Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Pruzon Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

1

Pruzon Kremi Nedir?

İnsanlar pruzon kremi ilk bakışta kaşıntı kremi olarak bilmekte ve kullanmaktadır. Doğru bir bilgi olmasına karşın eksik bilgi diyebiliriz. Çünkü ürün bitkisel olduğu için büyük küçük ve hatta bebeklerde bile güvenle kullanılmaktadır. Bebeklerde sık görülen pişik probleminde bitkisel pişik kremi arayanlar için en iyi tercih olacaktır. Aynı şekilde çocuklarda görülen suçiçeği tedavisi ve yetişkinlerde kafa derisi hariç tüm kaşıntıların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Pruzon Krem İşe Yarar mı?

Kalamin; En sık kullanım alanı cilt pişikleridir, gerek bebeklerde gerekse yatalak hastaların makatı civarında görülen bir tür cilt tahrişidir. Pişikte kullanılan kortizonlu kremler kadar iyileştirici, pudra kadar rahatlatıcı etkileri yanında pişikte sık görülen mantarında düzelmesini sağlar. Pişik yanı sıra böcek sokmasında ve su çiçeğinde doku reaksiyonunu ve kaşıntıyı azaltmaktadır.

Çinko oksit; Pişik ve yara üzerinde koruyucu bir tabak oluşturmaktadır. En sık kullanım yeri bebek pişikleridir. Mikrop öldürücü etkisi de olduğu için yara ve yanık bakımında yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Glycyrrhiza glabre (meyan kökü özütü); Fitosteroid de denilen bitkisel kortizondur. Ödem azaltıcı etkisi ve kurdeşen (alerji) benzeri cilt rahatsızlıklarında kortizona eşdeğer etki yapar. Kortizonlu merhemlerin kullanıldığı her yerde kullanılabilir ama kortizonda görülen yan etkiler yaşanmaz. Kortizonlu merhemlerin ara vermeden 4-5 günden fazla kullanılmaması önerilirken pruzon krem daha uzun süre yan etki yaşamadan güvenle kullanılabilir.

Melaleuca alternifolia (çay ağacı yağı); Avusturalya’da yaşayan bir ağaçtan elde edilir. Mantar, bakteri ve virüslü cilt lezyonlarında kullanılır. Mantar üzerindeki etkisinin mantar ilaçları kadar, bakteriler üzerindeki etkisinin antibiyotikler kadar olduğu yönünde yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır.

Pruzon Kremi İçeriği

Pruzon krem içeriğinde,

  • Melaleuca alternifolia,
  • Glycyrrhiza glabre,
  • Çinko oksit ve
  • Kalamin bulunmaktadır.

Pruzon Kremi Fiyatı

Pruzon krem fiyatı, 59.50 TL’dir.

Pruzon Kremi Nasıl Kullanılır

Pruzon kremi, yaşadığınız sorundan kurtulmak için 6-7 gün kullanmak yeterlidir. İlk başladığınızda 3 gün boyunca günde 2 defa sonraki 3  gün ise günde bir defa cildinize 2-3 mm tabaka oluşturacak şekilde sürmek yeterlidir.

Pruzon Kremi Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: Kaşıntı ve pişik sorununda her zaman yanımda bulundurduğum ve çok güzel sonuçlar aldığım ilaçtır. İçeriği güven veriyor, tavsiye ederim kullanın bir şeyler kazanırsın kaybetmezsiniz.

Kullanıcı: Ben egzama için denemiştim, birçok konuda fayda gördüm sizlere de kullanmanızı tavsiye ederim.

Kullanıcı: Anal fissür için deneyenlerdenim kesinlikle güzel sonuçlar elde ettim. Fayda gördükten sonra çevremdeki birçok kişiye de bu ürünü tavsiye ettim.

Kullanıcı: Ben kullanmıştım bir dönem ama bende olumlu olumsuz bir etki yapmadı, belki de benim bünyemden bilmiyorum ben tecrübem bu şekilde.

Kullanıcı: Birçok kişiye denettim, gerçekten güzel faydalar gördüler. Miktar olarak ucuz bir ürün zaten, ayrıca aldığınız çok da uzun gidiyor.

Kullanıcı: Başarılı olarak nitelendirebilirim. Egzama ve kaşıntı sorunlarında sıklıkla kullandım, güzel sonuçlar aldım. Şuanda da evimde bu ürün var.

1 yorum
  1. Sfa diyor

    Yeni aldıgım kremler hiç bir işe yaramıyor zam yapacaksanız yapın ama eski haline getirin kremi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.