Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Vicks Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Gerek baş ağrılarını gerekse kas ağrılarını mucize bir şekilde gidermek için kullanılan Vicks krem artık hemen hemen her evde bulunuyor.

Naneli kokusu ile dikkat çeken ve yıllardır popülaritesini kaybetmeyen Vicks krem ne işe yarıyor?

Vicks krem nasıl kullanılır? merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Yoğun mentol kokusuyla hafızlardan silinmeyen Vicks krem, sadece ağrılarda kullanıldığı düşünülse de kullanım alanı oldukça fazladır. İçerisinde bulunan Hindistan cevizi yağı, okaliptüs yağı, terebentin, vazelin, timol gibi şifalı bileşenler sayesinde adeta tüm sorunları ortadan kaldıran bu krem anane ve babannelerimizin mutlaka eczane çantalarında bulunuyor.

Mentollü olmasıyla öksürük kesici özelliği taşıyan bu krem, hakkında bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmada el ve tırnak yaralarında, sivilce ve akne tedavilerinde, börek ısırmalarında ve sivrisinek uzaklaştırmada oldukça üstün başarı sergiliyor.

vicks, vicks nedir, vicks ne işe yarar, vicks ne işe yarıyor, vicks işe yarıyor mu, vicks kullanım alanları, vicks nasıl kullanılır, vicks faydaları, vicks fiyatı, vicks içeriği, vicks gripte, vicks öksürüğe iyi gelir mi, vicks kullananlar, vicks kullananların yorumları, vicks kullanıcı yorumları, çatlak tedavisi için vicks kullanımı, vicks baş ağrısını geçirir mi

Vicks Krem İçeriği

Vicks krem içeriğinde, Hindistan cevizi yağı, okaliptüs yağı, terebentin, vazelin, timol gibi şifalı bileşenler bulunmaktadır.

Vicks Krem Fiyatı

Vicks krem fiyatı, markadan markaya değişiklik gösterse de orta boy bir krem, yaklaşık 49,99 TL gibi bir rakama satışa sunuluyor. Bu ürünü eczanelerin yanı sıra internetteki online alışveriş mağazalarından da satın alabilirsiniz.

Sadece eczanelerde satılan Vicks kremi doktorunuza danışarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Rujlukiz.com ailesi olarak, her evde bulunması gerektiği söylenen bu krem hangi alanlarda nasıl kullanılır? Gelin birlikte bakalım…

Öksürük İçin Vicks Nasıl Kullanılır?

Vicks kremin öksürük kesici özelliğinden yararlanmanız için bir miktar kremden ayaklarınızın altına sürmeniz, ardından da çorabınızı giymeniz gerekiyor. Bu şekilde kısa bir süre sonra öksürüğünüzün azaldığını görebilirsiniz.

Tırnak Mantarı İçin Vicks Nasıl Kullanılır?

Tırnak köklerine ve tırnaklara sürüldüğünde tırnakta mantar oluşumuna yol açan bakterileri öldüren bu krem, çok güçlü bir antimikrobiyal ve anti bakteriyeldir. Az bir miktar kremden tırnaklarınızdaki mantarlı bölgesine sürün. Ardından bölgeyi gazlı bir bez ile örtün. Sonrasında çorap giyebilirsiniz.  Tırnaklarınızdaki mantardan tamamen kurtulana kadar işlemi günde 3 kez uygulayabilirsiniz.

Sivilce ve Akne Tedavisi İçin Vicks Nasıl Kullanılır?

Bir miktar kremden cildinizdeki akne ve sivilcelerin üzerine sürün. 30 dakika bekledikten sonra cildinizi bol suyla durulayın. Bu işlemi en az 1-2 hafta boyunca günde 2-3 sefer tekrarlayın.

Ciltte Kızarıklık İçin Vicks Nasıl Kullanılır?

Vicks, bit, pire, sinek, sivrisinek gibi böcek ısırıklarının yol açtığı kaşıntıyı alıyor, semptomları hafifletiyor. Aynı zamanda ısırılan bölgenin enfeksiyon kapma riskini de azaltıyor. Cildinizdeki kaşıntıyı gidermek adına öncelikle ısırılan yeri bol soğuk suyla durulayın. Ardından kremin içine az bir miktar tuz serpiştirin. Tuzlu kremi cildinizdeki böcek ısırıklarının üzerine yedirerek, sürün. İşlemi gün içerisinde birkaç sefer tekrar edin.

Çatlak Tedavisi İçin Vicks Nasıl Kullanılır?

Geceleri yatmadan önce ayaklarınızı ılık suda beklettikten ve topuk taşı ile çatlakları ovduktan sonra ayaklarınızdaki çatlakların üzerine bir miktar Vicks sürün. Ardından çoraplarınızı giyin. Sabah uyandığınızda ise ayaklarınızı yıkayın. Topuklarınız tamamen yumuşayana dek, işlemi tekrarlayın.

  • Bölgesel için Vicks kullanımı; Hamileliğin ve sürekli kilo alıp-vermenin yol açtığı göbek, bel, basen ve kalça bölgesindeki çatlakların tedavisinde de bu kremi kullanabilmeniz mümkün. Cildinizdeki çatlakları yumuşatmak adına bu çatlakların üzerine 5 dakika parmaklarınızla masaj yaparak Vicks krem sürün. Gün içerisinde bu işlemi tekrarlayın.

Saçtaki Kepekler İçin Vicks Nasıl Kullanılır?

Saç diplerinize bir miktar Vicks ile masaj yapın. 10-15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı bol suyla yıkayın.

Vicks Kullananların Yorumları

Eğer sizde vicks kremi farklı amaçlar için kullanıyorsanız, kullanım şeklinizi ve ne için kullandığınızı yorumlar kısmından bizlerle ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.