Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Terbisil Krem Ne İşe Yarar? Neye İyi Gelir? Yorumlar

0

Terbisil krem neye iyi gelir? Çok etkili bir mantar kremidir. Kullananlar beğeniyor mu? 30 gr. beyaz, yumuşak, hafif kokulu bir krem. Ne işe yarar nasıl kullanılır? Yorumlar iyi mi bakalım.

Terbisil krem ne işe yarar ve ne için kullanılır ya da neye iyi gelir dediğimizde akla ilk gelenler atlet ayağı (Tinea pedis), kasık kaşıntısı (Tinea kruris), saçkıran (Tinea korporis), isilik (Kandidiasis) ve samyeli (Pityriazis versicolor) gibi mantar enfeksiyonları olur.

Yüze sürülür mü? Hayır. Sadece harici olarak sorunlu olan bölgeye uygulamanız gerekiyor. Gözlerinize değdirmemeniz lazım, öyle birşey olursa hemen suyla yıkamanızda fayda var.

Terbisil krem ne işe yarar neye iyi gelir?

Terbisil krem nasıl kullanılır? Bir miktar kremi temizlenmiş ve kurulanmış bölgeye ve çevresine uygulayın. Daha sonra ellerinizi iyice yıkayın. Düzenli olarak sabah akşam veya her sabah ya da her akşam sürün. Bölgenin de temiz ve kuru olduğuna emin olun.

Mantarlar gerçekten baş belası olabiliyor. Ve unutmayın ki çoğu mantar bulaşıcıdır. Daha önce size ayak kokusu nasıl geçer anlatmıştım. Eğer böyle bir sorununuz varsa, terbisil kremi düzenli kullanırsanız fayda görürsünüz.

Mantarlar inatçıdır, nemli ve karanlık bölgeleri çok severler. Şekeri çok severler, bazıları tuzu çok sever ama özellikle nemi sevdikleri için sorunlu olan bölgeyi mutlaka kuru tutmaya çalışın. Ki daha fazla üremesinler.

Terbisil krem ne işe yarar neye iyi gelir? Pek çok mantar türüne iyi gelir. Tüm eczanelerde bulabilirsiniz. Ellerinizi yıkayın, temizlediğiniz kuruladığınız sorunlu bölgeye uygulayın ve ardından ellerinizi tekrar temizleyin.

Terbisil krem yorumlar

Hakkındaki yorumlar oldukça pozitif. Çoğu kişi kısa sürede işe yaradığını söylüyor. Doktorunuz zaten size ne kadar süreyle kullanmanız gerektiğini söyleyecektir. Ama genel olarak sabah 1 akşam 1 veya günde 1 kez kullanırsanız ortalama bir iki haftada faydasını görürsünüz.

Evde mantar tedavisi

Evde mantar tedavisi için bilmeniz gereken bazı önemli şeyler var. Mesela kıyafetlerinizi, havlularınızı ayrı kullanın. Çünkü mantarlar bulaşıcıdır. Evdeki diğer kişilere de bulaşabilir. Mesela ayak mantarı varsa kesinlikle başkasının terliğini ayakkabısını giyinmeyin. Onlar da sizinkileri giyinmesin.

Havlularınızı iç çamaşırlarınızı ve kıyafetlerinizi yüksek sıcaklıkta yıkayın. Çamaşır yıkarken makinenin içine bir miktar da sirke ekleyin. Mantar tedavisi evde disiplinli bir rutin ile yapılmalıdır. Ancak bölgeye göre sadece dışarıdan uygulayacağınız kremler bazen yeterli olmaz.

Mantarların bazıları şeker ile beslenir. Bu yüzden gluten, şeker, nişasta tüketimini de azaltmanız evde mantar tedavisi için önemli bir adım olacaktır. Bölgeyi mutlaka kuru tutun, beslenme şeklinizi değiştirin. Ve tedavi süreci için sabırlı olun. Çünkü mantarlar inatçı olabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.