüş demektir. Sanılanın aksine vücut ısısı el ve ayaklardan ölçülmez. Kan dolaşımının en altında bulunan eller ve ayaklar vücudun geri kalanından daha soğuk olabilir. Bu, bebeğin üşüdüğü anlamına gelmez.

Aynı şekilde dışkı rengi de bebeğin üşüme durumu hakkında herhangi bir bilgi vermemektedir. En sağlıklı sonuç için termometre kullanmak mümkündür. Bebeklerin ideal vücut ısısı 36-37 derecelere göre sonucu değerlendirebilirsiniz  .

Bebekler kışın evde nasıl giydirilmelidir?

Anne babalar oda sıcaklığına ne kadar dikkat etseler de çoğu zaman bebeklerinin üşümesinden korkarlar. Kışın, bebekleri içeride bile kat kat veya kalın giydirmeye çalışırlar. Ancak bu eğilim çoğu uzman tarafından karıştırılmaktadır.

Uzmanlar bebekleri rahatsız eden kalın ve ağır kıyafetler yerine ince ve pamuklu kıyafetlerin tercih edilmesini öneriyor. Ayrıca giyilen kıyafetlerin bebeğin vücudunu örtmesi de önemlidir. Vücudu saran giysiler ısı kaybını en aza indirir. Oda sıcaklığına bağlı olarak bebek üzerindeki giysi sayısı hissedilir şekilde arttırılabilir veya azaltılabilir. İdeal oda sıcaklığının 22 ile 23 derece arasında olduğuna dikkat edilmelidir.

Bebekler soğuk havalarda uyumak için nasıl giyinmelidir?

Uyku vakti, aileleri kışlık bebek kıyafetleri konusunda düşündüren konulardan biridir. Uyku sırasında vücudun hareketsiz kalması nedeniyle kan dolaşımı yavaşlar ve insanların vücut ısısı bir miktar düşer. Anne babalar da bebeklerinin onlar uyurken nezle olabileceğinden şüphelenirler . Uyurken üstlerini açan bebekler donabilir. Bu nedenle bebek uyku tulumu kullanımı büyük önem taşımaktadır.

Anne babalar en sağlıklı uyku için bebeğin hem üşümesini hem de terlemesini önleyecek ısı derecesinde üretilmiş tulumları tercih etmelidir. Uyku tulumunun oda sıcaklığına uygunluğu da önemlidir . KidZee TOG bebek kıyafetleri ısıyı muhafaza eder. TOG bebek uyku tulumları tüm bebekler ve beş yaşına kadar olan çocuklar için tercih edilebilir.

Pijama takımları da uyku tulumlarına bir alternatiftir. Kış sezonu için hazırlanan pamuklu kumaş pijamalar bebeğinizin rahat uyumasına yardımcı olacaktır. Seçim yaparken kışlık çocuk pijamalarının da tıpkı tulum gibi TOG değerine sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Bebek pijamaları denilince en çok tartışılan konulardan biri de çoraplardır. Ebeveynler, ayaklarının üşümesinden korktukları için bebeklerine çorap giyme ihtiyacı hissederler. Ancak bebek yatarken çorap giyilmesi gerekli değildir . Özellikle yatak odası sıcaklığı 18 derece civarındayken bebeğinize çorap giymemeniz daha doğru olacaktır.

Kışın dışarı çıkarken bebeğinizi nasıl giydirmelisiniz?

Kışın bebekle birlikte dışarıda olmak anne babaları endişelendiren durumlardan biri olarak nitelendirilebilir. Bebeklerinin zorlu dış hava koşullarına uygun olmadığını düşünen ebeveynler, bebeklerini nasıl giydirecekleri konusunda kararsız kalabiliyor. Kalın ve tek katlı giysiler çoğu zaman varsayılan korumayı sağlamaz. Bunun yerine, ince tabakaların üst üste bindirilmesini içeren, soğan sistemi olarak bilinen süreç tercih edilmelidir .

Kış aylarında bebek giyiminin en önemli yönlerinden biri de baş korumasıdır. Vücut ısısının çoğu baş bölgesinden kaybedilir. Özellikle hava sıcaklığının 16 derecenin altına düştüğü rüzgarlı günlerde bere kullanmak önemlidir.

Bu yazılar da önemli.

Bebeklerde İyi Bir Uyku Düzeni Nasıl Olmalı?

Babyone Bebek Bezi Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Bebeklerde öksürük nasıl geçer? Öksürüğe ne iyi gelir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.