Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Burun törpüleme işlemi kimler için uygundur?

0

Burun törpüleme işlemi kimler için uygundur? Burun törpüleme olarak da bilinen burun kemeri törpüleme operasyonu, burun kemerinin düzeltilmesini sağlar. Burun kemeri cerrahi bir operasyon ile aşındırılır ve küçültülür. Burun sırtındaki çıkıntılı ve pürüzlü alanlar da bu yöntemle düzleştirilebilir. Kişinin yüz yapısına uygun olarak yapılan burun törpüleme uygulamalarıyla düzgün hatlara sahip bir burun yapısı elde edilebilir. Gerekli durumlarda diğer burun ameliyatları ile birlikte yapılması tercih edilen bu işlem sonrasında hasta günlük yaşamına kısa sürede dönebilir.

Burun Törpüleme Nedir?

Burun törpüleme, sıklıkla genel anestezi ile yapılan bir estetik operasyondur. Ortalama 40 dakika ile iki saat arasında süren bu yöntem, pek çok burun ameliyatında tercih edilir. Burundaki kemerli yapı, çıkıntılar ve pürüzlü alanlar bu yöntemden yararlanılarak düzeltilebilir. Böylece kişinin yüz yapısına uygun olarak kemersiz bir burun yapısı oluşturulur. Kapalı veya açık teknikler kullanılarak kişinin yüz yapısına uygun bir burun yapısına sahip olması sağlanır. Burun ucu ve burun kökü olması gereken yüksekliğe getirilerek bu iki nokta referans alınır ve törpüleme işlemi yapılır. Kişinin burun, yüz ve burun açıları göz önünde bulundurularak burun yapısında doğal ve düzgün hatlar elde edilir.

Burun törpüleme ameliyatında ultrasonik cihazlardan ve çeşitli törpü araçlarından yararlanılarak gerekli uygulamalar kolaylıkla yapılabilir. Operasyon sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Ancak ameliyattan sonra buruna baskı uygulanmaması gerekir. Böylece operasyondan daha verimli sonuçlar alınabilir. Bu nedenle 6 ay kadar gözlük kullanımından kaçınmaya özen göstermelisiniz.

Kimler Burun Törpüleme Yaptırabilir?

Burun törpüleme uygulamaları kişiye özel tedavi planlarıyla desteklenir. Bu nedenle burun ameliyatı ile birlikte yapılması tercih edilir. Bu tür operasyonlar 18 yaş altındaki bireylere uygulanması sağlıklı bir tıbbi yaklaşım değildir. Yüzdeki kemik olgunlaşması sağlandıktan sonra burun törpüleme operasyonunu doktorunuz uygun gördüğü takdirde tercih edebilirsiniz. Doktorunuzun önerilerine dikkat ederek operasyon sonrası enfeksiyon kapma riskini en aza indirebilirsiniz.

Burun Törpüleme Ameliyatı İyileşme Süreci

Operasyon sonrasında yüzünüzde morluk ve şişlikler meydana gelmesi normal bir durumdur. Bu semptomların ameliyat sonrasında aşama aşama ortadan kalkması beklenir. Burun törpüleme uygulamaları sırasında derinin altında biriken kan morluklara neden olabilir. Morluk problemini en aza indirmek için burun içerisine bir tampon yerleştirilir. Tampon nedeniyle nefes alıp vermek zorlaşabilir. Ancak operasyondan bir iki gün sonra bu tampon çıkarılarak daha rahat nefes almanız sağlanır.

Tampon çıkarıldıktan sonra burun bantları yerleştirilir. Bu süreçte doktorunuzun tavsiyelerine dikkat etmeniz gerekir. Böylece ameliyattan sonra meydana gelebilecek şekil bozukluklarının önüne geçebilirsiniz. Burun törpüleme operasyonundan sonra burnun darbe almasından kaçınmalı ve güneşli ortamlarda bulunmamaya özen göstermelisiniz. İstirahat ettiğinizde operasyon sonrası semptomları rahat ve sağlıklı bir şekilde atlatmanız kolaylaşır. Opr. Dr. Sedat Baş’ın güncel yaklaşımlarıyla kişiye özel tedavi planlarından yararlanabilir ve burun törpüleme ameliyatı hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.