Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Kilolu Kızlara Kısa Saç Yakışır Mı? Kilolu Yüzler İçin Saç Modelleri

0

Kilolu kızlara kısa saç yakışmaktadır. Ancak yanakların fazla tombul olması kısa saç için uygun olmamaktadır. Kiloluysanız ve daha kemikli bir yüzünüz varsa kısa saç size yakışabilmektedir.

Ancak daha tombul bir yüzünüz varsa kısa saçla daha kilolu gözükmeniz mümkündür. Kilolu kızlar için kısa saç modelleri daha çok omzun biraz yukarısında olan dalgalı modeller olabilmektedir.

Kilolu Kızlara Uzun Saç Yakışır Mı?

Kilolu kızlara uzun saç yakışmaktadır. Kilolu veya zayıf olmaktan ötede kişinin yüz hatları ve aurasına göre saç stili de enerjisini ortaya çıkarmaktadır. Uzun saç omuzları da kapatacağı için daha az kilolu gözükmek mümkündür.

Uzun saç, kilolu kadınların yüzündeki tombulluğu da kapatacağı için daha fazla tercih edilmektedir. Uzun saç tüm yüz tipleri için de uygun bir modeldir.

Kilolu Yüzler İçin Saç Modelleri

Yuvarlak tombul yüze giden saç modelleri içerisinde en bilineni uzun saçtır çünkü tüm yüz tiplerine yakışmaktadır. Uzun saç modelleri veya uzun dalgalı saç modelleri kilolu yüzü zayıf gösteren saç modelleri arasındadır.

Yumuşak dalgalı saçlar veya asimetrik modeller de kiloluları zayıf göstermektedir. Genelde kadınlar kilolarını kapatmak için farklı moda yöntemleri tercih etmektedir ve saç kesimi de bunlardan biridir. Detaylandırmak gerekirse şunlar söylenmektedir;

  1. Asimetrik Modeller
  2. Yumuşak Dalgalı Modeller
  3. Boya Hilesi Yapılan Modeller
  4. Toplama Stilleri İle Zayıf Gösteren Modeller

Kısa saç modelleri

 

1.Asimetrik Modeller

Asimetrik tarz modern bir tarzdır ve bireyleri olduğundan daha zayıf göstermektedir. Bu nedenle kilolu bayanlar saçlarını asimetrik modellerde kestirebilmektedir.

2.Yumuşak Dalgalı Modeller

Saçlara yapılan hafif dalgalar ile yüzünüzün ince görünmesini sağlamanız mümkündür. Bu modelde uzun saç tercih edilmektedir.

3.Boya Hilesi Yapılan Modeller

Saçlarda parlak tonda renk kullanmak odağı yüzden çektiği için kiloluların tercih ettiği bir uygulamadır. Mat renkler daha koyu olduğu için yüzün kilolu oluşunu ortaya çıkarabilmektedir.

4.Toplama Stilleri İle Zayıf Gösteren Modeller

Gevşek at kuyruğu, yüksek topuzlu veya tepeden minik topuz ile zayıf görünmek mümkündür. Kilolu bireyler saçlarını bu şekilde toplamayı tercih ederek daha ince hatlı görünebilmektedir.

Kısa saç

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.