Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

RUS TAKVİMİNE GÖRE BEBEK CİNSİYETİ NASIL BELİRLENİR?

0

Rus takvimine göre bebeğin cinsiyetini hesaplamak için babanın ve annenin doğum tarihi, annenin son adet tarihi gibi bilgiler gereklidir.

Ebeveynlerin çoğu çocuklarının cinsiyetini çok merak ederler. Cinsiyet belirlemek için ultrason gibi tıbbi yöntemlere başvurabileceğiniz gibi Rus takvimi, Çin takvimi gibi geçmişten günümüze kullanılan hesaplama yöntemleri de bebeğin cinsiyetinin tespitine yardımcı olacaktır.

RUS TAKVİMİ NEDİR?

Çok eski dönemlerde Rusya’da uygulandığı tahmin edilen; cinsiyet hesaplama yöntemi olan Rus takvimi: bebeğin anne karnında cinsiyetini tahmin etmeyi amaçlayan ve hamile kalmadan önce bebeğin cinsiyetini belirlemek için kullanılan bir yöntemdir.

RUS TAKVİMİNE GÖRE BEBEK CİNSİYETİ NASIL BELİRLENİR?

Rus takviminde bebeğin cinsiyeti; anne ve babanın doğum tarihi ve anne adayının son adet tarihine göre hesaplanır.

Bebeklerin cinsiyeti dollenmeden itibaren bellidir ancak gunumuz teknolojisinde cinsiyet kesin

RUS TAKVİMİNE GÖRE CİNSİYET HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Genellikle anne ve babalar bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağını merak içinde bekler. Ultrasonda görmeye kadar sabredemeyen bazı ebeveynler Rus takvimine başvururlar. Rus takvimi; Ruslar’ın kullandığı ve doğruluk payı yüksek olan takvimdir. Fakat doğruluğu bilimsel olarak ispatlanmamıştır. Rus takvimine göre bebeğinizin cinsiyetini hesaplamak istiyorsanız eğer bazı bilgiler gerekmektedir.

Gerekli olan bilgiler;

  • Babanın doğum tarihi
  • Annenin doğum tarihi
  • Annenin son adet tarihi

Bu bilgiler ile hesaplama yapılıp, bebeğinizin cinsiyetinin kız mı yoksa erkek mi olduğu tahmin edilmektedir. Bu yöntemin Rusya’da yüzlerce yıllık bir geçmişi olduğu bilinmektedir.

Yukarıda verdiğimiz bilgilerin net bir şekilde bilinmesi Rus takvimi cinsiyet hesaplama işlemi için oldukça önemlidir. Doğum tarihlerinin gün, ay ve yıl olarak bilinmesi hesaplamanın doğru şekilde yapılması için önem taşıyor.

Rus takviminde anne ve babanın doğum tarihi ve annenin son adet tarihi ile hesaplama yapıldığı için sonuçlar genelde değişmektedir. Çünkü her ay ve yılda adet tarihi değişmektedir.

Bir kadının 2020 ve 2023 yılında yaptığı Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama sonuçları aynı olmayabilir. Bu yüzden her yıl, hatta her ay bu tahmin değişecek ve sonuç yeniden hesaplanacaktır.

Rus takvimi ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız Google arama motoruna “Rus takvimi bebek cinsiyet hesaplama aracı “ yazarak bu hesaplama aracı olan sitelerden hesaplatabilirsiniz.

Ultrason cihazları çıkmadan önce yani eski zamanlardan beri Rus takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi kullanılmış ve bebeğin cinsiyeti doğmadan önce hesaplanmıştır. Ama tabiki kesin bir yöntem değildir. Ultrason cihazlarının çıkması ve kullanılmaya başlanması ile bu yöntemler eskisi kadar rağbet görmemektedir.

RUS TAKVIMI KESİN SONUÇ VERİR Mİ?

Bu yöntemi kullanırken akıllardaki en önemli soru ”Rus takvimine göre cinsiyet belirleme doğru mu?” Geçmişte tıp bu kadar ilerlemediği için o zamanda yaşayanlar, bebeklerinin cinsiyeti belirlemek için bazı yöntemlere başvurmuşlar ve bu yöntemler günümüze kadar gelmiştir. Bu ve diğer yöntemlerin bilimsel bir dayanağı yoktur. Eğer bilimsel bir veri arıyorsanız, bu takvimin doğruluğuna dair bir araştırma bulamazsınız. Fakat bu yöntem başta Rusya olmak üzere halen uygulanıyorsa ve terk edilen, unutulan genel yöntemlerden olmadığına göre doğru çıkma olasılığını da göz ardı etmemek gerekir. Zira doğru çıktığına dair bir sürü örnek var ama aynı zamanda tutmadığına dair örnekler de mevcut.

RUS TAKVİMİ İLE ÇİN TAKVİMİ ARASINDA NE FARK VARDIR?

Çin takviminde annenin yaşı ile hamile kaldığı ay, Rus takviminde ise annenin yaşıyla birlikte son adet tarihi ve babanın yaşı baz alınır. Bu durumda hem Çin takvimine göre hem de Rus takvimine göre hesaplama yaptığınızda farklı sonuçlar elde edersiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.