Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Perma Kalıcı Oluyor Mu? Kalıcı Perma İçin Öneriler

0

Biraz düşünecek olursanız, 80’li yılların aslında çok cesur zamanlar olduğunu fark edebilirsiniz. Kadınların cesur stiller denemekten çekinmedikleri, abartıları bolca kullandığı o yılların en moda stillerinden biri de permalardı.

Bir güzellik ifade biçimi olarak o yıllarda pek çok kadının tercih ettiği perma saç modeli, daha sonraki yıllarda çaptan düşse de, 80’li yılların daha modern versiyonu ile geri döndüğü yeni dönem moda ve güzellik dünyasında, yeniden görmeye başladığımız trendlerden biri olmayı da başarmış durumda.

perma saç ne kadar dayanır

perma saç ne kadar dayanır

Saç uzunluğu ve stiline göre her kadın için özelleştirilmesi gereken bir saç stili olan perma, doğru yapıldığında harikalar yaratabiliyor. Bir kadın, perma yaptırmaya karar verdiğinde aklına en çok takılan konulardan biri de kalıcılığı oluyor. Peki, perma ne kadar kalıcı? Ama öncesinde, gelin isterseniz permanın ne olduğuna birlikte bir göz atalım…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri 2021

Perma ne kadar kalıcı

Perma ne kadar kalıcı

Perma Nedir?

Perma saç, kuaförler tarafından uygulanan ve saçın yapısını değiştirerek daha kıvırcık olmasını sağlama prensibine dayanan bir saç şekillendirme uygulamasıdır. Kuaförde yapılan uygulamanın ardından, evde yapılacak devam bakımları ile kalıcılığı 6 aya kadar sürebilir. Perma, saçınıza bir miktar zarar verebilir. Bu nedenle; zaten kuru, yıpranmış ve hasar görmüş saçlarınız varsa, permayı tercih etmek çok da iyi bir fikir olmayabilir.

Permalı Saç Boyanabilir Mi?

Permalı saç boyanır mı?

Perma yaptırmaya karar veren bir kadın için en önemli konulardan biri de uygulama sonrasında saçların boyanıp boyanamayacağı konusudur. Peki, permalı saç boyanabilir mi?

Perma Ne Kadar Kalıcı?

Permanın kalıcılığı saç tipinize ve ne kadar iyi baktığınıza bağlı olarak genel olarak 3-6 ay arasında değişmektedir. İşlemin gerçekleştirilmesi de, genellikle 1-5 saat arasında süren uzun ve zahmetli bir süreçtir. Perma yaptırırken hatırlamanız gereken en önemli şeylerden biri de; saçınızın kuru kalması ve işlem sonrasında 48 boyunca nispeten dokunmamanız gerektiğidir. Bu, perma bakımının ilk temel kuralıdır. Permanın saçınızında ne kadar kalıcı olacağı aşağıdaki faktörlere bağlıdır:Perma Kalıcı Oluyor Mu?

  • Profesyonel bir kuaför, kullanılan kimyasallar ve işlemi daha iyi gerçekleştirme konusunda daha fazla bilgi ve deneyime sahiptir,
  • Uygulayacağınız bakım, perma şeklinizi ve kalıcılığını etkileyecektir. Bu süreçte, saçlarınızı korumak için ısı ile şekillendirmekten ve silikon içeren ürünlerden mümkün olduğunca kaçınmalısınız.
  • Yüzme gibi aktiviteleri sık gerçekleştiriyorsanız, klorlu suyun permanın ömrünü kısaltabileceğiniz, ter ve nemin saçınızda kabarmaya neden olabileceğini unutmayın.
  • Kalıcı perma modelleri

    Kalıcı perma modelleri

Perma Maliyeti

Perma ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de maliyeti. Çünkü, perma genellikle ucuz bir işlem değildir. İstediğiniz perma modeline bağlı olarak vereceğiniz rakam 300 TL ile 1000 TL arasında değişiklik gösterecektir. Bazı kuaförler, daha fazla ücret talep edebilir.

Permanın Kalıcılığı Arttırılabilir Mi?

Perma nasıl daha uzun süre dayanır?

Permanın saçınızda daha uzun süre dayanması için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.Perma Kalıcı Oluyor Mu? diyorsanız:

  • Saçlarınızı düzenli olarak kestirin. Saçlarınız uzadıkça, bukleler daha az belirgin hale gelir. Bu nedenle, her 2 ayda bir saçlarınızı kestirmelisiniz.
  • Saçlarınızın yıkama sıklığını azaltın. Çok sık yıkamak, doğal yağ oluşumunu önler ve bu yağlar, saç sağlığı açısından çok önemlidir.
  • Protein ve keratin tedavilerinden yararlanın. Permanın içerdiği kimyasallar, saçınızı olumsuz etkileyebilir. Evde protein içerikli saç maskeleri hazırlayabilir ya da keratin içerikli hazır bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz. Ayrıca, shea yağı ve biotin içeren bakım yağları da oldukça faydalı olacaktır.
  • Tarağınızı değiştirin. Eski bir tarak, permanıza zarar verebilir. Ahşap ve geniş dişli bir tarak, permalı saçlar için daha iyi bir seçim olacaktır.
Permanın kalıcılığı

Permanın kalıcılığı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.