Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Saç Kremi Kullanmak Zararlı mı?

0

Saç kremi de tıpkı şampuan gibi saç bakım rutininin belkemiğidir. Saçlarınızı şampuanla derinlemesine temizledikten sonra, saç tellerini yumuşatan ve pürüzsüzleştiren, zahmetsiz bir adım olarak kullanılır. Şampuanınız ölü deri hücrelerini, yağı, saç ürünlerini temizlemek için özel olarak formüle edilirken saç kremi saçları daha yumuşak ve kolay yönetilebilir hale getirir. Saç kremleri genellikle, saçı yumuşak ve esnek hale getirmek için nemlendiriciler ve yağlar içerir. Bazıları kırık uçları geçici olarak bağlayan proteinler, bazıları ise saçı daha dolgun hissettiren kalınlaştırıcı maddeler içerebilir.

Hayal ettiğiniz saçlara kavuşabilmek için saç bakım rutininizde yer vereceğiniz şampuan kadar saç kremi seçimi de önemli. Bu yüzden saç kremi hakkında daha fazlasını öğrenmeye hazır olun.

Saç Kremi Kullanmak Zararlı mı?-1 - Saç Bakım Güzellik
Saç Kremi Kullanmak Zararlı mı?-2 - Saç Bakım Güzellik

Yeni başlayanlar için saç kremi nedir?

Basitçe açıklamak gerekirse saç kremi genellikle silikonlar, yağlar ve yumuşatıcılar gibi bileşenler içeren bir saç bakım ürünüdür. Bu bileşenler, saçlarınızı şampuanladıktan sonra saçın nemini yeniler.

Farklı saç kremi türleri de vardır. En yaygın olanları, şampuan sonrası nemlendirmeyi sağlayan duşta saç kremleridir. Bunun yanı sıra saçı aynı anda temizleyen ve nemlendiren; ikisi bir arada saç bakım ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Saç kremlerini gördüğümüz son yer ise duştan sonra kullanılan ve saçı gün boyunca besleyen, durulanmayan saç bakım kremleridir.

Saç kremi nasıl kullanılır?

Artık en yaygın saç kremi türlerini öğrendiğinize göre, zahmetsiz saç kreminiz ve sizin için neler yapabileceği hakkında konuşmaya dönelim.

Duşta kullanılan saç kremlerinden maksimum verim almanın yolu, ürünü saçlarınıza akıcı hareketlerle uygulamak ve şampuanlamadan sonra saç tellerindeki suyun bir kısmını sıkarak kremin etkisinin azalmamasını sağlamak. Çünkü saçlardaki fazla su saç kreminizi sulandırır ve saçın nemlendirilmesini engeller.

Saç kremini saçınızda ne kadar süre bekletmeniz gerektiği konusunda ise ürünün üzerinde yazan kullanma talimatlarını izleyin. Bunun için önerilen süre genellikle iki dakika. Veya derin bir saç kremi kullanıyorsanız 3-5 dakika kadar bekletmeniz de gerekebilir.

Saç Kremi Kullanmak Zararlı mı?-3 - Saç Bakım Güzellik
Saç Kremi Kullanmak Zararlı mı?-4 - Saç Bakım Güzellik

Saç kremi kullanmanın faydaları nelerdir?

Saç kremi koruyucu bir kaplama işlevi görerek saç kütikülünü yeniden güçlendirir, saçın uzamasını destekler ve kolayca kırılmamasını sağlar. Saçlarınız dış etmenlere maruz kaldığında, kütikül veya dış astar kırılana kadar hasar görür, saç kremi bu yaralanmaları doldurur ve kütiküllere yardımcı olmak üzere saçı kaplar.

Saç bakım rutininizde saç kremine de yer vermeniz için tek neden elbette bu değil. Saç kremi saçlarınızı kolayca taramanıza da yardımcı olur. Saçı pürüzsüzleştirir, çözer, parlaklığını artırır, kabarmayı azaltır ve dokunduğunuzda daha yumuşak hissetmenizi sağlar. Tüm bu etkileri elde etmek için yapmanız gereken tek şey saçlarınızı yıkamak, saç kreminizi saç uçlarınıza uygulamak ve ardından farkı görmek saçlarınızı taramak.

Saç kremini ne sıklıkta kullanmalıyım?

Saç kremi saçı pürüzsüzleştirdiği, çözdüğü; bu nedenle kırılmayı ve bölünmüş saç uçlarını azaltmaya yardımcı olduğu için her şampuanlamadan sonra kullanılması önerilir. Saçlarınıza kaybettiği nemi geri kazandırmak, yumuşatmak ve çözmek için şampuanlamanın ardından saç kremi kullanarak gerçekten kolay şekil almalarını sağlayabilirsiniz.

Saç Kremi Kullanmak Zararlı mı?-5 - Saç Bakım Güzellik
Saç Kremi Kullanmak Zararlı mı?-6 - Saç Bakım Güzellik

Saç kremi zararlı mı? Saç kreminin zararları neler olabilir?

Saç kremleri, tıpkı şampuanlar gibi saçlarınızı beslemek ve nemlendirmek üzere formüle edilir. Elbette bazı maddeler, bazı bünyeler için potansiyel alerjenler olabilir. Yine de bunun çok az sayıda insanda olduğunu belirtmek gerek. Herhangi bir saç bakım ürününü kullandıktan sonra beklenmedik bir etki gözlemlerseniz kullanmayı bırakın.

Sonuç olarak, saç kremi kullanmak saçlarınızın daha kolay taranmasına ve şekil almasına yardımcı olur. Saçlarınızı nemlendirir ve onlara ekstra yumuşaklık kazandırır. Saç özellikleriniz ve ihtiyaçlarınıza göre uygun bir saç kremi bulmak için Elidor dünyasını keşfedin. Farklı saç ihtiyaçları için özel olarak geliştirilen Elidor Saç Kremleri, saç bakım rutininizi eşsiz bir deneyime dönüştürecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.