Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Toplanın Açıklıyoruz! On Yaş Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak Stil İpuçları

0

Konu yaş olduğunda bunun yalnızca bir sayıdan ibaret olduğunu artık hepimiz biliyoruz! 😊 Önemli olan kendinizi kaç yaşında hissettiğiniz. 😍 Bu hislerinizi kombinlerinize yansıtmak en büyük hakkınız. Biz kabul edelim ya da etmeyelim kıyafetlerimizin özgüvenimiz üzerinde büyük bir etkisi var. Olduğunuzdan çok daha genç görünmenizi sağlayacak stil tüyolarını sizler için araştırdık ve yazdık. Bu basit ipuçları sayesinde on yaş gençleşeceksiniz! İşte genç bir görünüm için uygulayabileceğiniz 9 stil ipucu…

Kot pantolon trendlerini takip edin

Modası geçmiş kot pantolonlar olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olurlar. Elbette her pantolon kesimi size hitap etmeyebilir ancak renk ve uzunluk konusunda güncel kalmakta fayda var. Kum saati şeklinde vücut hatlarına sahipseniz belinizi ortaya çıkaracak yüksek belli pantolonlar tercih edebilirsiniz. Genel bir kural olarak süslemeli pantolonlardan kaçınmayı unutmamalısınız. Zira bu parçaların modası tahminimizden çok daha hızlı geçiyor!

Tercihinizi kalıplı parçalardan yana kullanın

Evet, şekilsiz ve oversize parçaların çok popüler olduğunu biliyoruz. Bu tarz parçaların hatlarınızı ortaya çıkaracak kalıplı parçalarla kombinlenmesi gerekir. Silüetinizi vurgulayacak ve sizi daha uzun, daha fit ve daha güzel gösterecek parçaları tercih etmeye çalışın. Bu bir blazer ceket olabileceği gibi sade ve şık bir kemer de olabilir. Şekilsiz ve bol kıyafetlerdense üzerine oturan, güzel bir kalıba sahip parçalara yönelin.

Daha parlak renkler tercih edin

Parlak dediğimizde kast ettiğimiz şey pastel renkler değil! Baştan aşağı pastel renklerde giyinmek arka planda kayboluyormuşsunuz hissi verebilir. Daha genç bir görünüm elde etmek istiyorsanız bundan kaçınmalısınız. Pastel tonlar yerine beyaz, turkuaz ya da mor gibi renkler tercih edebilirsiniz. Pastel tonlarından vazgeçemiyorsanız bu renkleri daha koyu renklerle birleştirmeye özen göstermelisiniz. Unutmadan farklı renk kombinasyonları yapmaktan korkmamanız gerektiğini de söyleyelim! 😊

Eşleşen aksesuarlar kullanmaktan kaçının

Farklı takılar kullanmak yerine birbiriyle uyumlu bir set kullanmak olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Benzer bir kural büyük mücevherler için de geçerlidir. Bunun yerine takı setlerinizi karıştırarak kullanmayı deneyin. Büyük kolyeleri küçük yüzüklerle, büyük tokalı kemerleri sallantılı küpelerle eşleştirin. Farklı malzemelerden yapılan takıları bir arada kullanmak da kombininize enerji katacaktır.

Desenler konusunda seçici olun

stil

Cesur ve büyük desenler doğru kombinlendikleri takdirde son derece çekici olabilirler. Ancak çoğu zaman bu desenleri nasıl kombinleyeceğimizi bilemeyiz. 😪 Büyük desenler sizi olduğunuzdan daha kilolu ve büyük gösterebilir. Öte yandan küçük ve modern desenler sizi daha ince ve genç gösterir. Daha genç bir görünüm için tercihinizi daha küçük desenlerden yana kullanmanız önerilir.

Vintage parçaları modern parçalarla kombinleyin

stil

Bir film setinden fırlamış gibi görünmek istemiyorsanız baştan aşağı vintage parçalar giymekten kaçınmalısınız. Tepeden tırnağa vintage görünüm, modern dünyada son derece tuhaf görünebilir. Olduğunuzdan daha yaşlı görünmemek için vintage parçaları modern parçalarla harmanlamanız gerekir. Eski bir eşarbı, güneş gözlüğünü ya da çantayı modern parçalarla birleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Sizin için en ideal etek boyunu belirleyin

stil

Konu stil ve etek boyu olduğunda pek çok kadın dizin biraz üzerinde ya da biraz altında biten parçalar tercih eder. En iyi görünüm için etek boyunun bacağın en ince kısımlarından birinde bitmesi gerekir. Bu diz altı, diz hizası ya da diz üstü olabilir. Örneğin minyon kadınların diz hizasındaki eteklerden kaçınmaları, bunun yerine diz üstü etekler tercih etmeleri önerilir.

Jarse kumaşlardan kaçının

stil

Jarse kumaşın rahat olduğunu ve askıda son derece güzel gözüktüğünü kabul ediyoruz. Ancak bu durum, jarsenin sizi olduğunuzdan daha kilolu ve daha yaşlı göstermediği anlamına gelmiyor. Kıvrımlarınızı vurgulamak istiyorsanız tek seçeneğiniz jarse kumaşlar değil. Yine de jarse giymek istiyorsanız içerisine vücut şekillendirici korse giyebilirsiniz. Bir diğer seçenek de üzerinize ince bir ceket almak.

Yüz şeklinize uygun bir gözlük tercih edin

stil

Sizi genç gösterecek stil ipuçları listemizin sonuna geldik! Yüz hatlarınıza uygun bir gözlük seçmek biraz araştırma ve bilgi ister. Birçok insan, hangi modeli seçerse seçsin gözlük kullandığı sürece yaşlı görüneceğini düşünür. Bu nedenle pek de dikkat çekmeyecek ince çerçeveli gözlüklere yönelirler. Halbuki bu modeller sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilir! Minimal gözlük çerçeveleri, yüzünüzdeki kırışıklıkları gizleyemez. İnce çerçeveler yerine saç ve ten renginizle uyumlu kalın çerçeveli gözlükler tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Kış Aylarında Farkında Olmadan Yaptığımız 9 Stil Hatası

Kaynak: 1

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.