Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Üç Boyutlu Ses Teknolojisi Sunan En İyi 6 Soundbar Modeli

0

Bir film ya da dizi seyrederken en az görüntü kalitesi kadar ses kalitesi de oldukça önemli. Tam anlamıyla yüksek performanslı bir seyir keyfi yaşamak için bas ve tiz seslerini de temiz bir kanaldan duyabilmek gerekiyor. Peki evinizdeki izleme kalitesini artıracak ve filmlerdeki ses detaylarının tümünü gerçek anlamda duymanızı sağlayacak ses teknolojilerinin mevcut olduğunu söylesek! Piyasada üç boyutlu ses teknolojisi sunan soundbar modelleri sizi filmin içine çeker ve gerçeklik algısını yükseltir.

Tabi tercih edilen soundbar modelinin gerçeklik seviyesi kanal sayısına göre de değişim gösterir. Evinizin film odasına ve salona göre en uygun soundbarı seçebilmeniz adına sizin için keyifli bir liste hazırladık. Soundbar nedir? Ses kalitesini en üst düzeye çıkaran soundbar nasıl kullanılır? Soundbar tavsiye ve önerileri nelerdir? Piyasadaki soundbar fiyatları nasıl? Dilerseniz merak edilenlere birlikte göz atalım.

Soundbar nedir?

soundbar

Soundbar; ince uzun silindirik biçimli bir cihazdır. Bu cihazda dahili hoparlörler yer alır. Soundbar aynı zamanda tek parçadan oluşan bir harici hoparlör çözümüdür. Özellikle TV altına yerleştirilmeye uygundur ve harici subwoofer ile birlikte çalışabilir.

Öte yandan kablosuz teknolojilerle ses kaynağını alabilen yeni nesil cihazlar olarak da adlandırılır. 2002 yılında Pioneer tarafından ilk defa 5.1 ses çıkışı veren tek barça “soundbar” ortaya çıkar. Daha sonra diğer popüler ses ve teknoloji şirketleri de kendi ürünlerini üretmeye başladılar.

Soundbar modelleri konusunda en merak edilenlerden biri de “Ürünlerin fiyat aralığı nedir?” sorusu. Soundbar’lar ev sinema sistemlerine oranla daha ucuz çözümler olarak bilinir. Evinizdeki ses kalitesini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen ve farklı markalarda satışa sunulan soundbar modelleri piyasa özelliklerine göre değişen fiyat aralıklarında satılırlar. Dilerseniz piyasada yer alan en iyi soundbar modellerine birlikte göz atalım ve soundbar önerileri listemize yakından bakalım!

1. Samsung HW-A650/TK, 3.1 Kanal

soundbar

En iyi soundbar modelleri listemizin başında Samsung HW-A650/TK, 3.1 Kanallı cihaz geliyor. Sizi çepeçevre saran kaliteli bir ses sistemi sunan Samsung cihaz, sesi yeniden yaratarak keşfedilmemiş bir boyuta taşırken, ses sisteminizi 3 boyutlu hale getiren DTS Virtual:X özelliğini de destekliyor.

Evinizi maksimum saran ses için basları artırmak istediğinizde cihazdaki bas arttırma modunu etkinleştirebilirsiniz. Dahili derin baslı hoparlör, güçlü ve daha derin basları bir üst seviyeye taşıyarak sesi en kaliteli versiyonuna ulaştırır. Cihazda bulunan derin baslı hoparlör ile dinleme deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Üstelik daha derin baslarla ve kusursuz notalarla basları vurgulayarak sinema salonu kalitesinde bir ses sistemi yaratabilirsiniz. Samsung cihaz, izlediğiniz içeriğin sesini optimize etmek için ses kaynaklarınızı otomatik olarak analiz eder. Bu şekilde ister gürültülü bir maç, ister düşük sesli diyalogların olduğu bir dizi seyrediyor olun, ideal bir TV izleme deneyimi için bu mükemmel cihazın sunacağı net seslere güvenebilirsiniz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. Sony HT-S400 2.1 Kanal 330W

soundbar

Listemizin ikinci sırasında yer alan cihaz, yüksek kaliteli Dolby Digital ile S-Force PRO Front Surround sanal surround ses teknolojisini bir araya getirir. Sinema tarzında surround sesi taklit ederek sizi en sevdiğiniz filmlerin içine çekmeyi başarır. 

