Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Eski Hollywood Yıldızlarının Başvurduğu Birbirinden İlginç 10 Güzellik Hilesi

0

Neredeyse insanlık tarihinin başlangıcından beri kadınlar ve erkekler, güzellik standartlarına uymak ve başkalarını etkilemek istemiştir. Bu arzu, moda dünyasından sinema sektörüne kadar birçok endüstrinin de şekillenmesini sağladı. Marilyn Monroe ve Audrey Hepburn eski Hollywood’un en bilinen güzellik ikonlarından sadece ikisi. Zamanında birçok kişi, bu güzeller güzeli kadınlar kadar “kusursuz” olmak istemiş ve bunun için uğraşmıştı. Ancak eski Hollywood aktrisleri bu “mükemmel” görünümleri için bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalmıştı. Bu yazımızda kadınların kullandığı ilginç güzellik trendlerinden bahsedeceğiz.

1. Kaşlarını kazıdılar

Hollywood

1930’larda, abartılı yükseklikte kavisli kaşlar modaydı. Oyuncular kaşlarını kazıyıp istedikleri görüntüyü bir kalemle çizerek elde ediyordu. Örneğin, Marlene Dietrich gözlerini daha açık göstermek için bu yönteme başvurmuştu. Ancak kaşlarını tıraş etmenin hiçbir yan etkisi de yok değildi. Mesela Lucille Ball “Roman Scandals” filmindeki rolü için bu güzellik hilesini kullanınca kaşları bir daha çıkmadı.

2. Şerbetçiotu ve malt içeren şampuanlar kullandılar

Hollywood

Özellikle Marilyn Monroe ve Audrey Hepburn bu güzellik hilesine düşkündü. Aktrisler, saçlarını daha kalın, dolgun ve sağlıklı görünmesi için şerbetçiotu ve arpa maltı içeren şampuanlar kullanıyordu.

3. Kilo vermek için kolonlarını temizlettiler

Hollywood

Oyuncu Mae West, vücudundaki toksik maddeleri uzaklaştırdığına ve ona zayıf bir görüntü, temiz ve parlak bir cilt sağladığına inandığı için bu yönteme başvurmuştu. Günümüzde de Gwyneth Paltrow ve Paris Hilton gibi bazı ünlüler bu güzellik hilesini kullanıyor. Aslında bu yönteme, “güzellik hilesi” demek de pek doğru değil çünkü bu prosedürün bilimsel olarak kanıtlanmış bir faydası yok. Dahası, kolon temizliği sağlık açısından tehlikeli olabilir.

4. Çenelerini daha belirgin hale getirmek istediler

Hollywood

Günümüzde yaşlanmak herkes için korkutucu bir süreç. Eski Hollywood oyuncuları için de durum farklı değildi. Sanatçıların cildi her zaman sıkı ve genç görünmek zorundaydı. Bu durumun bir sonucu olarak oyuncular çene şekillerine takıntılı hale geldi. Mesela Joan Crawford alt çenesini güçlendirmek için sürekli sakız çiğniyordu. Marilyn Monroe’nun ise bir cerraha başvurarak çenesine sığır kıkırdağı yerleştirdiği söyleniyor.

5. Sürekli dar iç çamaşırları giydiler

Hollywood

Kıvrımlı vücut, neredeyse insanlık tarihi boyunca bir güzellik algısı sayıldı. Eski Hollywood oyuncuları da özel, dar iç çamaşırları giyerek bu algıya uymaya çalıştı. Kadınlar, dik uçlu sütyenler, bel etrafında lastik bantlı yüksek belli külotlar, beli ve kalçaları incelten ve göğüsleri kaldıran korseler kullandı. Bu tür iç çamaşırları düzenli olarak giyilirdi. Ve bazı oyuncular neredeyse hiç çıkarmazdı. Örneğin, Marilyn Monroe memelerini sıkı tutmak için her zaman sütyenle uyurdu.

6. Kirpiklerini tek tek iğneyle ayırdılar

Bu yöntemi özellikle Audrey Hepburn kullanıyordu. Oyuncu o ünlü “geyik göz” şekline ulaşmak için önce kirpiklerine bolca rimel uyguluyor sonra da onları tek tek iğneyle, birbirinden ayırıyordu.

7. Çillerini yok etmek için elektrikli bir alet kullandılar

Çiller, şu günlerde oldukça moda. Hatta bazı insanlar yüzlerine çil dövmesi bile yaptırıyor. Ancak eski Hollywood oyuncuları ciltlerinde tek bir nokta bile olmasını istemiyordu. Çillerinden kurtulmak için de elektrik akımıyla yüksek frekanslı mor ışın yayan özel bir cihaz kullandılar.

8. Besin maddeleri vazgeçilmez güzellik ürünleri arasındaydı

Rita Hayworth saçlarına zeytinyağı sürer, üzerine bir havlu sarar ve 15 dakika beklettikten sonra limon suyuyla yıkardı. Joan Crawford ise saçlarını çiğ yumurta ile yıkıyormuş, hatta bu hileyi Audrey Hepburn’den öğrenmiş. Joan Blondell ise tuzlu peynirle yüzüne maske yapıyordu.

9. Saçlarını tehlikeli kimyasallarla boyadılar

Eski Hollywood oyuncuları, saçlarını açmak için farklı yöntemlere başvuruyordu. Platin sarısı rengi elde etmek için kullandıkları kimyasallar, genellikle tehlikeliydi. Örneğin, Jean Harlow, hidrojen peroksit, amonyak ve çamaşır deterjanını karıştırarak saçlarına uyguluyordu.

10. Katı diyetlerle kendilerini yıpratıyorlardı

Eski Hollywood yıldızları genellikle birkaç gün içinde kilo vermelerini sağlayacak tehlikeli diyetlere başvururdu. Mesela Susan Hayward bazen gününü iki yumurta ve üç domates ile geçiriyordu. Norma Shearer zaman zaman et, balık, yumurta ve peyniri diyetinden çıkarır ve çoğunlukla meyve ve sebzeyle beslenirdi. Film çekimi zamanı geldiğinde Jean Harlow sadece sebze ve hafif salatalar tüketirdi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.