Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Görünüşümüzü Anında Mahvedebilecek 9 Güzellik Hatası

0

Her sene yeni güzellik trendleri çıkıyor. Bu trendlere göre makyaj yapıyoruz, modaya uygun renkler kullanıyoruz, yeni rujlar alıyoruz. Ancak toplumda moda olan bir şey bazen kişilerin doğal figürüne uymayabilir. Bu nedenle profesyonel makyaj sanatçıları ve stilistler, yüz şeklinize uygun makyaj ve saç stili seçmenizi öneriyor. Peki profesyonellere göre en çok yaptığımız güzellik hataları neler? Detayları birlikte inceleyelim.

1. İnce kaşlar

güzellik

Tıpkı ünlü oyuncu Lily Collins gibi, bazı kadınların kaşları dolgun ve gürdür. Kalın kaşlar genellikle ince kaşlara göre daha genç gösterir. Bu sebeple makyaj sanatçıları, kaşları doğal olarak ince olanların kaş kalemi kullanmasını öneriyor.

2. Kalın eyeliner

güzellik

Makyaj sanatçıları, alt kirpiklerinize kalın göz kalemi uygulamanızı öneriyor. Aksi takdirde göz çevresindeki koyu halkaları ve kaz ayaklarını ön plana çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda doğru çekilen bir eyeliner lifting etkisi yaratabilir. Eyeliner’ı ince bir şekilde üst kirpikleriniz boyunca çekmeniz ve sonrasında göz şeklinizi takip ederek bir kuyruk yaratmanız öneriliyor. Çizgiyi hafifçe dağıtarak daha yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz.

3. Mat ruj

güzellik

2016 modası dendiğinde aklımıza mat mı mat likit rujlar geliyor. Zamanında çok moda olsa da neyse ki günümüzde hafif parlak dudaklar daha yaygın. Mat rujlar yaşınızı büyük gösterebileceği için onlardan kaçınmayı tercih edebilirsiniz.

4. Parlak allık

güzellik

Bol bol ve parlak allık sürmek bu ara çok yaygın. Ancak gösterişli ve ışıltılı allıklar cildinizi yaşlı gösterebilir. Hafif bir krem allık yüzünüze renk ve canlılık getirmek için yeter de artar!

5. Düz saçlar

güzellik

Stilistler, düz ve küt saç modellerinin yüzünüzü ‘ağır’ ve hatlarınızı sarkık gösterdiğini söylüyor. Ancak katlı bir kesim ve hafif hacimli saçlar yüzünüzü yumuşak bir şekilde çerçeveleyecektir.

6. Koyu ve soğuk tonlu saçlar

Soğuk saç tonları cildinizdeki küllü tonları ortaya çıkarabileceğinden teninizi gri gösterir. Stilistler sıcak tonların cildinizin aydınlık ve canlı durmasına yardımcı olacağını söylüyor.

7. Doğal görünmeyen takma ya da saten kirpikler

Takma kirpikler son zamanlarda çok moda. Ancak süper uzun ve kalın kirpikler kimseye yakışmıyor. Göz yapınıza uygun ve hafif eklemeler hem sizi daha genç gösterecek hem de yüzünüze çok daha yakışacaktır. Sizin için doğru kirpiğin ne olduğunu bilmiyorsanız, bu konuda profesyonel olan güzellik uzmanları göz şeklinize uygun olanı seçmenize yardımcı olacaktır.

8. Çok koyu rujlar

Koyu, kalın dudaklar her zaman dikkat çeker. Ancak aynı zamanda ağız etrafındaki kırışıkları, dişleri, çene çizgisini ve sivilceleri de öne çıkarır. Öte yandan nötr pembe rujlar cilt tonunuzu yumuşatıp cildinizi aydınlatabilir.

9. Cilt alt tonuna uymayan fondötenler

Makyaj artistleri fondöten rengini seçerken kolunuzun iç kısmındaki ya da bileğinizdeki damarlara bakmanızı tavsiye ediyor. Eğer damarlarınız mavimsi görünüyorsa daha soğuk alt tonlu, yeşilimsi görünüyorsa daha sıcak alt tonlu fondötenleri tercih etmeniz daha doğru olur. Alt tonunuzu anlamanın bir başka yolu da altın mı yoksa gümüş takıların mı cildinize daha çok yakıştığını gözlemlemektir. Eğer cevabınız altınsa alt tonunuz muhtemelen sıcak, gümüşse soğuktur. Çoğu fondöten markasının ambalajında rengin tonuna dair ​​“W” (sıcak), “C” (soğuk) veya “N” (nötr) harfleri bulunur, alışveriş yaparken bunlara da dikkat edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Saç Dökülmesini Engellemeye Yardımcı Olacak 7 Doğal Ürün

Kaynak: 1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.