Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Sevgilinizin Psikopat Olduğunu Gösteren 5 Cümlesi

0

Aramızda bazı psikopatlar var ama kim olduklarını bilmek her zaman kolay olmuyor. İşte psikopatların sıklıkla söylediğini duyabileceğimiz 5 cümle. Yakınınızdaki birinin bu cümleleri sık sık kullandığını duyarsanız ne yaparsınız?

Psikopat biriyle tanışırsanız, hatalı olanın siz olmadığınızı anlamanız genellikle zaman alır. İşleri manipüle etme ve aleyhinize çevirme konusunda uzmandırlar.

Free from Psychopaths kitabının yazarı Jackson MacKenzie’ye göre, dikkat etmeniz gereken bazı uyarı işaretleri – psikopatların sıklıkla kullandığı ifadeler bulunuyor.

Psikopatların sıklıkla söylediği 5 cümleyi, size yakın birinden sık sık duyuyorsanız, o zaman belki biraz daha dikkatli olmalısınız.

1.Beni Yanlış Anladın

yanlis anladin

“Yanlış duymuş olmalısın” veya “Bunu hiç söylemedim”. Bu cümleler muhtemelen kendinizi sorgulamanıza neden olur ve bu tam olarak bir psikopatın olmasını istediği şeydir.

İnsanları kendi akıl sağlıklarından şüphe ettirmek için kullanabilecekleri bir taktiktir. İnsanın sürekli kendini sorgulamasını sağlayarak bunu yapmaya çalışırlar.

Psikopatlar sizi kasten kızdırabilir ve sonra sizi hatalı olmakla suçlayabilir veya herhangi bir şey olduğunu inkar edebilir.

2. Çok Abartıyorsun

cok abartmak

“Söylediklerimi çok düşünüyorsun” veya “Çok fazla abartıyorsun”. Psikopatlar genellikle kendi rollerinin sorumluluğunu almak yerine suçluluk duygusu yaratan suçlamalar kullanırlar.

Buradaki amaç, sezginizden şüphe etmeniz gerektiğidir. Sizi endişelendirebilir ve bunu yaptığınızda, psikopat muhtemelen sizi bunun için suçlayacaktır.

Psikopatın söylediği bir şeyi ya da neden sorumluluk almadığını sorguladığınızda, bu sorgulamayı kendilerinden uzaklaştırmak için hedef yönünü size çevirirler.

3.Sen delisin, Kıskanıyorsun ya da bana aşıksın

kiskaniyorsun

MacKenzie, psikopatların başkalarında duygular ürettiğine inanıyor. Sizi kırılma noktasına kadar zorlarlar ve sonra o sınıra gerçekten ulaşıldığında hassas olduğunuzu söylerler.

Buna sebep olmaktan kesinlikle sorumluluk almıyorlar, ancak kendi hatanızmış gibi gösteriyorlar.

4.Çok Hassassın

cok hassas

Bir psikopatın neden belirli bir şekilde ve rahatsız edici davrandığını sorgularsanız, size hassas olduğunuzu söyleyecektir. Ya da yapışkan olduğunuzu ve onu kontrol etmeye çalıştığınızı söyleyecektir. Ayrıca Sık sık yapışkan ve kontrol etmeye çalışmanın biraz eğlenceli olduğu söyleyecektir.

Eğer tepki verirseniz, seni deli gibi göstermeye çalışacaktır.

5.Rol Yapmaktan Nefret Ederim

rol yapmak

Bir psikopatla bir süre takılırsanız hayatlarını rol keserek yaşadıklarını hemen anlarsınız.

Ancak bir psikopat muhtemelen rol yapmaktan nefret ettiğini söyleyecektir, böylece durumlar karşısında yaptıkları yalancı rolün fark edilmeyeceğini düşünürler.

Herhangi bir olumsuz davranışta bulunduklarını düşünmenizi istemezler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.