Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Yazın Asla Yememeniz Gereken 8 Şaşırtıcı Gıda

0

Neredeyse tüm mahsuller, tahıllar, sebzeler ve meyveler mevsimseldir ve hasat mevsimlerinde sadece en olgunlaşmış ve en pullu koşullarında tadını çıkarabilirsiniz. Örneğin, portakal kış mevsiminde bir zevktir, yaz aylarında salatalık en iyisidir. Şimdi, süslü bir paket veya bir bakkalda mevsim dışı meyveler satın almak için her zaman iki kat ödeme yapabilirsiniz, ancak hey, bunlar sağlıklı değil.

Sadece besinlerdeki inanılmaz derecede düşük olmakla kalmaz, aynı zamanda olgunlaşmış ve küspe olmadıkları takdirde tadı da yeterince iyi değildir. Öyleyse, mevsimde olan inanılmaz derecede taze ve taze meyvelerin ve sebzelerin tadını çıkarabildiğinizde neden tüm parayı boşa harcıyorsunuz?

İşte yaz sezonunda asla alışveriş yapmamanız gereken 8 yiyecek:

1. Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi, tam buğday ve kahverengi pirinç, karmaşık karbonhidratlar ve protein ile doludur. Ve bu besinler sindirim organlarınıza sindirirken çok zor bir zaman verir. Vücudunuz onları sindirmek için ekstra enerji kullanmalıdır ve bu vücut sıcaklığınızı ısıtır. Bu nedenle, sabahları soğutulmuş ve serin bir kahvaltının tadını çıkarmak her zaman daha iyidir, örneğin yoğurt ve taze meyveler veya taze soğutulmuş bir smoothie.

2. Kuşkonmaz

Kuşkonmaz sadece bahar aylarında hasat edilir ve tüm yıl boyunca satın alırsanız, aileniz için çok sağlıklı bir satın alma işlemi yapmazsınız. Yaz aylarının ilk aylarında mevcut olmasına rağmen, lezzet yumuşak ve kalite de sınırlıdır. Ve muhtemelen, satın aldığınız kuşkonmaz, tarımın sürdürülemez olduğu bir bölgeden, örneğin Meksika veya Peru’dan ithal edilmiştir.

Yaz size taze yapraklı yeşillikler ve kök sebzeler keyifli bir sayısız sunuyor, o zaman neden taze fasulye ve kar bezelye salatası ziyafeti olmasın?

3. Kabuklu Deniz Ürünleri

İşte yaşamak için önemli bir kabuklu deniz ürünleri kodu: Kabuklu deniz hayvanlarını sadece R harfiyle yazılmış aylar içinde yiyin.

Bu, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında sıcak yaz aylarında kabuklu deniz hayvanlarından uzak durmanız gerektiği anlamına gelir. Gördüğünüz gibi, deniz ürünleri belirli sebze ve meyveler kadar mevsimseldir. İstiridye, istiridye ve midye gibi deniz ürünleri yaz aylarında kesinlikle sezon dışındadır çünkü yumurtlama mevsimleridir.

Kabuklu deniz hayvanları yumurtlama mevsiminde çoğalırlar ve yaz aylarında hasat edilirler, kabuklu deniz hayvanlarının nüfusunu ciddi bir risk altına sokabilirler. Ayrıca, bereketli günlerinde korkunç derecede yumuşak ve sütlü bir tat alma eğilimindedirler. Her zaman ticari olarak hasat edilmiş kabuklu deniz hayvanlarını satın alabilirsiniz, ancak bunlar genellikle genetik modifikasyon gibi sağlık riskleri ile birlikte gelir. Ayrıca, yaz aylarında 10’dan fazla balık türünün tadını çıkarabilirsiniz, neden doğru mevsimi beklemiyorsunuz?

4. Kahve ve Çay

Kahve ve çay yaz aylarında kötü bir sabah içeceğidir, çünkü bu ikisi son derece güçlü doğal diüretiklerdir. Vücudunuzdaki tüm tuz ve suyu boşaltırlar ve bu gün boyunca birkaç banyoya yol açar.

Daha da endişe verici olan bu diüretiklerin, yazların nemli ve terli günlerinde tehlikeli olabilen vücudunuzu kurutmasıdır. Bu nedenle, enerjik, besin açısından zengin bir smoothie veya meyve suyu ile kendinize taze ve enerjik bir başlangıç ​​yapın.

5. Narenciye

Portakal gibi çoğu sitrik meyve, olgunlaşmak ve arzuladığınız şekerli sulu tadı sağlamak için soğuk sıcaklıklara ve hava koşullarına ihtiyaç duyar. Bu nedenle, bir bakkaldan konserve veya Valencia portakalları satın almak, besinler ve tat açısından en akıllıca seçim olmayabilir.

Benzer şekilde, Teksas ve Florida’da bulunan üzümlerin çoğu kış aylarında olgunlaşmaya ve etli hale gelirken, Kaliforniya üzümleri yaz aylarında olgunlaşır ve olgunlaşır.

6. Narlar

Amerikalılar kış aylarında sadece olgun ve taze narların tadını çıkarabilirler. Diğer mevsimlerde nar satın alıyorsanız, bunların zararlılarla ve hastalıklarla ilgili katı hükümet politikalarının meyve ve diğer ürünlerde aşırı böcek ilacı ve toksik içeriğin varlığına neden olduğu Şili’den ithal edilebileceğini unutmayın.

Bu kimyasal açısından zengin meyveleri satın almak yerine, neden kendi küçük nar bahçenizi, şeftali ve nektarinleri yetiştirmiyorsunuz?

7. Tatlı Patates

Yaz aylarında tatlı patates alışverişi yapılamaz, ancak bahar ve kış aylarında tadını çıkarabilirsiniz, çünkü mevsimleri sonbaharda başlar. Tatlı patatesleri rafa almak kötü bir fikir çünkü patates gibi patates gibi diğer stoklanabilir sebzelerin aksine çok kısa bir ömürleri var.

Bu lezzetli kök sebzenin dünyanın en büyük üreticisi olan Çin’den gönderilen ithal tatlı patatesleri her zaman seçebilirsiniz. Bununla birlikte, bu tatlı patatesler karbonla doludur ve bunları her zaman tatlı mısır ve mango ile değiştirebilirsiniz.

8. Sığır eti

Yaz, havuz başı barbekü pazar günleri ve plajda tembel öğleden sonraların tadını çıkarırken sığır eti hamburgerleri paylaşmakla ilgili, değil mi? Yanlış!

Araştırmalar, yaz aylarında çok fazla sığır etinin vücudunuzu ısıttığını ve vücut sıcaklığınızı endişe verici derecede artırdığını ortaya koyuyor. Sığır eti yağ ve protein ile doludur ve bu iki güçlü besin, vücudunuz onları sindirirken ısı yığınları oluşturur.

Dahası, vücudunuzun ekstra enerji üretmesini gerektirir, çünkü hareket ettikleri sindirim sistemlerinde seyahat etmek ve vücudunuzdan çıkış yapmak için çok zaman alır. Yazın sıcak ve nemli aylarında baharatlı yiyecekler yemek gibi terlemenizi sağlarken, soğuk yiyecekler ve yemekler vücudunuzu serinlemenize yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.