Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Emziren Anne Sakatat Yiyebilir Mi? Ciğer, Sucuk, Kokoreç Vb.

0

Emziren anneler sakatat yiyebilir. Sütten çocuğa geçeceği için oldukça sağlıklı olduğu bilinen sakatatın emzirme döneminde tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Emziren annelerin sakatat tüketiminde temiz ve güvenilir yerlerden ürün aldıklarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Emzirme döneminde yenilen ve içilen besinler sütten bebeğe etki edeceği için, temiz olduğuna inanılan sağlıklı sakatat tüketimine emzirme döneminde devam edilebilir.

Emziren Anne Kokoreç Yiyebilir Mi?

Emziren anneler kokoreç yemeye devam edebilir. Ancak sütten direkt olarak bebeğe etki edeceği için kokorecin güvenilir ve bilindik bir yerden alınması gerekmektedir. Emzirme döneminde kokoreç tüketimi için dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter ise kokorecin baharatsız olmasıdır. Baharatsız kokoreç sipariş ederek ya da sadece kimyonlu bir şekilde tüketebilirsiniz. Aksi takdirde fazla baharat tüketimi sütünüzün tadını değiştirebilir ya da bebeğinizde gaz problemini ortaya çıkartabilir.

Emziren Anne Sucuk Yiyebilir Mi?

Emziren annelerin sucuk yemesi tavsiye edilmemektedir. Emzirme döneminde içerisinde katkı maddesi bulunan yiyeceklerden anneler uzak durmalıdır. Katkı maddesinin yanı sıra sucuk oldukça baharatlı bir besindir. İçerisindeki yoğun baharatlar hem anne sütünün tadında değişiklik meydana getirerek bebekte meme reddi başlatabilir, hem de yüksek baharatlı besinlerin bebeklerde gaz problemini ortaya çıkardığı bilinmektedir. Emzirme döneminde sucuktan uzak durursanız bebeğinizin gaz problemi yaşamadan sakin bir şekilde uykusunu uyumasını sağlayabilirsiniz.

Kokoreç Hamilelere Zararlı Mı?

Kokoreç hamile anne adayları için zararlı değildir. Halk arasında hamilelerin kokoreç yememesi gerektiği inancı ise günümüzde çok sayıda temiz üretim yapmayan yerin bulunması. Kokoreç bağırsaktan yapıldığı için hijyenik ortamda ve mutlaka çok iyi bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Hamile anne adayları temizliğinden emin olduğu kokoreçleri hiç korkmadan yiyebilirler. Ancak temizliğinden ne şartlar altında yapıldığından emin olmadıkları kokoreçlerden bebeklerini beklerken uzak durmalılar. Aksi takdirde iyi temizlenmeyen bağırsakta türeyen bakteriler hem anne adayına hem de bebeğine büyük zarar verebilmektedir.

Emziren Anne Pastırma Yiyebilir Mi?

Emzirme dönemindeki annelere pastırma yemeleri önerilmez. Bunun ise iki sebebi vardır; Birincisi pastırma gibi şarküteri ürünlerinde katkı maddesi olarak kullanıldığı bilinen nitrit-nitrat gibi maddeler anne sütünden bebeğe de geçeceği için zararlı olabilir. Emzirme dönemimde ki annelerin pastırma tüketmesinin önerilmemesinin bir diğer sebebi ise pastırmada bulunan yoğun baharat miktarıdır. Baharatlı besinler tüketmek anne sütünün tadını bozarak bebekte meme reddi başlatabilir. Aynı zamanda bebekte gaz problemine de yol açabilir.

Emziren Anneler Ciğer Yiyebilir Mi?

Emzirme döneminde anneler ciğer tüketebilir. Hatta emzirme dönemlerinde yoğun olarak görülen demir eksikliği gibi problemler için, demir bakımından oldukça zengin olan ciğerin tüketimi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Yani ciğerin emzirme döneminde sakıncası olmadığı gibi demir bakımından zengin bir et çeşidi olduğu için yararlıdır da demek mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Hamileler Kas Gevşetici Krem Kullanabilir Mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.