Güçlü hoparlörlerle birlikte çalışan soundbar, odanızın her yerinde geniş aralıklı ses sistemi sunar. Hoparlör ünitesindeki X-Balanced Speaker Unit ve Ayrık Dişli Kenar gibi teknolojiler ise vokal netliğini artırır. Yani ister film izliyor ister müzik dinliyor olun hiçbir diyaloğu kaçırmadan takip edebilirsiniz.

Ürünün 160 mm geniş hoparlör ünitesi, güçlü kablosuz subwoofer’ı daha derin, daha zengin bir bas sesi sağlar. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Philips TAB8205 Dolby Audio 2.1 Kanal

Dolby soundbar ile en sevdiğiniz programlara ve filmlere keyifle adapte olabilirsiniz. Philips Bluetooth Soundbar, Dolby Digital Plus formatını destekler ve böylece daha kapsamlı ve etkileyici bir seyir deneyimi sunar. 

Entegre subwoofer ile soundbar, ses asistanı özellikli cihazlarla bağlantı sağlar. Google Assistant ile Alexa özellikli cihazları veya hoparlörleri soundbar üzerinden müzik çalmak için kullanabilirsiniz.  

Tasarımı sayesinde rahat bir kullanım sunan cihaz, birlikte teslim edilen duvar askısı yardımıyla duvara veya televizyonun altına kolaylıkla yerleştirilebilir. Philips B8205/10 Soundbar 2.1 kutusunda entegre subwoofer, pil, uzaktan kumanda, güç kablosu, duvar askısı ve kısa kullanım kılavuzu bulunur. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. LG Electronics SP2

soundbar

Listemizde yer alan bir diğer soundbar modeli olan LG SP2 Soundbar TV 100 W 2.1, kanallarla entegre subwoofer, Bluetooth, Dolby Digital, AI Sound Pro, optik giriş, USB, HDMI giriş/çıkış özellikleri sunar.

TV ses modu Share: Soundbar’ı televizyonunuza bağlayın ve muhteşem ses deneyiminin keyfini çıkarın. LG SP2 Soundbar’ın tescilli ses modları ile sinema ve oyun dahil olmak üzere sevdiğiniz tüm içerikleri keyifli bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Cihazda yer alan ve optimum uyumluluk sağlamak için geliştirilen özellikleri de kullanmayı ihmal etmeyin deriz. Sadece LG TV uzaktan kumandasını kullanarak cihazın performansını, ses seviyesini ve ses modlarını kontrol edebilirsiniz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Lenovo 10W


En iyi soundbar modelleri listemizin 5. sırasında yer alan Lenovo 10W piyasadaki en iyi soundbar modelleri arasında öne çıkan seçeneklerden biri. Bluetooth, Aux, Flash Bellek, SD Kart bağlantı türüne sahip olan Lenovo soundbar modeli siyah renkte dizayn edilmiştir.

Şarj voltajı: USB, 5V olarak planlanmıştır. Ürüne ait frekans özellikleri ise 80 Hz- 180 Kz’dır. Yüksek kalitede ses deneyimi sunan bu modelin gürültü oranı: 75 dB. Ürüne ait frekans aralığı ise 20 Hz- 20 kHz şeklindedir.

Evinizdeki ses deneyimini en üst düzeye çıkarmak ve etkin bir seyir deneyimi yakalamak için bu ürünü detaylı inceleyebilirsiniz. Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Denon

soundbar

Film seyrederken yüksek kalitede bir ses deneyimi sunan Denon, derin bas hoparlörlü DHT-S316 ses çubuğu ile eşsiz bir ev sineması deneyimi sunar. Bu soundbar modeli aynı zamanda entegre TV ses sisteminden çok daha fazlasına sahiptir. 

Televizyon ses sistemi Denon sanal surround moduna sahiptir ve Dolby Digital ve DTS destekler. Kablosuz SUBWOOFER ile ses ayarlanabilir durumdadır. Ürünle birlikte verilen kablosuz subwoofer masif, hissedilebilir derin bir bas sistemi sağlar. Böylece ev sinemasının ve yüksek kalitede sese sahip müzik keyfinin tamamen yeni bir seviyede tadını çıkarabilirsiniz.

Denon Dialogue Enhancer filmler ve diziler için oldukça idealdir. Böylece toplam ses seviyesini ayarlamadan diyaloğu vurgulamanız mümkün. Düz tasarımı ile 5,5 cm yüksekliğindeki Denon Soundbar neredeyse evinizin her yerine kolayca uyum sağlar. Öte yandan kolayca duvara monte edebilir veya televizyonun önüne kurulumunu yapabilirsiniz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.