Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Zeytinyağının Saça Faydaları Nelerdir? Zeytinyağının Saça Sağladığı 10 Fayda

0

Mutfakta birçok yiyecekte kullanılan zeytinyağı, sayılmayacak kadar faydaları ile bilinen doğal bir besin kaynağıdır. Zeytinyağı, yalnızca cilde değil aynı zamanda saçlar üzerinde de oldukça büyük etkileri olan bir değerdir. Zeytinyağının saça faydaları çoğu kozmetik ürününden daha fazladır.

Zeytinyağının Saçlarımıza  Faydaları Nelerdir?

Bu mucizevi doğal bakım kaynağını birçok alanda kullanabiliriz. Kadın ve erkeklerde saç dökülmesi, kırılması, saç derisi problemleri hava ve su kirliliği, yanlış şampuan kullanımı, saç boyaları, genetik faktörler ve yetersiz beslenme  gibi çok farklı nedenden kaynaklanabilir. Birazdan bahsedeceğim bilgiler saç bakım uzmanlarınca onaylanmış ve yapılan klinik test sonuçları ile kanıtlanmış faydalardır.

Saçlarınızla ilgili yaşadığınız problemin ne olduğunu öğrenmek ve doğru çözümlere ulaşmak için doktorunuzdan veya saç bakım uzmanından yardım alabilirsiniz. Şimdi sizlere zeytinyağının saça faydaları konusundan bahsedeceğim.

 

zeytinyağının saça faydaları, zeytinyağının saça faydaları nasıl kullanılır, zeytinyağının saça faydaları kadınlar kulübü, zeytinyağının saça faydaları ekşi, zeytinyağının saça faydaları ve zararları, zeytinyağının saça faydaları yorumlar, zeytinyağının cilde faydaları, zeytinyaginin saca faydalari nelerdir, zeytinyağının cilde faydaları yüze, zeytinyağı cilde faydaları kadınlar kulübü
www.rujlıkiz.com

Zeytin Yağının Saça Faydaları

1.Saçlarını Besler Zeytinyağının içeriğinde yer alan antioksidan, A ve E vitamini saçların kökten uca beslenmesine yardımcı olur. Saçlarınızın hava koşullarından etkilendiğini düşünüyorsanız eğer saç sağlığını yeniden canlandırmak için zeytinyağının gücünden faydalanabilirsin.

 

2. Kepeği Yok Eder Kepek sorunu günümüzde birçok kişinin yaşadığı bir sorunlardan bir tanesidir. Zeytinyağı ve limon suyu karışımı ise bu sorunun ortadan kalmasını sağlamaktadır. Eşit miktarda limon suyu ve zeytinyağı karıştırılarak, masaj yardımıyla saçlara uygulanır.

20 dakika bekletilir ve şampuan ile saçlar yıkanarak durulanır. 3.Saçları Onarır Zeytinyağının en önemli özelliklerinden bir tanesi de, saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktır. Zeytinyağı, kan dolaşımını hızlandırarak saçların onarılmasını sağlar.

Zeytinyağı içeren saç bakım ürünlerini düzenli olarak kullandığınızda saçlarınızın daha sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz..

4. Saça Parlaklık Verir Zeytinyağı, A ve E vitamini ve antioksidan açısından son derece zengin olduğunu yukarıda da bahsetmiştik. Bu yüzden her hafta en az 1 defa masaj şeklinde saçlara uygulanması; çok daha güçlü ve parlak saçlara kavuşmayı sağlayacaktır. Bu işlemi, yaklaşık olarak 2 ile 3 ay boyunca tekrarladığınız zaman ne kadar faydalı bir işlem yaptığınızın farkına varacaksınız.

5. Kolay Şekil Almasını Sağlar Saçların kolay şekil almaması, birçok farklı nedene bağlıdır. Kırılma, dış etkenler, hava şartları ve saçın yağ oranı bu nedenlerin başında gelmektedir. Zeytinyağı ile saçlarınıza masaj yapmak, tüm bu sorunları ortadan kalkmasını ve kolayca şekil almasını sağlar.

