Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Peitel Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

1

Peitel Krem  İşe Yarar mı

Peitel krem  cilt rahatsızlıklarının tedavisinde etkili bir şekilde kullanılır. Bu krem, burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Peitel Krem İçeriği

Peitel krem içeriğindeki etken madde, Prednikarbat‘tır.

Peitel Krem Fiyatı

Peitel krem 2021 güncel satış fiyatı, 13.68 TL’dir.

Peitel Krem Muaidilleri

Peitel krem eşdeğerleri,

 • PEITEL %0.25 mg 30 gr krem
 • DERMATOP 20 ml topikal solüsyon
 • DERMATOP 2.5 mg 30 gr merhem
 • DERMATOP 2.5 mg 30 gr krem

Peitel Krem Nasıl Kullanılır

Peitel kremi uygulamadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Etkilenen bölgeye ince bir film tabakası halinde uygulayın. Eşit olarak dağılıncaya kadar ilacı nazikçe ovalayın. Elleriniz tedavi edilen bölgenin bir parçası değilse, bu kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe etkilenen bölgeyi bandajlamayın, kapatmayın veya sarmayın.

Bir krem dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda iki doz kullanmayın. Bu kremin nasıl kullanılacağıyla ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza veya doktorunuza sorun.

peitel krem, peitel krem fiyat, peitel krem prospektüs, peitel krem pdf, peitel krem muadil, peitel krem muadilleri, peitel krem eşdeğerleri, peitel krem içeriği, peitel krem nasıl kullanılır, peitel krem yan etkileri, peitel krem kullanım şekli, peitel krem yorumları, peitel krem kullanıcı yorumları, peitel krem kullananların yorumları, peitel krem 2021 fiyatı, peitel krem ne işe yarıyor, peitel krem ne işe yarar, peitel krem nedir,

Peitel Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Alerjiniz varsa bu kremi kullanmamalısınız.
 • Her tür cilt enfeksiyonu, herhangi bir steroid ilaca cilt reaksiyonu, karaciğer hastalığı veya adrenal bez bozukluğu gibi hastalıkları daha önce geçirdiyseniz doktorunuza söyleyin.
 • Steroid ilaçlar, kanınızdaki veya idrarınızdaki glikoz (şeker) seviyelerini artırabilir. Diyabetiniz varsa doktorunuza söyleyin.
 • Bu ilacın doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyin.
 • Bu kremin prezervatif veya diyafram gibi lateks kauçuk ürünlerle temas etmesine izin vermeyin. Bu ilaç bu maddelere zarar verebilir ve onları hamilelik veya cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemede daha az etkili hale getirebilir.
 • Bu ilacı kullanırken emzirmek güvenli olmayabilir. Herhangi bir risk hakkında doktorunuza danışın. Göğsünüze bu kremi uygularsanız, bebeğin ağzıyla temas edebilecek alanlardan kaçının.
 • Bu krem, on yaşından küçük bir çocuk tarafından kullanım için onaylanmamıştır. Bu krem, bir yaşından küçük bir çocuk tarafından kullanım için onaylanmamıştır.
 • Çocuklar bu ilacı daha büyük miktarlarda deri yoluyla emebilir ve yan etkilere sahip olma olasılığı daha yüksek olabilir.
 • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler (örneğin vitaminler, bitkisel takviyeler, reçetesiz ilaçlar), alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumları (örneğin hamilelik, yaklaşan ameliyatlar vb.) hakkında bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışma noktaları aşağıda listelenmiştir.
 • Angina pektoris, konjestif kalp yetmezliği, dermatolojik enfeksiyonlar, glukozüri ve hiperglisemi gibi rahatsızlıklarınız varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.
 • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
 • Bu kremi hemen uyguladıktan sonra uygulama yapılan alanı yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
 • Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının.

Peitel Krem Kullananların Yorumları

Peitel kremi daha önce kullandıysanız kendi kullanıcı yorumlarınızı ve deneyimlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın. Olumlu veya olumsuz yaşadığınız tüm tecrübeleri ve deneyimleri yazmanız halinde yorumunuzu herhangi bir şekilde müdahale yapılmadan direkt olarak yayımlanacağını da belirtmek isteriz.

1 yorum
 1. Şengül diyor

  14 yaşında kızım var elinde geçmeyen egzama var bu kremi kullanabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.