Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır?

0

Göz Kapağım Düşük Nasıl Makyaj Yapmalıyım?

Göz kapağı düşük olanlar için makyaj, doğru tüyolarla sanıldığı kadar zor değil. Sonuçta böyle bir göz şekline sahip olabilir veya yaş almanın doğal süreci içinde bu durumu yaşayabilirsiniz.

İyi haber şu ki, onları kamufle etmek için deneyebileceğiniz düşük göz kapağı makyaj hileleri var!

Kirpiklerinize odaklanın

Kirpiklerinize odaklanarak gözlerinizi daha açık göstermelisiniz. Düşük göz kapakları için makyaj önerileriyle onları olabildiğince uzun ve gür hale getirin:

    • Maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi daima kıvırın. Kıvrılan kirpikler her zaman gözleri öne çıkarır.

 

    • Maskaranızı bir değil birkaç kat uygulayın.

 

    • Alt kirpiklerinize de maskara sürün.

 

    • Günün sonunda her zaman göz makyajını çıkarın, kirpiklerinizde maskara bırakmanız enfeksiyonlara neden olabilir. Bu noktada Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi’nden yardım alabilirsiniz. Suya dayanıklı makyajı bile çözer ve cildinizi nemlendirir, kirpiklerinize daha sağlıklı bir görüntü verir.

 

Kapatıcı ile karanlık gölgeleri kapatın

Hepimizin gözleri farklı. Bazılarımızın gözlerinin iç köşelerinde gölgeler (ben!), bazılarımızın ise gözlerinin altında koyu halkalar var. Bu gölgeler, gözümüzün çekilmesine neden olur, bu da pek hoş bir görüntü oluşturmayabilir. Buradaki anahtar, gölgeleri kapatmak için mükemmel kapatıcıyı bulmak. Kapatıcı konusunda cildinizden bir ton daha açık olması ideal. Ayrıca onu her zaman parmak uçlarınızla noktalar halinde uygulayın ve orta parmağınızla hafifçe bastırın.

Vurgulayıcı ile gözlerinizi kaldırın

Düşük göz kapağı makyaj hilelerinden bir diğeri de parıltılı göz farı veya kalem kullanmak. Hiçbir şey, gölgelerin olduğu alanlara ışık eklemekten daha fazla anında yüz germe etkisi sağlayamaz. Bu nedenle gözleri görsel olarak kaldırmak için kaşların altına fosforlu kalem veya parıltılı göz farı kullanılabilir.

Üst kapak numarası

Göz kapağı düşük olanlar için makyaj konusunda genel bir kural, eyeliner’ı yalnızca üst göz kapağı ile sınırlı tutmak. Ayrıca kalın, ağır çizgilerden de kaçının. Elbette güzellik tüyoları, herkes için geçerli değil. Eyeliner’ı alt kısma da uygulamayı seviyorsanız likit eyeliner yerine kalem kullanın ve çizginin sert görünmemesi için parmağınızla dağıttığınızdan emin olun.

Kolay eyeliner nasıl çekilir öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Işıltıyı atlayın

Düşük göz kapağı makyaj hilelerine devam ediyoruz. Bu noktada ışıltılı göz farı kaz ayaklarını öne çıkardığı için ışıltı en büyük düşmanınız olabilir. Bunun iyi çalıştığı tek alan, gözün iç köşesi. Bu yüzden gözlerinizin öne çıkması için iç köşelere bir nokta şeklinde parıltılı far uygulayın.

“Az çoktur” kuralı

Düşük göz kapağı makyajı yapmanız gerekiyorsa birkaç farklı göz farı rengi denemenize gerek yok. Bunun yerine, tüm gün bir göz farı astarı ile göz farınızı korumaya odaklanı, ardından ten renginize uygun bir çift hafif göz farı sürün. Özetle parlak, çılgın renkleri atlayın.

Takma kirpiklere “Evet” deyin

Takma kirpikler geri döndü! Kirpikleriniz kısaysa veya çok azsa, bir kirpik uzmanına gidin ve takma kirpik/ kirpik lifting uygulatın. Bu tür uygulamalar genelde dört haftaya kadar sürebilir. Veya evde kendiniz bunu yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak 70’lerin yapay kirpik görünümlerini atlayın ve bunun yerine tek tek kirpiklerle doğal bir görünüm yaratmayı tercih edin.

Ayrıca kirpik lifting 101 yazımız da ilginizi çekebilir.

Makyajla göz büyütme ve küçültme tüyoları için videomuzu izlemeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.