Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

0

Bir dahaki sefere saçlarınızı boyamaya karar verdiğinizde biraz tasarruf etmek istiyorsanız, saçlarınızı evde boyamak ekonomik bir çözüm olabilir. Bununla birlikte, kozmetik marketlerde saç boyası reyonuna göz atarken, istediğiniz saç rengini bulmak her zaman kolay değildir. Belki de, şimdikinden daha koyu gölgelere sahip olmak istiyor olabilirsiniz. Belki de, kırmızı bir tonu kahverengi tonlarla karıştırarak, tam olarak istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Hem, kuaförler de her zaman saç renklerini karıştırırlar, öyle değil mi? Peki, o zaman neden saçlarınızı evde kızıl kahve saç boyamayı denemiyorsunuz? Saç boyaları karıştırılarak renk elde etmeye var mısınız?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri 2021

Evde Saç Boyarken Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Kızıl renk nasıl elde edilir? diyorsanız. Saçlarınızda kızıl gölgelere yer vermek istiyorsanız, bunu yaparken cildinizle aynı alt tonlara sahip tonları tercih etmelisiniz. Cilt alt tonlarınızı tamamlayan bir saç rengi seçerek, teninizin soluk görünmesini engelleyebilirsiniz.

Kızıl kahve saç rengi tonları

Kızıl kahve saç rengi tonları

Açık bir cilt tonuna sahip seniz; açık kızıl kahve, çilek kızılı, parlak bakır ya da gerçek kızıl tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca, esmer tenlerde kestane kahve tonları ve bakır-sarı tonları da iyi bir seçim olacaktır. İki sıcak ya da iki soğuk rengi karıştırmak isterseniz, kahverengi tonları yani çikolata kızıl saç rengi seçebilirsiniz.

Evde Saç Boyamaya Hazırlık

Bir saç boyası kutusunun içinde, boyayı saçınızda bekletip duruladıktan sonra uygulayacağınız bakım kremi, boyama işlemi sırasında kullanacağınız eldivenler, plastik bir şişe ve bir de tüpte saç boyası yer almaktadır. Evde saç boyamaya hazırlık yaptıktan sonra farklı renkleri karıştıracaksanız ve boya kutusunun içindeki boya tüp formundaysa, plastik bir şişeye ihtiyacınız olacaktır. Eldivenlerinizi taktıktan sonra, bir kasenin içerisinde ya da tüpte boyaları karıştırabilirsiniz. Artık, karıştırdığınız saç renklerini uygulamak için kutunun üzerindeki talimatları takip edebilirsiniz.

Kızıl kahve saç boyası

Kızıl kahve saç boyası

Hangi Kırmızı Tonunu Seçeceksiniz

Yukarıda, evde saç boyama işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizden bahsettik. Kararınız hala kızıl ve kahve tonları saç boyasını bir arada kullanmak yönündeyse, şimdi hangi kırmızı tonunu seçeceğinizi belirlemelisiniz. Saçınızda mevcut bir kızıl kahve tonları ya da kırmızı tonlarında boya olup olmadığı, hangi tonları seçeceğinizi etkileyebilir. Saçınızda gölge yaratacak tonları belirlerken, aşağıdaki kırmızı ve kızıl tonları arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Çilek kırmızısı
  • Parlak bakır
  • Klasik kızıl
  • Koyu kızıl
  • Kumral
  • Kızıl kadife, kadife kahve saç rengi
  • Yakut kırmızısı

Yukarıdaki kırmızı tonları arasından seçim yaptıysanız, şimdi saçlarınızda kahverenginin ön plana çıkmasını isteyip istemediğinize karar verin. Kızıl saçları boyamak zor olabileceği için, saçlarınızda istediğiniz rengi elde etmek için iki kez boyamanız gerekebilir. Ancak, kahverenginin öne çıkmasında bir sakınca yoksa, sadece tek seferlik bir uygulama da yeterli olabilir.

Kızıl Kahve Saç Boyası Numaraları

Kızıl kahve saç boyası

Kızıl saç nasıl elde edilir diyorsanız. Kızıl ve kahve karışımı saç rengi tonlarını bir arada kullanmaya karar verdiyseniz, boya markalarının aşağıdaki kızıl-kahve boyalarını tercih edebilirsiniz: Kızıl ve  kahverengi boya karışımı, kızıl kahve saç boyası numaraları;

  • Palette göz alıcı renkler serisi 6-88 kızıl saç boyası
  • Loreal Paris excellence 6.66 yoğun kızıl saç boyası
  • Garnier olia amonyaksız 4.6 yoğun kızıl saç boyası

Bunların dışında, farklı markaların yoğun kızıl ya da kızıl-kahve renklerini de araştırabilirsiniz.

Kızıl Karışımı Saç Renkleri

Saç alt tonunuz kahverengi ya da siyah tonlarda ise, kızıl karışımı saç renklerini evde etmeniz daha kolaydır. Sarı saçın üzerine kızıl boyanır mı? Kumral ve daha sarı tonlarda ise, hayal ettiğiniz saç rengini elde etmek için bir kez daha boyama işlemi gerçekleştirmeniz gerekebilir. Kızıl karışımı saç renkleri için size ilham verecek boya işlemlerine ihtiyacınız varsa, aşağıda sizler için hazırladığımız kızıl alt tonlu, kahverengi gölgeler içeren örneklere göz atabilirsiniz!

Kızıl kahve saç boyası rengi

Kızıl kahve saç boyası rengi

Kızıl saçı hangi renk kapatır? kızıl saçın üstüne ne renk tutar? sorularına da kızıldan daha koyu tonlar olan çikolata kahve ve sarı karışımı, koyu kahve saç rengi, kahve tonları saç boyası, siyah saç boya karışımları uygulanabilir.

BAKINIZ:Minyon Tiplere Göre Saç Modelleri

RESİM GALERİSİ: Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.