Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Naturagen Collagen Curcumin Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Naturagen collagen nedir? Naturagen Kolajen (Naturagen collagen? kullanıcı yorumları gibi sizlerin yapmış olduğu en çok aramalardan yola çıkarak hazırlamış olduğumuz bu yazıda Naturagen Collagen Curcumin hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Naturagen Collagen Curcumin hem kolajeni hem bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunan  vitamin, mineral ve bileşenleri bir arada içeren takviye edici gıdadır.

Naturagen Collagen Curcumin İşe Yarar mı

Naturagen Collagen Curcumin bağışıklık sisteminizi güçlendirir. İçeriğindeki zerdaçal özellikle kış aylarında sizi daha dinç tutacaktır. Naturagen Collagen Curcumin bir ilaç değildir, takviye edici bir gıdadır. Zerdeçalın içerisindeki ana aktif madde olan kurkumin, bu besinin vücuda sağladığı olumlu etkilerin birçoğundan sorumlu olan oldukça önemli bir bileşendir. Zerdeçalın ağırlığının %3’ü kurkuminden oluşur.

 

Bu maddeden en iyi şekilde yararlanabilmek için çok fazla miktarlarda zerdeçal tüketmek gerekmesi ve bunun çoğu birey için mümkün olmaması nedeniyle zerdeçal özlerinden elde edilen kurkumin takviyeleri üretilir. Kurkumin, vücutta emilebilirliği düşük olan bir bileşendir. Karabiberde bolca bulunan piperin, bu bileşenin vücuttaki emilimini %2000’e kadar artırabilir. Dolayısıyla zerdeçal takviyelerinin içeriğinde genellikle piperine de yer verilerek vücuttaki kullanılabilirliği maksimuma çıkarılabilir. Ek olarak kurkumin, yağda çözünebilen bir bileşendir. Bu nedenle yemeklerle birlikte tüketilmesi, kurkuminin çözünürlüğünü ve dolayısıyla emilimini artırır.

 

 

Zerdeçalın yapısında yer alan bileşenlerin beyindeki nöronların onarımını ve belirli öçülerde çoğalmasını destekleyen bir tür büyüme hormonu olan beyin kaynaklı nörotrofik faktörün (BDNF) kandaki düzeylerini artırdığı tespit edilmiştir. Bu durum zerdeçalın aynı zamanda depresyon, Alzheimer hastalığı gibi pek çok psikiyatrik ve nörolojik hastalığa karşı da koruyucu etki sağladığını gösterir. Çocuklarda zeka gelişimini destekler, hafızayı ve bilişsel fonksiyonları güçlendirir. Kalp ve damar hastalıklarına karşı korur, damar yapısını güçlendirir.

 

Hücresel yapıların güçlendirilmesine katkıda bulunarak kanserleşmeyi önler. Bu sayede tüm kanser türlerine karşı koruyucu etki sağlar. Zerdeçalın vücuda sağladığı bir diğer olumlu etki ise artrite karşı korumasıdır. Bu etkiyi de yine ‌‌antienflamatuvar etkisi sayesinde gerçekleştirir.

Naturagen Collagen Curcumin İçeriği

Naturagen Collagen Curcumin, Beta Glukan, Zerdeçal (kurkumin), C vitamini, D vitamini, Çinko, Selenyum, Glutatyon ile çoklu bir destek sağlar. Kolajen,  A ve E vitaminleri, B6, B12 vitaminleri, Bakır ve Folik asit ile güçlendirilmiştir.

Naturagen Collagen Curcumin Fiyatı

Naturagen Collagen Curcumin fiyatı, resmi satış sitesinde 99 TL’dir. Diğer online satış sitesinde indirimli fiyatlara bulabilmeniz mümkün.

Naturagen Collagen Curcumin Nasıl Kullanılır

Naturagen Collagen Curcumin, Yetişkinler için günde 2 tablet tüketilmesi tavsiye edilir.

Naturagen Collagen Curcumin Kullanıcı Yorumları

Naturagen Collagen Curcumin ürünü henüz çok yeni olduğu için çok fazla bir kullanıcı yorumuna rastlamadık. Eğer aranızda bu ürünü deneyimleyen var ise yorum kısmından bu ürünü satın almak isteyenlerle düşüncelerini paylaşabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.