Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Sivilce İçin Kömür Maskesi Tarifi

0

Kömür maskesi tarifi oldukça etkili bir maskedir. Evde hazırlayabileceğiniz kömür maskesi ile sivilcelerinizden oldukça kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Oldukça pratik ve ekonomik olan bu maske ile pürüzsüz bir cilde sahip olun.

sivilce için kömür maskesi

Sivilcelerden veya sivilce izlerinden şikayetçiyseniz kömür maskesi tam size göre! Aktif kömürün sivilce ve yara izlerine iyi geldiğini birçok insan biliyor. Cilde parlak bir görünüm veren ve onu detoksifiye eden aktif kömür ciltteki sivilce izlerini de ortadan kaldırıyor. Ev ortamında çok kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz bu basit maske ile sayesinde rahatsız olduğunuz ve hoşunuza gitmeyen görünümden kısa zamanda kurtulabileceksiniz. Gelin sivilce için kömür maskesi nasıl yapılır ona bakalım.

Sivilce İçin Kömür Maskesi Malzemeleri

  • 3 çay kaşığı Hint kili
  • 5 çay kaşığı kömür tozu
  • 3 çay kaşığı elma sirkesi
  • 2 çay kaşığı su

Sivilce İçin Kömür Maskesi Tarifi

Hint kili, kömür tozu ve elma sirkesini bir cam kase içerisine yerleştirin. Cam kaseye yerleştirdiğiniz karışımın üzerine su dökün ve kremsi bir kıvam elde edin. Karışımın kuru olduğunu düşünüyorsanız su eklemeye devam edebilirsiniz. Karışımı istediğiniz kıvama getirdikten sonra yüzünüzü derinlemesine bir şekilde temizleyin ve maskeyi yüzünüze uygulayın. Sivilce için kömür maskesini yüzünüzde 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Bekleme süresi olan 15 dakikanın ardından yüzünüzü bol su ile yıkayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.