Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Vectavir Krem Nedir, Ne İşe Yarıyor, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Vectavir krem, bir uçuk kremidir. Uçuk, etkeni Herpes simplex virüsü (HSV1-2) olan, kendi kendini sınırlayan ve tekrarlayan bir hastalıktır.

Vectavir Krem Nedir

Ülkemizde yetişkinlerin %90’nında daha öncesinde geçirilmiş bir HSV enfeksiyonu vardır. Hastaların yalnızca %10-15’i belirti verir ve bunların büyük çoğunluğunda bulgular çok hafiftir. Herpes virüsleri, ilk enfeksiyon iyileştikten sonra vücutta canlı kalmayı başarabilir ve virüs, yüz bölgesinin sinir dalları olan sinir uçlarına doğru ilerler. Sinir köküne yakın bir yere (gangliyon) ulaştıklarında vücudun savunmasından uzakta uyku pozisyonuna geçerler.

Vectavir Krem İşe Yarıyor mu

Vectavir Krem, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını sağlar. Uçuk tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Vectavir Kremin İçeriği

Vectavir krem içeriğindeki etken madde Pensiklovir’dir. Beyaz yumuşak parafin, sıvı parafin, setostearil alkol, propilen glikol, makrogol setostearil eter, kırmızı demir oksit (E172), sarı demir oksit (E172), saf su.

Vectavir Kremin Fiyatı

Vectavir krem 2021 güncel satış fiyatı, 37.28 TL’dir.

Vectavir Krem Nasıl Kullanılır

Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar: Vectavir’i, gün içinde yaklaşık iki saatlik aralıklarla (günde yaklaşık 8 defa) uygulayınız. Tedaviye 4 gün devam ediniz. Belirtiler geçmez veya kötüleşirse ya da 4 günlük tedavinin sonunda uçuğunuzda iyileşme olmazsa doktorunuza danışınız.

Uygulama yolu ve metodu: Vectavir haricen uygulanır. Vectavir’i uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra her zaman ellerinizi yıkayınız. Küçük bir miktarı parmağınıza sıkınız ve etkilenen bölgeye uygulayınız.

Vectavir Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını yavaşlatmak suretiyle vücudun enfeksiyonla savaşmasını sağlar. Uçuk tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
  3. Bu ilaç sadece dudakların üzerindeki ve ağızın etrafındaki uçuk yaralarında kullanılmalıdır.
  4. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
  5. Uçuk belirtileri (kabarma, kaşıntı ve ilgili bölgede karıncalanma hissi) görüldüğünde bu ilacın kullanımına olabildiğince çabuk başlanmalıdır.
  6. İlacı ağız içine, burun içine ve özellikle göz ve göz çevresine temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
  7. Uçuk enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan enfeksiyonlu bölgeleri diğer kişilere temas ettirmekten kaçınınız. Ayrıca enfeksiyonlu bölgelere dokunduktan sonra gözlerinize dokunmaktan kaçınınız. enfeksiyonu başka bölgelere ya da diğer kişilere bulaştırmamak için sık sık ellerinizi yıkayınız ve eldiven kullanınız.
  8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Vectavir Krem Kullananların Yorumları

Vectavir krem kullanıcı yorumu: harika bir uçuk merhemi. sık sık uçuk çıkaran bir bünye olduğum için uzun zamandır kullandığım bir üründür kendisi. misal dün çıkmaya başladığını hissettiğim uçuğuma hemen sürdüm ve düzenli olarak tazeledim. abartmıyorum bugün uçuk yok. çok hafif yeri belli. ha hali hazırda çıkan uçukların da daha kısa sürede geçmesini sağlar.

Vectavir krem kullanıcı yorumu: uçuk problemi yaşayanların vakit kaybetmeden edinmesi gereken krem. i̇ki aydır roacuttane muadili zoretanin kullanıyorum. dudaklarım sahra çölü kuruluğunda ve ikinci aya girmemle birlikte, şimdiye dek çıkmamış büyüklükle ve yoğunlukta bir uçuk çıkardım bir hafta önce. uçuğu başlangıç aşamasında yakalayıp zovirax sürdüm; bana mısın demedi. i̇şe yaramadığı yetmezmiş gibi, bir de var olan uçuk iyice büyüyüp ucubeye döndürdü beni. eczacıya danıştım; vectavir kadar güçlü ve etkili bir uçuk kremi yok dedi. cidden de öyleymiş. yalnızca iki gün kullandım, uçuktan eser kalmadı.

Vectavir krem kullanıcı yorumu: çok sık uçuk çıkarmamama rağmen, evde arada bir çıkan uçuklarım için muhakkak bulundurduğum mucizevi merhem. i̇nce yapısıyla ve rengi dolayısıyla, hepinize önerebileceğim merhemdir kendisi

Vectavir krem kullanıcı yorumu: mucizevi diyemesem de bende işe yarayan tek uçuk kremi. uçuk çıkmadan önce fark edip kullanabilirsem uçuğu engelliyor; çıktıktan sonra ise daha çabuk kurumasını sağlıyor. önceden dudak kenarlarımda uçuk kuruyup düşse bile izleri uzun süre kalırdı. vectavir kullanırken iz sorunu yaşamadığımı fark ettim ki sanırım kimse dudak kenarında iz kalsın istemez. ancak fiyatı her yıl katlanarak artıyor. en son küçücük tüpü otuz küsür tlye aldım. kulak pamuğu ile sürerek tasarruflu kullanılabilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.