Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Emziren Anneler Kola İçebilir Mi? Gazlı İçecek İçebilir Mi?

0

Emziren anneler kola içmemelidir. Kafein içeren besinler çocukların beyin ve kalp gelişimi için risk oluşturmaktadır. Çocuklarda uykusuzluk ve huzursuzluğa neden olabilir. Bu nedenle emziren anneler kahve, çay, kola ve çikolata gibi içerisinde kafein barındıran besinlerden uzak durmalıdır. Emziren anneler iki nedenle asitli içecekler ve baharatlı yiyecekler tüketmemeye dikkat etmelidir. Sağlıklı gıdaların faydalarından yararlanmak, doğum sonrası iyileşmeniz için çok önemlidir ayrıca çocuğun vücuduna giren besinlerin de sağlıklı olması gerekir.

Emziren Anneler Gazlı İçecek İçebilir Mi?

Emziren anneler gazlı olan kola, fanta, gazoz, Sprite gibi tüm gazlı ürünleri içmemelidir. Yalnızca maden suyu içilebilir. Doğal olmayan tüm gazlı içeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Asitli içecekler yetişkinler için zararlı olabilir ve emziren anneler tarafından asla tüketilmemelidir. Diyet tavsiyesi genellikle kadının vücudunda su tutulmasını ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir diyet içerir. Bebeğinizin büyümesi ve sağlıklı beslenmesi için asitli içeceklerden uzak durmanız önemlidir. Çünkü çok fazla şeker ve zararlı gazlar içerirler. Asitli içecekler yetişkinler için zararlı olabilir ve emziren anneler tarafından asla tüketilmemelidir.

Emziren Anneler Gazoz İçebilir Mi?

Anneler emzirdikleri dönemlerde tüm yiyecekleri ve içecekleri bebekleri ile paylaşırlar. Her ne kadar göğüs zararlı olan maddeleri süte aktarmasa da yine de gazoz, kola gibi asit içeren ürünler hem anne hem bebek sağlığı açısından iyi değildir.

Önerilen Yazı

Emziren Anne Sakatat Yiyebilir Mi? Ciğer, Sucuk, Kokoreç Vb.

Kola İçmek Bebeğe Gaz Yapar Mı?

Kola içmek normalde gaz yapmaz ama emziren bir anne ve bebek için gaz yapabilir. Kafeinli içeceklerden alınan kafein anne sütü ile bebeğe geçebilir. Kafein bebekleri huysuz, uykulu yapabilir ve bazen emzirmeyi reddedebilir. Bu nedenle emziren annelere bu içecekler önerilmemektedir. Kahve, kola ve çay gibi içecekler bebeklerde gaza ve şişkinliğe sebep olabilir üstelik annede de gaz yapabilir.

Emzirirken Neden Kola İçilmez?

Kahve, kola ve çay gibi kafein içeren içecekler gaz oluşumunda etkili olduğu için emzirirken kola içilmemelidir. Gaz yaptığı bilinen kuru fasulye gibi baklagiller, turp, kabak gibi sebzeler ve ceviz, yer fıstığı gibi sert kabuklu yemişler de bu gaz yapan yiyecekler listesinde yer almaktadır. Bu içecekler ve yiyecekler anne ve bebeğe gaz yapacağından dolayı kola içilmez.

Emziren Anne Ne Zaman Asitli İçecekler İçebilir?

Emziren anne asitli içecek içerse bebeğe gaz yapabilir bu yüzden emziren anne bebeği emzirmeyi bırakana dek asitli içecek içmemelidir. Bebeklerde gaz probleminin yaygın olmasının birçok nedeni vardır. Bu sebeplerden biri de emziren annenin tükettiği besinlerin yol açtığı durumdur. Bunun nedeni, emziren annenin beslenme tarzının bebekteki gaz miktarını artırabilmesi, bu da şişkinliğe ve uykusuz gecelere neden olabilmesidir. Bebeğinizde şişkinliği önlemenin ilk yolu farkında olmaktır. Hangi besinlerin gaz yaptığını bilmek ve tüketmemek şişkinliğin en kesin tedavisidir.

Keşfedin: Emziren Anne Alkol İçebilir Mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.