Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Sivex Losyon Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

sivex losyon, sivex losyon fiyat, sivex losyon nedir, sivex losyon kullananlar, sivex losyon ekşi, sivex losyon yan etkileri, sivex losyon prospektüs, sivex losyon lekelere iyi gelirmi, sivex losyon ve acnemix, sivex losyon satın al, sivex losyon, sivex losyon prospektüs, sivex losyon fiyatı, sivex losyon yorumlar, sivex losyon ve acnemix, sivex losyon satın al, sivex losyon ilaç rehberi, sivex losyon nasıl sürülür, sivex losyon reçetesiz fiyatı, sivex losyon siyah nokta, sivex losyon kullanımı, sivex losyon kullanım süresi, sivex losyon kullanıcı yorumları, sivex losyon kullanım şekli, sivex losyon kullandıktan sonra yıkanır mı, sivex losyon kullanan, sivex losyon kullanım şekli nedir, sivex losyon kullanım şekli soru, sivex losyon kullanan var mı, sivex losyon nasıl kullanılır video,

Sivex Losyon Nedir?

Uzmanların sivilce sorunu ile karşı karşıya kalanlara önerdiği Sivex Losyon’un kullanım rehberini sizlere sunuyoruz. Sivex Losyon gerçekten işe yarıyor mu? Sivex Losyon fiyatı nedir? Sivex Losyon yan etkileri var mı? Daha birçok merak ettiğiniz soruların yanıtına yazımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

Eczanelerde satılan ve birçok kişi tarafından kullanımı merak edilen Sivex Losyon, içerisindeki etken maddeler sayesinde sivilcelerin korkulu rüyasıdır. Sodyum sülfasetamid adlı antibakteriyel etkisiyle anında oluşan sivilcelerin derinlemesine etki eden bu losyon, uzman doktorlar tarafından öneriliyor.

Sivex Losyon Ne İşe Yarar

Kolay kullanılabilir şişelerde olmasıyla severek kullanılan Sivex Losyon, sadece sivilceler için kullanılıyor. Her 1 gramda 100 mg Sodyum sülfasetamid bulunmasıyla sivilceleri geçiren bu losyonu sizler de sivilcelerinizin üzerine uygulayabilirsiniz. Erkeklerin yüzlerindeki yoğun kıl köklerinin altındaki oluşan pembe kabarcıklara kadar etki eden Sivex Losyon, sadece uygulandığı bölgeye değil etrafına da etki eder. Bu yüzden uyguladığınız bölgeye yoğun bir şekilde sürmeniz yeterli olacaktır. Çok etkili bir sivilce losyonu olmasıyla mutlaka uzman doktorunuzun tavsiyesi üzerine alınmalıdır.

sivex losyon, sivex losyon fiyat, sivex losyon nedir, sivex losyon kullananlar, sivex losyon ekşi, sivex losyon yan etkileri, sivex losyon prospektüs, sivex losyon lekelere iyi gelirmi, sivex losyon ve acnemix, sivex losyon satın al 

Sivex Losyon İçeriği

Sivex Losyon içeriğindeki etken madde, Sodyum sülfasetamid’tir.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır

Kullanımı kolay olsa da mutlaka uzman doktorunuzun reçetesi üzerine uygulamanız gereken bu losyonu fazla kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu losyonun nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız, sorunlu bölgeyi sabunla iyice temizleyip peçete ile kurutun. Ardından losyonu doktorunuzun reçete ettiği şekilde uygulayıp, masaj yaparak emilmesini sağlayın. Bu ürünü sivilceleriniz azaldığında ya da yok olduğunda bırakmamalı, kullanmaya devam etmelisiniz. Gün içerisinde 2 defa uyguladığınız kremi uyandığınızda suyla temizleyebilirsiniz.

Sivex Losyon Sonrası Yüz Yıkanır Mı?

Bu losyonu kullandıktan kısa süre sonra yüzün yıkanma durumu merak konusu oluyor. Doktorunuzun belirlediği saat ve günlerde kullandığınız bu losyonu sürdükten sonra yüzünüzü yıkamayın. Yalnızca gece uyguladığınızda sabah uyanıp yüzünüzü suyla yıkayabilirsiniz. Gündüz kullandığınızda ise 1 saat kadar kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.

Sivex Losyon Fiyatı

Sivex Losyon 2021 yılı fiyatı 46.49 TL ​ ‘dir.

