Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Yuvarlak Yüze Kahkül Modelleri +10 Fikir

0

Yuvarlak yüze kahkül modelleri Nelerdir?

Kendinize yeni bir görünüm kazandırmak istiyorsunuz ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Stilinizi değiştirmenize yardımcı olacak bazı noktalar vardır. Bunlardan biri de kahküller.. Sizde harika bir görünüme kavuşmak istiyorsanız Yuvarlak yüz için kahkül modellerini kullanabilirsiniz.

Yuvarlak yüze kahkül modelleri

Yuvarlak yüze kahkül modelleri

Yuvarlak bir yüze sahipseniz, yuvarlak yüz için kakül modelleri yüzünüzü daha ince gösterecektir. Ayrıca sahip olabileceğiniz çift çene etkisinden kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. Yuvarlak yüz için küt ya da yandan taranmış kahkül modelleri arasından seçim yapabilirsiniz ve bunlar orta uzunluktaki saçlarda olduğu kadar uzun saçlarda da harika görünecektir. Yuvarlak yüz için kahkül modellerini kullanmanın en iyi yanı, herkes tarafından yapılabilmesidir! Kuaföre gidin ve stilistinizden saçınıza yuvarlak yüz için kakül modelleri kesmesini isteyin.

en iyi kahkül modelleri

en iyi kahkül modelleri

Hadi şimdi Yuvarlak yüz şekline kahkül yakışır mı? Yuvarlak yüze hangi kahkül? Kahkül yüzü nasıl gösterir? yuvarlak yüze kahkül kesimi nasıl yapılır?  Kahkül kime yakışmaz? Yuvarlak yüz şekline uygun kahkül modelleri, Yüz şekline göre kakül modelleri, Kahkül yüzü küçük gösterir mi? soruların cevaplarını bulalım.

İlginizi Çekebilecek Yazımız: Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri

yüze göre kahkül modelleri

yüze göre kahkül modelleri

 

Yuvarlak Yüzler İçin Kahküller

Kahküller yuvarlak yüzünüzü maskelemek için harika bir yoldur. Pek çok şekilde şekillendirilebilirler ve size anında bir makyaj sağlarlar. Kahküllerle ilgili en iyi şey, salonda saatler geçirmenizi gerektirmemeleridir, sadece hızlı bir düzeltme ve yuvarlanmaya hazırdırlar.

Yuvarlak yüze kahkül nasıl kesilir diyorsanız. Yuvarlak bir yüzünüz varsa, yüzünüze uzunluk ve genişlik katacağı için kakül yaptırmayı düşünmelisiniz. İşin püf noktası, yüz şeklinizi tamamlayacak doğru stili seçmektir.

Kahkül yüzü nasıl gösterir

Kahkül yüzü nasıl gösterir

Kare şekilli bir yüzünüz varsa, alnınıza genişlik katacağı ve daha uzun görünmesini sağlayacağı için küt kakülleri veya yandan süpürülen kakülleri tercih edin.

Oval şekilli yüzler için yandan taranmış kakülleri veya uzun katları deneyin çünkü bu stiller saç çizginize dolgunluk katacak ve eskisinden daha ince görünmesini sağlayacaktır.

yuvarlak yüz şekline göre kahkül modelleri

yuvarlak yüz şekline göre kahkül modelleri

Yuvarlak Yüze Kahkül Saç Modelleri

yuvarlak yüz şekline göre kahkül modelleri. Kaküllere sahip olmayı seviyor ancak yüzünüzü daha yuvarlak göstermekten kaçınmak istiyorsanız, kakülleri yüzünüzün tam karşısına değil de bir tarafına düşecek şekilde açılı kestirmeyi deneyin. Bu, bir uzunluk yanılsaması yaratacak ve yüzünüzün daha oval şekilli görünmesini sağlayacaktır.

Yuvarlak yüz için kahkül modellerinde daha dramatik bir şey arıyorsanız, kaşların hemen üstünden başlayan ve elmacık kemiği çizgisine gelene kadar gözlerin üzerinden dümdüz aşağı inen küt kakülleri deneyin. Bu stil dikkati yanaklarınızdaki kıvrımlardan uzaklaştıracak ve onlara hiç perçem olmasaydı sahip olacaklarından daha köşeli bir şekil verecektir!

Yuvarlak yüze kahkül olur mu

Yuvarlak yüze kahkül olur mu

Kahküller görünümünüzü değiştirmek için harika bir yoldur. Yuvarlak bir yüzünüz varsa, alnınız boyunca düşen ve gözlerinizin üst kısmında kesilen kakülleri deneyin. Bu, doğal özelliklerinizle çalışırken size daha köşeli bir şekil verecektir.

Yuvarlak yüze kahkül olur mu? tabiki olur doğru yuvarlak yüz kahkül kesimini bulduktan sonra Yuvarlak yüze kahkül gider mi sorusunu da akıllardan sileceksiniz  Yuvarlak yüze kahkül saç modellerinde şimdi size Yuvarlak yüze hangi kahkül yakışır gösterelim.

 • Yana ayrılmış kahküller
 • Ortadan iki yana ayrılan uzun kahküller
 • Yoğun, düz kesim kahküller
 • Yukarı taranmış kahküller
 • Dar alın, uzun düz kahküller

Yuvarlak yüz şekline göre kahkül modellerinde kısa ve seyrek kahkül modellerini tercih etmemenizi öneririz.

uzun saça kahkül modelleri

uzun saça kahkül modelleri

Kahkül Çeşitleri Nelerdir?

Kahkül modelleri isimleri;

 • İkili perçem modelleri
 • Gözlere kadar uzanan kahkül
 • Seyrek kahkül modelleri
 • Perde kahkül modelleri
 • Uzun kahkül modelleri
 • Perde kahkül kesimi
 • İnce kahkül modelleri
 • Düz ve geniş kahkül
 • Üçgen kahkül modelleri
 • Volümlü kahkül
perde kahkül şekillendirme

perde kahkül şekillendirme

Kahkül için alın kaç cm olmalı?

Kahkül için alnınızın kaç cm olması gerektiğini bilmek önemlidir.

Alın en az 10 cm olmalıdır. Bundan daha azsa, farklı bir saç modeli düşünmeniz gerekebilir.

Alın, kaküllerden en az 2 cm daha uzun olmalıdır. Bunun nedeni kaküllerinizin saçınızın geri kalanıyla uyum sağlamasını istemenizdir, bu nedenle çok kısa veya çok uzun olamazlar. Çok kısa olurlarsa, sonradan düşünülmüş gibi görünürler. Çok uzun olurlarsa, saçınızın geri kalanını kapatır ve stiliniz yokmuş ya da daha kötüsü makyaj yapmayı unutmuşsunuz gibi görünmesine neden olurlar.

Kısa kahkül modelleri

Kısa kahkül modelleri

İyi bir kural, yüzünüzde hiçbir ifade olmadan dik durduğunuzda ve saçınızı önünüzde aşağı sarkacak şekilde geriye çektiğinizde, kaküllerin başlayacağı yer ile saçınızın geri kalanının biteceği yer arasında en az 2 cm alın göründüğünden emin olmaktır.

RESİM GALERİSİ :

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.