Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Sarı Ten Rengine Hangi Saç Rengi Yakışır?

0

Sarı ten rengine hangi saç rengi yakışır?

Sarı cilt tonu en sıcak cilt tonlarından biri olarak kabul edilir. Asyalılar için en gurur verici renk olarak bilinir, ancak Kafkasyalılarda da güzel olabilir. Sarı tenin açıktan koyuya birçok farklı tonu vardır ve hepsi de kendilerini benzersiz kılan özelliklere sahiptir. Eğer sarı bir ten rengine sahipseniz, saç renginizi seçmeden önce aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurmalısınız.

 

Cildinizde sarı alt tonlar var

Cilt rengi, cildinizdeki melanin miktarının bir sonucudur. Melanin ne kadar fazlaysa cildiniz o kadar koyu olma eğilimindedir ve bunun tersi de geçerlidir. Pembe alt tonlu ciltlerde çok fazla kırmızı pigment bulunurken, sarı alt tonlu ciltlerde çok fazla sarı pigment bulunur. Zeytin alt tonlu ciltlerde çok fazla kahverengi pigment bulunur.

Size uygun bir saç rengi seçerken hatırlamanız gereken en önemli şey, doğal saç renginizi, cilt tonunuzu ve göz renginizi tamamlaması gerektiğidir. Birbirini tamamlayan saç renkleri şunlardır:

  • Açık veya orta ten rengine sahip olanlar için kızıl-turuncu tonları;
  • Açık kahverengi veya koyu kahverengi gözlere sahip olanlar için mor tonlar;
  • Açık ten rengine sahip olanlar için kirli sarı tonları (altın tonları ile);

Great hair color with pale skinned woman 8 full

Saç renginiz kızıl kahverengi veya bal sarısı olmalı

Sarı bir cildiniz varsa, cildinizi daha da solgun veya solgun gösterebilecek parlak renklerden kaçınmak en iyisidir. Bunun yerine kırmızımsı kahverengi veya bal sarısı rengini deneyin. Biraz daha derinliği ve zenginliği olan bir şey istiyorsanız kumral rengi de deneyebilirsiniz.

Kahverengi tonlar size çok yakışıyor

Sarı tenliler için kahverengi tonlu saçlar mükemmel bir seçimdir. Bu renk sizde harika görünür ve hem sarışınlarla hem de esmerlerle iyi uyum sağlar. Saç renginize biraz derinlik ve kontrast katmak istediğinizde kahverengi tonları en iyi seçeneğinizdir. Cesur bir görünüm elde etmek istiyorsanız, ombre veya balyaj efekti ten renginiz için harikalar yaratacaktır-özellikle de sarı saçlarınız varsa!

Zaten koyu kahverengi veya siyah saçlarınız varsa ancak daha açık bir görünüm istiyorsanız, stilistinize röfle yaptırmayı deneyin. Ayrıca, her yerde renk değişiklikleriyle aşırıya kaçmadan kendinize ekstra bir boyut kazandırmak için başınızın sadece bir kısmını (uçlar gibi) boyamak da mümkündür; bu, çok sert bir şey isteyip istemediklerinden emin olmayan ancak yine de mevcut renk tonlarının biraz değiştirilmesini isteyen kişiler için daha uygun olabilir, böylece daha sonra her gün / yıl / yaşam boyunca farklı zamanlarda ışığın yüzlerinden / saçlarından nasıl yansıdığını etkileyen diğer faktörler olduğunda, görünümünü bir kez daha tamamen değiştirmeden genel olarak kendilerine daha uygun olur.

 Sarışınlara yakışan saç renkleri

Sarışınlara yakışan saç renkleri

Saç renginiz koyu kahverengi, siyah-kahverengi veya koyu sarı olmalıdır

  • Cilt tonunuz sarı ise saç renginiz koyu olmalıdır. Saçınızın rengi ne kadar koyu olursa size o kadar yakışacaktır.
  • Doğal siyahtan (hatta platinden) daha açık tonda siyah-kahverengi veya koyu sarı saç renklerine sahipseniz, yüzünüz de daha koyu ve karanlık görünecektir.
Sarı ten rengine hangi saç rengi

Sarı ten rengine hangi saç rengi

Saç renginiz kırmızımsı kahverengi veya bal sarısı olmalıdır.

  • Kızıl saç rengi
  • Koyu kahverengi saç rengi
  • Bal sarısı çıkış yolu

Sarı tene hangi saç rengi gider? Açık ten rengine hangi saç rengi gider? Sıcak Ten rengine hangi saç rengi? Saç rengi neye göre seçilir?

Bana hangi saç rengi ve modeli yakışır

Bana hangi saç rengi ve modeli yakışır

Artık sarı tene hangi saç renginin yakışacağı konusunda daha iyi bir fikriniz olduğunu umuyoruz. Bu kadar çok seçenek varken, teninize hangisinin en çok yakışacağına karar vermek bazen zor olabilir. Yukarıda listelediğimiz renklerden biriyle başlamanızı ve ardından stilinize daha da fazla boyut kazandırmak için bazı röfleler veya düşük ışıklar eklemenizi öneriyoruz.

EN ÇOK OKUNANLAR:

RESİM GALERİSİ : Sarı Ten Rengine Hangi Saç Rengi Yakışır?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.