Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Tretin Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

0

Tretin krem, sivilce lekelerini gidermeye yarayan medikal bir kremdir. Sivilce, sedef hastalığı, iltihaplı cilt sorunları gibi hastalıkların tedavisi için kullanılır.

Tretin Krem İşe Yarar mı?

Tretin krem, cilt hücrelerini besleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olur. Tretin krem,  A vitamininin cilde sürülebilen bir  formudur diyebiliriz. Tretin krem, Deriye uygulandığında derinin en üst tabakası olan epidermise ait hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur, aşırı keratin oluşumunu baskılar ve derinin kendisini onarma mekanizmalarını uyarır. Tretin krem,

  • Komedon (cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar),
  • Püstül (içi irinle dolu kabarcık) ve papüllerle (deride küçük, kenarları iyice belli kabartılar) birlikte görülen Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde ve
  • Psoriazis (sedef hastalığı),
  • İktiyozis (balık pulu hastalığı) ve
  • Hiperkeratozis (deri kalınlığının artması)  tedavisinde kullanılır.

Tretin Kremin İçeriği

Tretin kremin içeriğindeki  etken maddesi Tretinoin’dir.

Tretin Kremin Fiyatı

Tretin krem fiyatı, 50.46 TL’dir.

Tretin Krem Nasıl Kullanılır

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızın ucuyla ufak miktarda aldığınız ilacı lezyonlu deri bölgesine hafifçe sürünüz.
  3. Günde bir kez geceleri uygulanmalıdır.

Tretin Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı: bir a vitamini türevi olan krem. akne tedavisinde ve anti-aging için kullanılır.

cildin üst tabakasını soyarak yeniler. uzun süreli kullanımda gerçekten her türlü iz ve kırışıklığın görünümünü azaltmada yardımcıdır.

dikkatli kullanmak gerekir, kremi uygularken güneşe korunmadan çıkmamak çok önemlidir. bütün yüze mercimek kadar krem yeterli olacaktır, fazlası cildi yakar, kıpkırmızı gezmenize neden olur.

 

Kullanıcı: sivilce lekesi tedavisinde kullandığım kremdir. bol bol güneş kremi tüketimini gerektirir, ilk bir ay pul pul iğrenç bir ciltle dolaştırır. amma ve lakin ki lekelerim üzerinde etkisi en yüksek olan kremdir. düzenli kullanım her tedavide olduğu gibi bunda da şart.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.