6. Daha Hızlı Uzamasını Sağlar Saçların uzama süresi daha çok genetik özelliklere bağlı olmaktadır. Ancak dış etkenler de oldukça büyük rol onamaktadır. Zeytinyağı, saçların uzamasını hızlandıran bir besindir. Kuru ve yeteri miktarda beslenmeyen saçlar için yarım çay bardağı zeytinyağıyla saça masaj yapıp; 30 dakika boyunca  bekletmek nem oranını dengeleyecek ve saç köklerini besleyecektir. Bu sayede saçların uzaması da hızlanacaktır.

7. Saçları Yumuşatır Saçlarınızın sertleştiğini hissediyorsanız eğer yağ içerikli saç bakım ürünlerini kullanmalısın. Zeytinyağı, saç tellerinin nem oranını dengeleyerek saçlarının daha yumuşak ve parlak görünmesinde yardımcı olmaktadır. Sertleşen saçlarına zeytinyağı ile masaj yaparak saç tellerinin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

8. DHT Hormonların Üremesini Önler Saç köklerinde daralmaya sebep olan ve DHT olarak adlandırılan bir hormon, saç dökülmeleri gibi pek çok probleme neden olmaktadır. Zeytinyağı, bu hormonun oluşmasını engelleyerek saçınızın uzun süre korunmasını sağlayacaktır.

9. Saçları Güçlendirir Zeytinyağı, saç derisini besleyerek saçlarının daha güçlü bir görünüm kazanmasını sağlar. Saç tellerinin koparak dökülmeye başlaması ve saç tellerinin zayıflaması saçınızın güçsüzleşmeye başladığının bir işaretidir. Saçınıza zeytinyağı uygulayarak bu problemlerden kurtulabilirsiniz.

10. Saçın Nem Oranını Dengeler Saçların nemsiz olması ya da yeteri kadar nem miktarına sahip olmaması cansızlık, matlaşma, dökülme, kepek, kırılma gibi daha birçok sorunu beraberinde getirir. Alternatif tıp dünyasına bu sorunlara yönelik geliştirilen birçok bitkisel karışımlar bulunmaktadır. Ancak siz bunlara yeteri kadar güvenemiyorsanız eğer satın alacağınız hakiki zeytinyağı ile de bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Zeytinyağının saça faydaları nelerdir ?

Zeytinyağı saçtaki kepeği önler, saçı onarır, parlaklık verir, kolay şekil almasını sağlar, uzamasını hızlandırır, saçı yumuşatır, DHT hormonların üremesini önler, saçları güçlendirir, nem oranını dengeler.

Zeytinyağı kepeğe iyi gelir mi ?

Zeytinyağı ile limon ile yapılan karışım kepeğin önlenmesini sağlar.

Zeytinyağı saç dökülmesini önler mi ?

Zeytinyağının içerisinde bulunan antioksidanlar, A ve E vitaminleri sayesinde saçlar güçlenerek kepek önlenir.

Zeytinyağı kırılmaları önler mi ?

Zeytinyağının içerisinde bulunan antioksidanlar, A ve E vitaminleri sayesinde saçtaki kırılmalar önlenir.

Zeytinyağı saçın hızlı uzamasını sağlar mı ?

Evet, zeytinyağı saçın hızlı uzamasında oldukça etkilidir.

Zeytinyağı saçı güçlendirir mi ?

Zeytinyağının içerisinde bulunan antioksidanlar, A ve E vitaminleri sayesinde saçlarınız güçlenir.

Zeytinyağının Saça Faydaları Nelerdir ? Zeytinyağının Saça Sağladığı 10 Fayda başlıklı yazımız ile ilgili aklınıza takılan sorularınızın yanıtını alabilmeniz için veya blogda yer almasını istediğiniz konuları belirtmek için aşağıda bulunan yorumlar kısmını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.