Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Yulaf ezmesi ile kilo vermek için 10 harika yolu

0

Yulaf ezmesi ile kilo vermek icin 10 harika yolu

Daha fazla kilo ve daha yüksek kolesterol seviyesi sorunu ile karşı karşıya mı? Diyabet tehdidinin (tip 2) üstesinden gelmek ister misiniz? Yulaf ezmesi kilonuzu ve kolesterol seviyenizi azaltmanıza yardımcı olacağına inanmayacaksınız. Yulaf ezmesi lif ve dirençli nişasta ile zenginleştirilmiştir.

Lif, genel sağlık ve hızlı kilo kaybının iyileştirilmesinde çok faydalıdır. Oysa dirençli nişasta yavaş sindirime yardımcı olur ve aynı zamanda iştahı bastırmak ve kalori yanmasını hızlandırmak için sindirim asitlerini serbest bırakmaya yardımcı olur. Bir araştırma çalışmasına göre, günlük olarak% 5 oranında karbonhidrat (dirençli nişasta içeren) tüketilerek metabolizma% 23 oranında arttırılabilir. Şimdi yulaf ezmesi kullanarak kilo vermenin en iyi yollarını sizinle paylaşıyorum.

1. Yulaf Ezmesi

Ekmek kırıntılarını köfte, tavuk kanadı ve köfte gibi farklı tariflerde kullanmış olabilirsiniz. Ekmek kırıntıları yerine yulaf ezmesi de kullanılabilir. Bu yulaf sadece besleyici değil aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olur. Yulaf ezmesi alın ve iyice karıştırın ve kullanmaya başlayın.

2. Krepte Yulaf Kullanımı

Krepler genellikle besleyici-boşluklu karbonhidrat ve kalori ile yapılır. Eğer karnınızdan yağ kaybetmek istiyorsanız bu krepleri kullanmak iyi değil. Yağı, unu, sütü, beyaz şekeri, tereyağını, kabartma tozunu, tereyağını ve yumurtaları, yağı azaltmada iyi olan krep yapmak için kullanmayı deneyin.

3. Yulaf Unu Kullanımı

Bazı sağlıklı besinleri almak için ekmek, tatlı ve waffle yapmak için yulaf unu kullanın. Pahalı olduğu için beyaz yulaf unu kullanmayın. Mutfak robotuna yulaf ekleyin ve karıştırın. Bu şekilde, yulaf unu alabilirsiniz.

4. Muffins için Yulaf kullanın

Geleneksel olarak kekler, rafine karbonhidratla zenginleştirilmiş un ile yapılır. İnsan vücudu bu karbonhidratı şekere dönüştürür. Şeker daha sonra kullanılmazsa yağ olarak biriken glikoza dönüştürülür. Un kullanmak yerine, kek yapmak için yulaf unu kullanın.

5. Smoothie’de Yulaf Ezmesi kullanın.

Yulaf ezmesi ile zenginleştirilmiş yüzlü sağlıklı. Her şeyden önce, bir blender alın ve çiğ yulaf ezmesini karıştırın. Sonra aynı blender içerisine smoothie bileşenleri ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Kahvaltınız için lif bakımından zengin bir yüzlü elde edersiniz .

6. Çorba veya Soslarda Yulaf Kullanımı

Yulaf, sağlık faktörünü veya çorba veya sosların kalınlığını arttırmak için kullanılabilir. Tahıl şeklinde yulaf koymayın. Önce bunları karıştırın ve herhangi bir topaklanmayı önlemek için toz formunu kullanın. Yulaf tozu ile yapılan çorbalar veya soslar kilo kaybına yardımcı olur .

7. Veggie Burger’da Yulaf Kullanın

Sebzeli burger biraz yulaf ilave edilerek daha besleyici hale getirilebilir. Bu vejeteryan burger sadece açlığınızı tatmin etmekle kalmaz, aynı zamanda sağlıklı ve yağsız kalmanızı sağlar.

8. Beef Burger yulaf ezmesi kullanma

Yulaf ezmesi sığır eti burgerinde A vitamini ve lifle zenginleştirilmesi için de kullanılabilir. A vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir. Pancar burgerinin tadı yulaf ezmesi olmadan aynı kalır. Yulaf ezmesi kullanılarak yapılan Burger, sağlıklı bir vücut için iyidir.

9. Granola yulaf ile değiştirin

Yoğurtta granola kullanıyorsanız, kilo vermenizdeki ilerlemeyi oldukça yavaşlatıyorsunuz. Granola yarım fincan 300 kalori, 12 g şeker ve 14 g yağ içerir. Kilo vermek istiyorsanız, granola yulaf ile değiştirin. Çiğ yulaf ezmesi kullanmaktan kaçının. Vanilya özü, tarçın ve su ile mikrodalga fırında ısıtın. Pişirdikten sonra yunan yoğurdu, taze meyveler ve badem ile birlikte kullanın.

10. Yulaf ile yapılan çorbalar

Telaşlı tatil yerlerinden kurtulmak ister misiniz? Eğer evet ise, yulaf size yardımcı olabilir. Yavaş pişirici kullanarak aileniz için sağlıklı bir brunch yapabilirsiniz. Bu tarifi yapmak için yavaş ocakta yulaf, tarçın ve süt ekleyin. Bütün gece için ayarla. Kendi seçtiğiniz bir tepesi ile brunch olarak kullanın. Kakao hazretlerini, meyveleri, şekersiz hindistancevizi ve meyveleri tepesi olarak kullanabilirsiniz.

Tüm bu 10 yol, kilo vermek için en iyisidir. Diyetinizde yulaf ezmesi kullanmayı deneyin; kilo vermede kesinlikle bir düzelme göreceksiniz. Bu tarifler vücut yağını ve ağırlığını azaltmak için etkilidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.