Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Stilex Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Stilex Jel, deriye sürüldüğünde bölgesel olarak iltihap, alerji ve kaşıntıyı gideren, bölgesel uyuşma sağlayan (lokal anestezik) bir ilaçtır.

Stilex Jel Ne Yarar mı?

Stilex jel,

 • kurdeşen,
 • kaşıntı,
 • böcek ısırması (sivrisinek ısırmaları, arı sokması gibi),
 • güneş yanıkları ve hafif yanıklarda etkilenen bölgeyi iyileştirmek,
 • ağrıyı ve kaşıntıyı gidermek için kullanılır.

Stilex Jelin İçeriği

Stilex jel kremin etken maddesi Mepiramin Maleat, Lidokain hidroklorür, Dekspantenol‘dür.

 • Mepiramin maleat
 • Dekspantenol
 • Lidokain hidro klorür
 • Karbopol
 • Polisorbat
 • E433
 • Adonia

Stilex Jel Fiyatı

Stilex jel krem fiyatı, 117.67 TL’dir.

Stilex Jel Muadilleri

Daha etkili olarak kullanabileceğiniz ürün  kalmosan ve diğer muadilleri.

⦁ EMLA Krem
⦁ JETEX Krem
⦁ K-FENIDEX Krem
⦁ KSILIDIN Krem
⦁ LIDESTOL Krem
⦁ LIDORIN Krem

Stilex Jel Nasıl Kullanılır

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. Parmak ucuyla ucuyla tedavi edilecek bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz ve hafifçe ovunuz.
 3. Günde birkaç kez sürülebilir.
 4. 7 günden daha uzun süre uygulanmamalıdır.

Stilex Jel Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: ciddi ciddi sivrisinek sokmalarındaki kaşıntıya birebirdir.

Kullanıcı: tatil bölgelerinde eczanelerin stoklu çalıştığı kaşıntı kremidir kendisi sivrisinek ve böcek ısırmalarına karşı en etkili krem diyebilirim
Kullanıcı: alerjiye kaşıntıya sinek, böcek ısırığına mucize gibi gelen hoş kokulu şeffaf jel.
baktım sinek ısırmış alerji de yapıyor 2 hafta şişlik inmiyor bende mübarek nasıl emmişse, stilex sürüyorum. kaşıntı beş dakikaya yok oluyor.
aldığı ilaçlara alerjisi çıktığı için kolları boynu kabarıp kaşınan hiçbir krem ilaç işe yaramıyor diye sızlanan mızmızlanan büyükbabama benim için bir sür dedim. adam kremden hoşlandı beyler. piyasadaki bütün hap ve kremleri denemiş adamdan onay almış jeldir.

Kullanıcı: her şeye alerjim var. toz olsun, ilkbahar olsun, böcek ısırıkları olsun, cildime temas eden bi şeyler olsun… hiç ayırt etmez bünyem, doktorlar da hep “oouuuğ alerji yapmış” der, hiç değişmez.

işte bu şekilde birkaç böcek sokması sonrasında tanıştım bu jelle. kokusu müthiş, kaşıntıyı ise anında durduruyo. bir de cildin o bölgesinde bir ferahlama hissi yaratıyo, ya da bana öyle geliyo. dakikalar önce kaşıntılı bi durumdan bu jel sayesinde sıyrılmış bi haldeyim, o yüzden şu an en yakın arkadaşım gibi görüyorum kendisini.

edit: dün annemin eline ve 8 yaşındaki kuzenimin bacağına çay döküldü, yanık iki alana da bu kremden sürdük ve çok iyi geldiğini söylediler. bu konuda cidden işe yarıyor mu bilmiyorum ama denedik ve oldu sanırsam.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.