Sivex Losyon Yan Etkileri

 • Yüz, dil, dudak ve boğazda şişme olursa,
 • Ateş, boğaz ağrısı ve ağız yaraları,
 • Yorgunluk, aşırı derece halsizlik,
 • Eklemlerde ağrı, şişme,
 • Cilt yüzeyinde soyulma, döküntü,
 • Koyu renkli idrar yapma,
 • Deride soluk görüntü, morarma, kanamaya yatkınlık,
 • Deride yeni enfeksiyon oluşması yada var olan enfeksiyonun kötüye gitmesi,
 • Bulantı, kusma, iştah eksikliği,
 • Kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, yanma, batma hissi ,
 • Bölgesel tahriş, deride sarılık… gibi beklenmeyen bir etki fark ederseniz, mutlaka hekiminize başvurunuz.

Sivex Losyon Kullanırken Dikkat Edilecek Şeyler

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 • SIVEX, cilt üzerindeki bakterileri öldürücü etkisiyle sivilce tedavisinde kullanılan bir losyondur.
 • Eğer böbrek yetmezliğiniz veya astımınız varsa; SIVEX‘ i kullanmayınız.
 • Yüzünüze sürerken gözünüze temasından sakınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 • Açık yaralı, yanık, sıyrık ve  tahriş olmuş ciltlere uygulamayınız, teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmayınız.
 • SIVEX‘ i geniş cilt yüzeylerine uygulamaktan kaçınınız.
 • Tedaviden iyi sonuç alabilmek için aksatmadan düzenli kullanınız.
 • Düzenli olarak kullandığınız halde, iyileşme belirtileri görülmüyorsa, hatta daha da kötüleşiyorsa, kullanımını durdurup; doktorunuza başvurunuz.
 • SIVEX‘ i giysilerinizle temas ettirmeyiniz. Açık renkli kıyafetlere teması halinde hafif sarı leke bırakabilir.
 • Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir.
 • 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Sivex Losyon Yüze Sürülür mü?

Sivex losyon sivilce tedavisini amaçlayan bir ilaçtır. Dolayısıyla sivilcenin bulunduğu cilt üzerinde her yere uygulanabilmektedir. Sivex losyon deri üzerine uygulanırken dikkat etmeniz gereken şey geniş alana değil sivilceli bölgeye sürüp kremi o bölgeye yedirmenizdir.

Sivex Losyon Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Sivex losyon cilt üzerine sürüldükten sonra 45 dakika kadar beklenmelidir. Günde sabah ve akşam kullanılan sivex akşam sürüldüğünde sabaha kadar cildinizde kalabilir. Sivex losyon ile sivilce tedavisine başladığınızda düzenli kullanıma dikkat etmeli tedaviyi yarım bırakmamalısınız.

Sivex Losyon Sürdükten Sonra Yıkanır mı?

Sivex losyonu cildinize uyguladıktan sonra bir müddet bekletmeli ve daha sonra yıkamalısınız. Sivex kullanırken hijyen açısından kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi de mutlaka yıkamalısınız.

Sivex Losyon Siyah Noktalar Üzerinde Etkili mi?

Sivex losyon antibakteriyel olması sebebiyle cilt üzerindeki bakterileri öldürücü etkiye sahiptir. Bu nedenle cildinizi derinlemesine temizler ve siyah noktalardan da arındırır.

Sivex Losyon Sivilce İzlerini Geçirir mi?

Sivex losyon cilt üzerindeki bakteri kaynaklı enfeksiyonlara karşı etkilidir. Cildi temizler bakteri ve enfeksiyon sebepli sivilceleri kurutur. Sivilceler üzerindeki etkisi sivilce lekeleri için geçerli değildir. Sivilce ve her türlü cilt lekeleriniz için kullanabileceğiniz madecassol krem deneyebilirsiniz.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılmalı?

Sivex losyon deri üzerine uygulanmadan önce sorunlu bölge yıkanıp kurutulmalı ve ince bir tabaka halinde krem uygulanmalıdır. Sabah ve akşam günde 2 kez uygulayabilirsiniz.

Sivex Losyon Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Sivex losyon ile sivilce tedavisine başlandıktan sonra düzenli kullanımda 4 ile 8 hafta arasında etkisini kesin olarak göstermektedir.

Sivex Losyon Kullananların Yorumları

Sivex Losyon hakkında herhangi bir web sitesinde kullanıcı yorumuna denk gelmedik bu yüzden de bu kısmı dolduramıyoruz. Ama eğer siz daha önce Sivex Losyonu kullandıysanız kendi kullanıcı yorumlarınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.