Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Peynir Severlerin Çok Sevineceği Bir Araştırma Yapıldı

0

Peyniri seven herkesle paylaşacağınız harika haberimiz var: En sevdiğiniz süt ürününün aslında böyle bir şeye sebep olduğunu bilseydiniz eminim daha çok yerdiniz.

Bilim adamları başlangıçta laboratuvar fareleri üzerinde deneyler yaptılar.

peynir

Farelerde yapılan araştırmada, hayvanların düzenli peynir tüketiminin daha uzun yaşamalarına yardımcı olduğunu buldular.

Daha sonra İtalya’da 800 kişi arasında bir anket yapıldı ve düzenli olarak peynir yiyenlerin hipertansiyon ve kalp hastalıklarından daha az muzdarip olduğu bulundu. Kalp yetmezliğine duyarlılıkları, peynir yemeyenlere göre yaklaşık %40 daha düşüktü.

guzel peynir

Nature Medicine dergisinde yayınlanan araştırmaya göre olgun peynir, kalp hastalığı riskini önemli ölçüde azaltmaya, yaşlanma sürecini yavaşlatmaya ve ortalama yaşam beklentisini artırmaya yardımcı olabilecek özel bir kimyasal içerir.

tam yagli inek peyniri

Araştırmacılar peynirde bulunan kimyasalın (poliamin) vücut hücrelerinin toksinlerden ve hasar görmüş kısımlarından kurtulmasına yardımcı olduğuna ve bunun vücut üzerinde faydalı bir etkiye sahip olduğuna ve hatta kişinin fiziksel olarak gençleşmesine yardımcı olabileceğine inanıyor.

peynir2

Tabii ki, yine de peynirin çok fazla kalori içerdiğini ve bazı insanlar için zararlı olabileceğini akılda tutmakta fayda var. Ancak bu, peynir yiyemeyenlerin yaşam beklentilerini uzatma şanslarının olmadığı anlamına gelmez.

Olgun peynirde bulunan poliamin aynı zamanda, yeşil bezelye, tatlı mısır, soya fasulyesi ve tam tahıllı gıdalarda bulunuyor. Ancak peynirin tüm bu alternatiflere göre daha etkili olduğu unutulmamalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.