Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Piezo Burun Cerrahisi Nedir? Hastalara Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

0

2004 yılında uygulanmaya başlayan piezo cerrahisi, önceleri diş operasyonları için tercih edilen bir teknikti. Şimdilerde piezo burun estetiği yorumlarına bakıldığında tamamen burun için de kullanıldığı söylenebilmektedir.

Piezo Burun Cerrahisi’nin Avantajları Nelerdir?

Teknik temel olarak ultrasonik dalgalar ile burun kemiklerinin şekillendirilmesi ile elde edilen bir sonucu içermektedir. Genel olarak bakıldığında milimetrik ölçüler bu rinoplasti yöntemi için önemlidir. Günümüzde de sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Piezo Burun Estetiği Faydaları

Piezo burun estetiği hastalara sağladığı avantajlar ile ön plana çıkan ameliyat modelleri arasında yer almaktadır. O nedenle de sıklıkla tercih edilmektedir. Burundan kaynaklı pek çok sağlık sorununa çözüm bulduğu gibi estetik kaygılar kapsamında da kişilere yardımcı olmaktadır.

Genel olarak bakıldığında Piezo burun estetiği zararları yok denecek kadar azdır. Kıkırdak ve yumuşak doku bu ameliyat kapsamında zarar görmemektedir. Sadece burun kemiği kapsamında şekillendirme gerçekleştirildiğinden daha kesin sonuçlar elde edilmektedir.

Ameliyat öncesi ve esnasında yapılan hesaplamalar milimetrik şekilde olduğundan dolayı hastalara daha net sonuçlar sunulabilmektedir.

Ameliyat sürecinde kanama ve acı diğer burun ameliyatlarına oranla daha az olmaktadır. Bu nedenle şişme ve morarma gibi ameliyat sonrası semptomlar da daha az görülmektedir. Hastaların tercihi için en fazla dikkat ettikleri etmen de budur.

Piezo Cerrahi Ne İşe Yarar?

Piezo cerrahi milimetrik hesaplar ve ultrasonik dalgalar ile yapılan bir ameliyattır. Burundaki herhangi bir dokuya zarar vermez. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilmektedir. Burundaki şekil bozukluklarının ve rahatsızlıkların giderilmesi için tercih edilmektedir. Bunun dışında burundan kaynaklı nefes sorunlarının çözülmesi konularında da işe yarayan bir ameliyat türüdür.

Piezo Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Pek çok neden ile piezo ameliyatı hekimler tarafından uygulanmaktadır. Bu durumlar kişinin yaşam kalitesini düşüren temel durumlar olarak söylenebilir. Genel olarak bakıldığında kişi;

  • Kemerli burun,
  • Geniş veya dar burun delikleri,
  • Çarpık burun kemiği,
  • Burunda şekil bozukluğu,
  • Burnunun kırılması istenmeyen durumlar,
  • Önceden burun ameliyatı geçirmiş olmak,

Gibi durumlar kapsamında bu ameliyat çeşidini tercih edebilmektedir. Bunun piezo burun estetiği farkı kapsamında daha sık tercih edilmesinin bir diğer nedeni de daha hızlı sonuç alınması ve daha az korkutucu olmasıdır.

Piezo Burun Estetiği Farkı Nedir?

Piezo bir rinoplasti çeşidi olsa da geleneksel burun ameliyatından çok aha farklı yöntemler ile uygulanmaktadır. Daha modern ve kesin yöntemler kullanıldığı için de sonuçlar daha net olmaktadır. Bu ameliyat yumuşak dokulara ve sinirlere zarar vermeden gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında kırıcı ve delici aletler olmadan geleneksel burun ameliyatından farklı şekilde bir uygulama sürecine sahiptir. Bir diğer fark da Piezo burun estetiği fiyat kapsamında olmaktadır.

Piezo Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Genel olarak 2 ila 5 saat arasında süren piezo burun estetiği kişinin genel durumuna ve uygulanacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle net saat bilgisi uzman cerrah tarafından verilebilmektedir. Ameliyat sonrasında hasta bir gün içerisinde de taburcu edilmektedir.

Piezo Burun Cerrahisi Süreci Nasıldır?

Cilt üzerinde küçük bir kesi ile burun kemiği kesilmektedir. Fakat bunlar milimetrik olarak ulrasonik cihazlar yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Kırma veya zarar verme gibi bir durum söz konusu değildir. Kemik doku ses frekansları ile kesilmekte ve şekil verilmektedir. Sonrasında da kısa bir istirahat süreci ile tedavi tamamlanmaktadır. Ameliyat esnasında kullanılan piezo cihazı sayesinde, ameliyat sonrasında da şişme ve morluk yok denecek kadar az olmaktadır.

Bu yazılara da bakın:

Kaş Dövmesi Nasıl Yapılır? Hazırlığınızı Yapın ve İşlemi Adım Adım Öğrenin

Estetik Ameliyatı Kararı İçin Ergenlik Dönemi Çok mu Erken?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.