Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Renkli Eyeliner Çekme, Renkli Eyeliner Kullanımı Hakkında Her Şey!

0

Özellikle son dönemlerde git gide popüler olan renkli eyeliner’ları sevdiğimiz dizilerde de sık sık görüyoruz. Havaların ısınmaya başlaması ile her sezon etrafımızdaki her şeyin renklendiği gibi makyajlar da kendini daha renkli seçeneklere bırakıyor. Bu da daha şimdiden birbirinden farklı modelde renkli eyeliner’ların ortaya çıkmasını sağladı.

İşte trendlere ayak uydururken, daha enerjik ve canlı görünmenizi sağlayacak renkli eyeliner’lar hakkında tüm detaylar.

Renkli eyeliner kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Aslında eyeliner kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, onu düzgün şekilde çekebiliyor olmanız. Bunun da en kolay yolu, gözleriniz açıkken gözün dış kısmından başlayarak hızlı bir hareket ile içe doğru çekmektir. Eğer eyeliner’ınızı gözünüzü kapatarak çekiyorsanız gözlerinizi açtığınızda düz olmayan yerler ile karşılaşabilirsiniz.

Eliniz eyeliner çekme konusunda çok alışkın değilse, bunu pratik yaparak zaman için oldukça hızlandıracağınızı ve kusursuz bir eyeliner çekebileceğinizi söyleyelim. Bu yüzden başlangıçta ince eyeliner modellerini deneyebilirsiniz. Bunun için kirpik diplerinize yakın ince ve kuyruklu çizgiler çekebilirsiniz.

Yanınızda mutlaka bir kulak pamuğu bulundurmayı da ihmal etmeyin. Bu sayede olası hatalarda tüm göz makyajınızı silmek yerine kulak pamuğu ile düzgün olmayan yerleri düzeltebilirsiniz.

Renkli eyeliner hususunda dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise, seçtiğiniz renkli eyeliner’ın formu. Bir eyeliner fırçası ile renkli far kullanarak da yeni renkli likit eyeliner ya da dipliner’lar seçerek de ilerleyebilirsiniz. Hangisi ile rahat ettiğinizi tespit edip, makyaj malzemelerinizi ona göre seçebilirsiniz.

Renkli eyeliner satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

 

Eğer mavi gözleriniz varsa, renk tercihinizi şeftali tonları, bronz ışıltılar, kahve ve tonları gibi renklerden yana kullanabilirsiniz. Ayrıca yeşil göz renginin aksine, mavi gözlerinize uygulayacağınız mavi eyeliner gözlerinize farklı bir sıcaklık katacaktır.

Gözleriniz, kahve ve siyah renklerde ise, renk seçeneğiniz sınırsız. Bu tarz göz renklerine her türlü renkli eyeliner fazlasıyla yakışır.

Renkli eyeliner ile göz makyajı modelleri

 

Gökkuşağı eyeliner

Birbirinden farklı birkaç renk tonunu bir araya getirerek festival havasında bir gökkuşağı eyeliner yapmaya ne dersiniz? Eğer farklı renklerde eyeliner’larınız varsa bu modeli eyeliner’la yapabilir, eğer elinizde çok fazla renk seçeneği yoksa, far paletinizden de yardım alabilirsiniz. Öncelikle gözünüzün üzerine açık renkli bir far yardımıyla ince bir eyeliner çekmekle işe başlayın. Böylece kendinize bir taban belirlemiş olacaksınız. Ardından bu çizgi üzerinden kısa çizgiler ile eyeliner’ınızı uygulayın. Gözünüzün boyuna göre dört ya da beş farklı renkte eyeline kullanabilirsiniz. Yan yana gelecek renklerin birbiri içinde kaybolmamasına özen gösterin.

Farklı bir teknik olarak da, göz kapağınızın tamamını üç- dört renkten oluşan sedefli farlar ile boyayın. Ardından kirpik diplerinizden kuyruklu bir eyeliner geçin. Tercih edeceğiniz renk kahverengi olursa yukarıda kullandığınız renklerin ortaya çıkmasını sağlarsınız.

Renkli grafik eyeliner

Geçen sezonun trendi, grafik eyeliner stilini de renkli eyeliner’lar ile deneyebilirsiniz. Bunun için hayal gücünüzü kullanmak yeterli olacak. Geçen sezon en çok öne çıkan model, kirpik diplerine çekilmiş bir eyeliner’ın hemen üzerinde göz kapağını bitişine de bir uzun çizgi çekilmesi ile yapılan modellerden. Tabii bunun yanında kalın kuyrukların yine göz kapağının üzerinden çekilen bir çizgi ile birleştirildiği eyeliner modelleri ile de sık sık karşılaştık. Siz bu şekilde farklı grafikler ile eyeliner’ınızı yapabilirsiniz.

Hatta yine geçen sezondan beri makyaj trendlerinde ilk sıralarda gelen gözün hemen altına kondurulan iki küçük renkli nokta eklemeyi de ihmal etmeyin. Özellikle saçınızı iki yandan topuz yaparak kullanıyorsanız bu makyaj size çok yakışacak.

Şekilli eyeliner

Hemen yukarıdaki görseli beğendiniz mi? Biz fazlasıyla bayıldık. Eğer eliniz yatkınsa, göz makyajınıza sevdiğiniz bazı şekilleri eklemeyi unutmayın. Bu tıpkı yukarıdaki gibi dört yapraklı bir yonca da olabilir, basitçe elde edebileceğiniz bir kalp ya da yıldız da. Eyeliner’ınızı çektikten sonra şekil için boş bir yer bulup buraya renkli eyeliner’ınızı kullanarak sevdiğini şekiller eklemeyi deneyebilirsiniz.

Bunun yanında bu sezon mutlaka kendinize yüzünüze yapıştırabileceğiniz taşlar, boncuklar ve yüz sticker’ları almayı da unutmayın.

Ayrıca, Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir: 6 Adımda Deneyin yazımız da ilginizi çekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.