Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Wilkinson Pomad Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Wilkinson pomad uyuz, sivilce (akne), egzama, sedef (psöriasis), ciltte kaşıntı gibi sorunlarında kullanılan etkili bir cilt ilacıdır. Bu ilacın lokal antiseptik, antipuritik ve antiparaziter ilacı vardır.

Kaşıntıyı hızlı şekilde keser ve cilt sorunlarını giderir. Son derece etkili bir üründür. Bir çok uyuz ilacından daha fazla etki sağlar. Kortizonlu değildir, içeriğinde kortizon bulunmamaktadır. Reçeteli ya da reçetesiz alınabilecek bir ilaçtır.

Wilkinson Pomad Ne İşe Yarar

Wilkinson pomad kullanım alanları,

 • Uyuz tedavisi
 • Sivilce problemi
 • Egzama
 • Sedef hastalığı
 • Kaşıntı

Wilkinson Pomad İçeriği

Wilkinson pomadın içeriğindeki etken maddesi kükürt ve Goudron Vegetal’dır.

Wilkinson Pomad Fiyatı

Wilkinson pomadın 2021 satış fiyatı, 19.23 TL’dir.

Wilkinson Pomad Muadili

Wilkinson pomad eşdeğerleri,

 • HAMAZINC krem. 30 G
 • HAMEDERM PLUS krem (30 G)
 • HAMETAN 30 gr pomad
 • YESSI %25 merhem (30 G)

Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır

Hekiminiz bu ilacı önerdiği onun dediği şekilde kullanın. Bu ilaç için hekiminizi bir önerisi olmadı ise kullanım şekli aşağıdaki gibidir, onu uygulayın.

Bu ilaç sadece harici kullanım içindir, başka kullanım şekli de yoktur.

 1. İlk olarak hasta yıkanacak ve iyice keselenecek. Duştan sonra da vücudu tamamen kurutmalıdır. Temizleme işlemi bu şekilde yapıldıktan sonra bu ilacın kullanımına geçilecektir.
 2. 3 gün bu ilaç kullanılacaktır. Boyun aşağı kısma doğru hastalıksız bölgelerde dahil olmak üzere ince bir tabaka halinde bu pomad masaj yapılarak sürülmelidir. Her gün 1 defa bu şekilde bu pomad sürülecektir. 3 gün boyunca hep ilaç vücutta kalacaktır.
 3. Merhemden kıyafetlerin kirlenmemesi için sürülen yerlerin naylon ya da jelatin kağıtla kapatılması önerilir.
 4. 3 gün kullanım sonunda ise alkollü pamukla vücut iyice temizlenir. Daha sonra ise duş alınmalıdır ve temizlenmiş kıyafetler giyilmelidir.

Wilkinson Pomad Yan Etkileri

Wilkinson pomad bilenen en yaygın yan etkileri,

 • Ciltte tahriş oluşumu
 • Sivilce gibi kabarcık oluşumu

Wilkinson Pomad Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: uyuz hastalığı için en güzel krem diyebilirim hastalığı yok etmek için en etkili krem dıyebilirim kremın cok kötü kokusu var ama bu hastalıktan kurtulmak için 3 gun katlanılabılır.

Kullanıcı Yorumu: Kesınlıkle deneyıp kullanmalısınız gercekten uyuz hastalıgının bıre bır ilaçı bu bence tavsıye ederım.

Kullanıcı Yorumu: Evet genelde her yorumda okudugum gibi kokusu değişik ama 3 gün sonunda uyuzu resmen ortadan yok eden bir krem.

Kullanıcı Yorumu: Kullanımı oldukca zor kokusu cok keskın ama mecburen kullanmak zorunda kaldım çünkü uyuzdan kaşınmaktan uyuyamaz hale gelmıstım 3 gün katlanılır diye düşünüyorum.

Kullanıcı Yorumu: Baya etkili bir krem benı cok rahatlattı

Kullanıcı Yorumu: Kaşıntı bu uyuz hastalıgı benı mahetmıstı doktorumun tavsıyesı uzerıne wilkinson pomad kremı aldım evet kullanırken çok zorlandım kokusu çok değişik geldi ama 3 gün sonunda uyuz dıye birsey kalmadı çok şükür sağlık için herşey kullanılmalı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.