Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Terapix Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Kas ve eklemlerde oluşan iltihap, ağrı, burkulma gibi sorunları gidermek için kullanılan Terapix Jel, özellikle bol spor ve egzersiz yapanların evlerinde sürekli bulunması gereken bir ilaçtır.

Peki Terapix Jel ne işe yarar? Terapix Jel nasıl kullanılır? Terapix Jel fiyatı nedir? sorularının yanıtı haberimizde.

Etken maddesi Piroksikam olan Terapix Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan bir ilaçtır. Etkilenen kas ve eklem üzerindeki cilde sürüldüğünde, eklemlerdeki ve kaslardaki şişliği azaltır ve ağrıyı kesiyor.

terapix jel, terapix jel nedir, terapix jel ne işe yarar, terapix jel ekşi, terapix jel muadili, terapix jel kullananlar, terapix jel pdf, terapix jel ilaç rehberi, terapix jel yan etkileri, terapix jel 0.5 fiyat, terapix jel fiyatı, terapix jel muadilleri, terapix jel ne işe yarıyor, terapix jel işe yarıyor mu, terapix jel nasıl kullanılır, terapix jel kullanım şekli, terapix jel yan etkileri, terapix jel kullananların yorumları, terapix jel kullanıcı yorumları, 

Terapix Jel Ne İşe Yarar

Sadece eczanelerde satılan ve uzman doktorların önerisi üzerine kullanılması gereken Terapix Jel,  bölgesel romatizma hastalıkları, yumuşak doku iltihaplanmaları, diz gibi yüzeysel eklemlerin hafif derecedeki eklem iltihabı ağrıları, kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme  sonucu görülen ağrı, şişme ve iltihabi durumların rahatlatılmasında kullanılır.

Berrak, açık sarı bir renge sahip olan bu ağrı kesici jelin düzenli kullanımı, kas ve eklemlere dair ağrıyı kesiyor. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, deri iltihabı ve egzama durumlarından herhangi biri gelişirse, ilacın   kullanımını  durdurup derhal doktorunuza başvurun. 14 yaşın altındaki ergenlerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır.

Terapix Jel İçeriği

Terapix jel içeriğindeki etken maddesi Piroksikam’dir.

Terapix Jel Nasıl Kullanılır

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi edilecek bölgeye (derinin ağrıyan ya da şişen bölgesine) yeterli miktarda sıkıp, hafif hareketlerle ovmak suretiyle sürün. Ovma sırasında hafif serinletici bir etki görülebilir. Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayın. Günde 3-4 kez uygulayabilirsiniz.

Terapix Jel Fiyatı

Terapix jel fiyatı, Doktor reçetesi üzerine alındığında SGK tarafından karşılanıyor. Reçetesiz almak istediğinizde 20.47 ₺ ‘dir. 

Terapix Jel Kullananların Yorumları

Terapix jel hakkında herhangi bir web sitesinde kullanıcı yorumuna denk gelmedik bu yüzden de bu kısmı dolduramıyoruz. Ama eğer siz daha önce Terapix jeli kullandıysanız kendi kullanıcı yorumlarınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.