Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Yasemin Yağı Nedir, Ne İşe Yarar, Faydası Nedir, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Yasemin yağı, Çin ve Mısır’da çok eski senelerden beri şifa için kullanılmıştır. Cilde iyi gelen yanları olduğu gibi sağlık için de pek çok yararı olduğu bilinmektedir.

Ayrıca hoş kokusu için de kullanılıyor. Sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğundan stres altındaki insanların rahatlamasını sağlamayı başaran yasemin yağı hakkında bilinmesi gerekli olan tüm ayrıntıları haberimizde sizler için derledik. Yasemin yağının yararları nelerdir? Yasemin yağı neye iyi geliyor? İşte cevaplar.

Yasemin Yağı Ne İşe Yarar?

  • Yasemin yağı cilt için kullanılması gerekli olan önemli bir yağdır.
  • Antiseptik özelliği bulunduğundan cilt üstündeki mikrop ve mikropların cilt den uzaklaştırılmasını sağlar. Cilde koruma kalkanı oluşturarak tekrardan bakteri oluşmasını engeller.
  • Yasemin yağı cilt üstünde oluşan mantar, egzama gibi cilt bakımı hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor.
  • Ciltte meydana gelen yara ve kesikleri tedavi ederek yayılmasına engel olur.
  • Yasemin yağını cildinize masaj yaparak uygularsanız, yorgunluğunuzu alarak size enerji verir. Cildinizin rahatlaması için günlük kullanmış olduğunuz nemlendiricinin içine katarak kullanabilirsiniz.

Yasemin Yağının Faydaları

  • Yasemin yağı içerisinde ki yağ asitleri sayesinde cildin kurumasını engelleyip, devamlı nemli kalmasını sağlar.
  • Cildin kırışmaması ve sarkmaması için düzenli uyku çok önemli olduğundan Yasemin yağını kullanarak rahat bir uyku geçire bilirsiniz.
  • Yasemin yağı cilt üstünde oluşan sivilce lekeleri ve güneş lekelerinin azalmasına katkıda bulunur.
  • Yasemin yağı cilt hücrelerin yenilenmesine de katkı sağlayarak cildin yaşlanmasını engeller.
  • Yasemin yağı doğal bir yağ olduğundan cildinize kullandığınız nemlendirici, vücut losyonu, makyaj temizleme suyuna ve duş jellerinize katıp kullanmanızda hiç bir sakıncası olmayarak, cildinizin güzel ve rahatlamasını sağlamak bir hayli kolay.

Yasemin Yağı Nasıl Kullanılır?

Hoş kokusu ile ön plana çıkan yasemin yağı, cilt bakımı ve saç bakımındasıklıkla tercih edilir. Kullanım alanları bir hayli geniş olan yasemin yağı ile vücudunuza pek çok açıdan destek sağlayabilirsiniz. Herhangi bir kronik rahatsızlığınız var ise yasemin yağını kullanmadan önce doktorunuza danışmanız sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Yasemin yağının cildinize olan faydalarından faydalanmak istiyorsanız birkaç damla yasemin yağını alarak haricen cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda birkaç damla yasemin yağını banyo suyunuzun içine ekleyerek saçınız için de yarar sağlayabilirsiniz. Vücut için de sayısız fayda sağlamayı başaran yasemin yağını sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere bir çay kaşığı oranında da tüketebilirsiniz.

Yasemin Yağı Hakkında Tüm Sorular

Yasemin yağı koltuk altına sürülür mü? 

Ter kokusunu önlemek ve daha hoş kokmak için yasemin yağını koltuk altına banyo sonrası sürebilirsiniz.

Yasemin yağı sivilceye iyi gelir mi? 

Yasemin yağı sivilceleri yok eden yağlardan birisidir. Düzenli kullandığında sivilcelere karşı etkilidir.

Yasemin yağı ter kokusuna iyi gelir mi? 

Yasemin yağı vücuda veya koltuk altına sürüldüğünde ter kokusuna iyi gelecektir. Bütün gün ter kokusundan kurtulmak için yasemin yağı kullanabilirsiniz.

Yasemin yağı tüylenme yapar mı? 

Yasemin yağını kullanmak tüylenmeye neden olmaz.

Yasemin yağı terlemeyi önler mi? 

Terlemeyi engellemek için yasemin yağını kullanmak etkili bir yöntem değilidir. Bu yağ yalnızca ter kokusunu önler.

Yasemin yağı yüze sürülür mü? 

Yasemin yağını yüze sürmek veya vücuda sürmek isteyenler rahatlıkla kullanabilir.

Yasemin Yağının Zararları?

Yasemin yağının yararları olduğu gibi bazı yan etkileri ve zararları bulunur. Özellikle çok fazla kullanıldığında veya alerjiye yaktın kişilerde bazı zararları ortaya çıkabilir.

Adet söktürücü etkisi olduğundan hamile bayanların asla kullanmaları öneri edilmez. Uzun süreli ve fazla kullanılması cilt yüzeyinde tahrişi kızarıklıkla ve yanmaya neden olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.