Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Uyku Tulumunda TOG Değeri Nedir?

0

Termal direncin ölçüsü olan TOG değeri, uyku tulumunun çocuğunuzu hangi ölçüde sıcak tutacağını gösterir. Biricik yavrunuzu üşütmeyen ve terletmeyen uyku tulumunu belirlerken bu değeri göz önünde tutmanız gerekir. Uyku tulumunun kalınlığı, üretiminde kullanılan malzeme ve diğer kriterler bu değeri belirler. Böylece mevsim koşullarına ve oda sıcaklığına uygun uyku tulumunu seçmek de mümkün hâle gelir. 

Isı yalıtım gücünü gösteren uyku tulumu TOG değeri, modeller arasında değişiklik gösterir. Bu noktada bulunduğunuz konumun iklim koşulları ve yaşam alanınızı ısıtmak için kullandığınız sistemler gibi pek çok kriteri dikkate almanız son derece önemli. Örneğin kış aylarının nispeten soğuk geçtiği bir iklimde yaşıyorsanız bunun için yüksek TOG değerine sahip uyku tulumlarından birini seçmeniz minik yavrunuz için daha faydalı olacaktır. Ayrıca ılık yaz günlerinde çocuğunuzu ısı değişimlerden ve terletmekten koruyacak düşük değerli alternatifler de bulunur. 

Çocuk Uyku Tulumlarında TOG Değeri Neden Önemlidir?

Gün içinde değişen hava sıcaklıkları, miniklerin hassas bünyesini olumsuz etkileyebilir. Gündüz saatlerinde çocuğunuzun üşüyüp üşümediğini kontrol etmeniz nispeten daha kolaydır. Ancak gece saatlerinde aniden düşen hava sıcaklığı ve biricik yavrunuzun üstünü açması, işlerinizi bir hayli zorlaştırabilir. Battaniyesiz uykular için tercih edilen KidZee tulumlar, çocuğunuzun vücut ısısını daima ideal seviyelerde tutar. Böylece uyurken üstünü açan ve hava değişimlerine karşı savunmasız kalan miniklerin huzurlu bir gece geçirmesi mümkün olur. 

Uyku tulumu TOG değeri, miniklerin gün içinde de rahat etmesini sağlar. Gelişim süreçlerinde kıpır kıpır olan çocuklar, hareket ettikçe terlemeye başlar. Ancak TOG uyku tulumu, ortam sıcaklığına uygun yapısıyla bu sorunun önüne geçer. Hava geçirgenliği olan kumaşlardan üretilen bu uyku tulumları, en değerlinizin terleme gibi sorunlarla karşılaşmasını önler. Böylece hem gündüz hem de gece saatlerinde konforlu bir kullanım olanağı tanır. 

TOG Değerine Göre Çocuk Uyku Tulumu Nasıl Seçilmelidir?

TOG değerli uyku tulumu modelleri arasında seçim yaparken birden fazla kriteri göz önünde bulundurmanız gerekir. Öncelikle hangi değerin en yüksek korumayı sağladığını bilmenizde fayda var. Çocuk uyku tulumu TOG değeri yükseldikçe ürünlerin sıcak tutma özellikleri de artar. Bu doğrultuda kış aylarının soğuk günlerinde 1.5 TOG gibi yüksek koruma sağlayan uyku tulumlarını tercih etmeniz önerilir. Aşağıdaki bebek uyku tulumu TOG tablosunda diğer alternatifleri de görebilirsiniz.

Uyku tulumu TOG değerini belirlerken çocuğunuzun vücut ısısını da dikkate almanız tavsiye edilir. Miniklerin vücut ısısı, mevsim koşullarına ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla gereğinden daha yüksek ısı yalıtımına sahip olan bir uyku tulumu, en değerlinizin huzursuzluk yaşamasına sebebiyet verebilir. Bu durum, beraberinde uyku düzeninin bozulmasını da getirebilir. Biricik yavrunuz için tercih edeceğiniz tulumlar, onu ne aşırı sıcak ne de fazla serin tutmalı. 

Konforlu Uyku Deneyimi için Neden KidZee’yi Tercih Etmelisiniz?

En değerlinizin günün her saatinde rahat etmesinin yolu, uyku tulumu seçiminin özenle yapılmasından geçer. Biricik yavrunuz için üretiminde kullanılan pamuklu kumaşlar ve özgür bir hareket alanı sağlayan kalıplarıyla rağbet gören KidZee uyku tulumları son derece idealdir. KidZee, esnek yapılı ve modern tasarım detaylarına sahip modelleriyle minik kullanıcılarına geniş bir yelpaze sunar. Ayrıca farklı mevsim koşullarına uygun uyku tulumu TOG değeri alternatifleriyle de karar vermenizi kolaylaştırır. Çocuklara konforlu bir uyku deneyimi, ebeveynler için de huzur ve güven sağlayan KidZee TOG koleksiyonu arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.