Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

0

Sağdan kahverengi soldan yeşil. Soldan yeşil sağdan kahverengi. Böyle bir durumda yönler değişkenlik gösterse de, doğru olan muhtemelen gözlerinizin ela olduğudur. 

Ela gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarabileceğiniz bazı makyaj önerilerimiz var. 

Ela Gözler İçin Gece Makyajı 

Koyu kahvelerle yapacağınız dumanlı göz makyajı gece için ideal. Diğer taraftan bronz tonlar ve turuncular gözünüzün içindeki yeşile kontrast oluşturarak etkili bir göz makyajı yaratmanıza destek olacak. Ancak, bronz ya da turuncu gibi tonların metalik pigmentlere sahip olması önemli. Metalik bitişler krem formda kendini daha iyi gösterdiği için tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Ancak krem formlar kolay topaklanma yapacağından altına bir baz uygulumanızda fayda var.

Ela Gözler İçin Gündüz Makyajı 

Kahverengi ve yeşil karışımı bir gözü, en sofistike yoldan ön plana çıkaracak renk ne mi? Elbette siyah. Ela gözlerin gündüz makyajındaki bir numaralı destekçisi siyah bir eyeliner. Diğer taraftan hafif pembe bir farı göz kapaklarınıza hafifçe yedirerek bir illüzyon yaratabilirsiniz. Pembe hem kahverengiyi hem de yeşili vurgular. Gündüz için ideal. Gündüz makyajınızda ayrıca her zaman uygulayabileceğiniz bir diğer illüzyon: Derinlik.

Göz Makyajında Derinlik Nasıl Verilir?

Gözdeki çukur kısımları koyultarak ve yüksek kısımları da aydınlatarak elde edebileceğiniz derinlik, her göz rengi için vazgeçilmez bir makyaj tekniği. Gözünüzün katlanma bölgesine uygulayacağınız kahverengi farla derinlik yaratabilirsiniz. Farın buralarda birikme yapmaması için toz olması önemli; bu sayede daha dayanıklı olur ve uygulama sırasında homojen dağılır. Bu derinlik katma yöntemiyle, göz pınarınız ve kaşınız arasındaki çukura da boyut kazandırmış olacaksınız.

Bu noktada göz farı nasıl sürülür, yazımız ilginizi çekebilir.

Ayrıca göz pınarınıza aydınlatıcı sürmek de gözlerinizi vurgular. Elbette göz makyajının her adımında maskara uygulamasına da yer var. Ela gözlerinizi ön plana çıkaracak en önemli şeylerden biri uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmanız. Bunun için doğru fırçaya sahip bir maskara kullanmaya ve daha da önemlisi kirpik sağlığını korumaya özen gösterin. Yanlış uygulamalar kirpik dökülmesine sebep olabilir. Bu yüzden göz makyajınız için daima güvenilir ürünleri tercih edin.

Ayrıca mavi göz makyajı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.