Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Uçları Mavi Saç Modelleri ve Koyu Mavi Saç

0

Uçları Mavi Saç Modelleri ile kalabalığın arasından sıyrılmak için bir yol arıyorsanız, mavi uçlu saçlar tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Renk çarpıcı ve göz alıcıdır ve stilinizi gerçekten öne çıkarabilir.

Öncelikle, cilt tonunuzu ve saç renginizi tamamlayan bir renk seçin. Çakışmasını istemezsiniz! Ardından, birkaç hafta dayanacak iyi bir mavi boya bulun.

Mavi ombre uzun saç

Mavi ombre uzun saç

Boyalı saçlar sonbahar ve kış için harikadır, ancak yaz için de mükemmel olabilir. Mavi, diğer renkler kadar bakım gerektirmediği için giymesi kolay bir renktir. Temel renginizle biraz daha açık veya koyu olabilir ve hatta isterseniz biraz kırmızı röfle ekleyebilirsiniz.

Mavi saç kime yakışır? Akmayan mavi saç boyası ve Mavi saç rengi nasıl elde edilir gibi daha detaylı bilgi için aşağıdaki yazıyı okumaya geçelim.

İlginizi Çekebilir : Mavi Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Pastel mavi saç rengi

Pastel mavi saç rengi

Mavi saç rengi kimlere yakışır

Mavi Uçlar Nedir?

Mavi uçlar, aralara mavi saç saçınızı boyamanın oldukça yeni ancak giderek daha popüler hale gelen bir yoludur. Genellikle sarı veya açık kahverengi saçlara daha iyi tutar.

Mavi saç rengi, açık tenli ve koyu renk gözlü kişilerde en iyi sonucu veren sinirli bir görünümdür. Daha koyu bir ten rengine sahipseniz, bu görünüm cilt tonunuzu daha da koyu gösterecek ve yüz hatlarınızı ortaya çıkaracaktır. Mavi saç rengi, doğal kıvırcık saçlara veya dalgalı saçlara sahip olanlarda da harika görünür. Düz saçlara sahipseniz, mavi sizin için en iyi seçim olmayabilir çünkü saç tellerinizin kabarık görünmesine neden olabilir.

Mavi saç boyama

Mavi saç boyama

Siyah saç aralara mavi de gayet uygun  bir saç modelidir. Seçeceğiniz mavi tonunun cilt tonunuzda nasıl görüneceği üzerinde etkisi olacaktır. Daha koyu bir cildiniz varsa, daha açık bir mavi tonu seçin; daha açık bir cildiniz varsa, daha koyu bir gölge en iyi sonucu verecektir.

Mavi saç, görünümlerine biraz derinlik katmak isteyen doğal sarı saçlı insanlar için de harikadır. Ayrıca saçınızı evde boyuyorsanız ancak henüz tamamen boyamaya hazır değilseniz sarıdan maviye geçiş için de iyi bir yoldur.

Mavi saç modelleri kısa

Mavi saç modelleri kısa

Kızıl saçlarınız varsa, mavi sizin için çok fazla kontrast oluşturabilir – cildinizi kendi haline bırakıldığında görüneceğinden daha sarı gösterecektir. Ayrıca, açık kahverengi veya koyu kahverengi saçlarınız varsa, bu da en iyi seçim olmayabilir; saçınızı parlak ve canlı yerine çamurlu veya donuk gösterebilir!

Mavi rengin üstüne hangi renk tutar? derseniz mavi rengin solması veya istediğiniz renkte tutmaması durumunda en çok uyan renk siyah saçtır.

Mavi ombre kısa saç

Mavi ombre kısa saç

Mavi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Mavinin birçok farklı tonu vardır, bu nedenle saçınıza uygulamaya başlamadan önce hangi tonu istediğinize karar vermek isteyeceksiniz.

Doğru renk ve geliştirici oranını elde edin. Ekleyeceğiniz boya miktarı, istediğiniz renk tonunun yanı sıra saçınızda ne kadar süre bıraktığınıza da bağlı olacaktır – ne kadar uzun süre kalırsa, yıkandığında renk o kadar yoğun görünecektir (aynı zamanda daha fazla zarar verecektir). Örneğin: koyu kahverengi saçla başlıyorsanız ve parlak bir deniz mavisi tonu istiyorsanız, normalin yarısı kadar boya kullanın (ve uygularken biraz saç kremi veya şampuan karıştırın), böylece sonuç tam güçte bir uygulama yöntemi kullanmış olmanızdan daha az opak olacaktır!

Mavi saç rengi boyası

Mavi saç rengi boyası

Mavi saç rengi tonları- Uçları mavi kısa saç modelleri

Kalabalıkta öne çıkmayı seven biriyseniz, mavi saç tam size göre. Saçınızın ister parlak ister yumuşak olmasını isteyin, sizin için birçok mavi saç rengi tonu var. Bunlar;

  • Pastel mavi saç rengi
  • İndigo mavi saç rengi
  • Turkuaz mavi saç rengi
  • Mavi siyah saç rengi
  • Küllü mavi saç rengi
Mavi saç boyası numarası

Mavi saç boyası numarası

Mavi saç boyası numarası

  • Sea Color 1/1 mavi siyah saç boyası
  • Voila 1/7 mavi siyah saç boyası
  • Koleston Set 2.8 Mavi Siyah Saç Boyası Wella
  • Palette Deluxe 1.1 gece mavisi saç boyası
  • Loreal Inoa 2.10 mavi siyah saç boyası

Mavi renk saç modelleri

Mavi saç rengi esmere yakışır mı? tabiki esmerlere giden bir saç rengidir. Hatta zemin siyah olduğunda geçişi de çok güzel durmaktadır.

Koyu lacivert saç boyası

Koyu lacivert saç boyası

Mavi boya saçta ne kadar kalır?

Mavi boya saçta uzun süre kalır fakat renginde solma meydana gelebilir. Kullandığınız boyanın markası ve saçınızın zemin rengi bu konuda önemlidir.

Küllü mavi saç rengi

Küllü mavi saç rengi

-Kalıcı saç boyası kalıcıdır ve saçınız uzayana kadar dayanır.

-Yarı kalıcı saç boyası dört haftaya kadar dayanır.

-Geçici saç boyası sekiz haftaya kadar dayanır.

İLGİLİ YAZILAR:

Mavi Elbiseye Makyaj Modelleri +10 Görsel

Yeşil Göze Hangi Renk Saç Gider?

Kısa Boyunlu Kadınlar İçin Saç Modelleri

RESİM GALERİSİ:

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.