Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kil Maskesi Ne İşe Yarar – En Etkili Kil Maskesi Tarifi

Kil Maskesi, en etkili kil maskesi tarifi, kil maskesi, kil maskesi faydaları, kil maskesi ne işe yarar, kil maskesi nasıl yapılır, kil maskesi tarifi, kil maskesi gratis, kil maskesi fiyat, kil maskesi önerileri, kil maskesi zararları, kil maskesi kullananlar, kil maskesi tarifi, kil maskesi tarifi siyah nokta, kil maskesi tarifi sivilce, kil maskesi tarifi gül suyu ile, kil maskesi tarifi sirkeli, kil maskesi tarifi lekeler için, kil maskesi tarifi zeytinyağı, kil maskesi tarifi suna dumankaya, kil maskesi tarifi süslü, kil maskesi tarihi

Kil maskesi neye yarar, kil maskesi özellikle yağlı ve sivilceye meyilli ciltler için çok faydalıdır. Kil maskesi kullanmak cildi onarır ve nem oranını dengeler. Tabi, kil maskesini öncellikle düzenli kullanmak gerekir. Düzenli kullanıldığı takdirde cildinizde farklılığı göreceksiniz.

En Etkili Kil Maskesi Tarifi

Evde kil maskesi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kil maskesi hazırlarken metal ürünler kullanmamalısınız. Ayrıca kilin içerisine koyacağınız su mutlaka içme suyu olsun. Suyu kil kıvam aldıkça yavaş yavaş ekleyin. Kil maskesini uygulamadan önce mutlaka cildinizi temizleyin. Hatta mümkünse maskeyi duştan çıktıktan sonra yapın. Duş sırasında gözenekler açılacağı için maske derinlemesine bir temizlik sağlayacaktır. Gözeneklerdeki bütün kir ve kalıntıları yok ederek daha iyi bir sonuç alırsınız.

Maske yapmadan önce hangi kili kullanmamız gerektiğini öğrendik. Nelere dikkat edeceğimizi de artık biliyoruz. O halde maskemizi yapmaya başlayabiliriz!

Malzemeler:

  • 3 tatlı kaşığı kil
  • 50 gr maden suyu
  • 1 dilim limon suyu
  • 30 gr gül suyu
  1. Temiz bir kabın içerisinde kili ve maden suyunu karıştırın. Bu işlemi yaparken mutlaka ahşap bir kaşık kullanmaya özen gösterin. Metal kaşık kullanmamak kil maskesi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri. Son olarak gül ve limon suyunu da karışıma ekleyin. Kıvamı size katı gelirse saf su ile biraz seyreltebilirsiniz. Bu aşamada içme suyu kullanın. Cildiniz çok hassas ise limon suyu yerine saf su ekleyebilirsiniz.
  2. Hazırladığınız maskeyi göz altlarınıza gelmeyecek şekilde yüzünüze sürün. Hassas bir cildiniz varsa 20 dk, yağlı bir cilde sahipseniz 30 dk kuruyana kadar bekletin.
  3. Kuruyan maskeyi dairesel hareketlerle cildinizden arındırın. Ilık su ile cildinizi yıkadıktan sonra soğuk su ile cildinizi yıkamaya devam edin. Soğuk su, maske sonrası açılan gözeneklerin kapanmasını sağlayacak, kir ve yağlanmanın önüne geçecektir.

Yüzünüzü temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile mutlaka nemlendirin. Haftada 1 kez bu maskeyi uygulayarak akne ve sivilcelerden kurtulabilir, cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz.

Yoruma kapalı.