Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Patili Dostlarımız İçin En İyi 7 Tavuklu Yaş Konserve Mama

0

Kediler yavru ya da yetişkin olsun her zaman tavuklu yaş konserve mamaya bayılırlar! Fakat her kedinin yaşına göre alması gereken besin ihtiyacı farklılık gösterebilir. Mesela küçük kedilerin daha güçlü beslenebilmesi için onlara özel bir beslenme programı hazırlanmalıdır. Çünkü oldukça hareketli olacakları için yedikleri besinleri hızla enerjiye dönüştürürler. Piyasada birbirinden farklı içeriklere sahip çok sayıda tavuklu yaş konserve mama bulunuyor. Peki kedilerimize hangi konserve mamayı yedirmeliyiz? Konserve kedi maması 24’lü en ucuz hangisi? En iyi kedi yaş mama markaları neler? Yavru kediye yaş mama seçimi nasıl olmalı? Konserve kedi maması zararlı mı? Yaş mama kilo aldırır mı? Kedi sadece yaş mama ile beslenir mi? Bütün sorularınızı yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

1. Whiskas Tavuklu Konserve Yaş Kedi Maması

Tavuklu yaş konserve mama listemizin ilk sırasında konserve mama üretiminde oldukça başarılı bir marka yer alıyor; Whiskas. Yavru kedinizin sağlıklı bir kediye dönüşmesi için ihtiyacı olan tüm besinleri Whiskas tavuklu yaş konserve mama bileşiminde bulmak mümkün. Bağışıklığı destekleyen E vitaminli içeriği ile bu konserve mama yavru kedinizin sağlıklı kemik ve diş gelişimini destekler. Küçük kedinizin kolayca öğütebileceği minik tanecikleri ile tavuklu konserve mama sindirimi kolaylaştırır. İçerdiği vitamin ve minerallerle sağlıklı üriner sistemi desteklemeye yardımcı olur. Öte yandan dengeli çinko miktarı tüyleri ve deriyi destekler. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. GimCat Shinycat Tavuklu Yengeçli Konserve Yaş Kedi Maması

Besleyici ve lezzetli tavuk ve yengeç parçaları içeren GimCat Shinycat kedinizin bayılacağı konserve mamalar arasında öne çıkıyor. Küçük, orta boy ve yetişkin kedileriniz için tercih edebilirsiniz. Tavuklu yengeçli konserve mama içeriğindeki besleyici mineraller ile kedinizi güçlendirir ve uzun süre tokluk hissi sağlar. Kedinizin öğün durumuna göre kuru mama ile de karıştırılabilir. Küçük kedinizin favori maması haline gelecek bu ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Felix Konserve Kedi Maması Tavuklu Biftekli

Tavuklu konserve yaş kedi mamaları arasında öne çıkan Felix, kedilerin en sevdiği yaş mamalardan biri olma konusunda yerini koruyor. Et proteinleri, mineraller ve sebze proteinleri içeren Felix biftekli ve tavuklu aroması ile dikkat çekiyor. Ürün ekstra koruyucu ve yapay aroma içermiyor. Öte yandan ürünü evcil dostunuza iki farklı öğünde vermeniz öneriliyor. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Acana Premium Pate Tavuklu Konserve Yaş Kedi Maması

tavuklu yaş konserve mama

Listemizin 4. sırasında yine kediler için özel bir mama yer alıyor. Acana ile patili dostlarınız için günlük olarak 3-4 kg vücut ağırlığı için 1½ kutu besleme yapabilirsiniz. Kedinizin ihtiyacı olan gıda miktarı, hareketliliğine, yaşına, ortamına ve cinsine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Beslemeyi oda sıcaklığında yapın ve yaş mamanın kullanılmayan kısmını buzdolabında muhafaza edin. Mamanın yanında her zaman temiz ve taze su bulundurmaya özen gösterin. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yaş Kedi Maması

tavuklu yaş konserve mama

Tavuklu yaş konserve mama önerileri arasında farklı formda üretilen bir mama önerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz. Kıyılmış formu ile kedinize gurme ve kolay öğütülen bir öğün sunan Gourmet Gold kedilerin favori mamaları arasında! Et, mineraller ve bitkisel türevler içeren tavuklu yaş konserve mama kolay sindirimi ve lezzetli oluşu ile kedileri cezbediyor. Yavru kediye yaş mama önerisi olarak yine bu mamayı önerebiliriz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Chef’s Choice Mother and Babycat 

tavuklu yaş konserve mama

Veteriner hekimler, beslenme uzmanları ve şefler tarafından hazırlanan iddialı bir mama var şimdi sırada! Ağzının tadını bilen kediler için tam ve dengeli oranda üretilen Chef’s Choice Mother and Babycat yaş mama kedinizin ihtiyacı olan besin içeriğini sağlar. 100% taze tavuk, somon ve ciğer içerir. Öte yandan tahıl içermez. Hipoalerjenik GDO, şeker, tatlandırıcı, koruyucu ve gluten içermediğini de hatırlatmak isteriz. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. 24’lü Gourmet Gold Tavuk Ciğerli Kedi Konservesi

tavuklu yaş konserve mama

Konserve tavuklu yaş mama listemizi Gourmet Gold ile tamamlıyoruz. Yaş konserve tavuk mamalar arasında en merak edilenlerden biri de 24’lü satılan yaş mamalar! Konserve kedi maması 24’lü en ucuz ve 24’lü yaş kedi maması arayanlar için bu markayı önermek isteriz. Gourmet Gold Parça Etli ve Soslu Tavuklu&Ciğerli tam yaş kedi maması 24’lü paket halinde oldukça uygun fiyatlı satılıyor. Sos içerisindeki parça etli formuyla kedinize gurme bir öğün sunmaya hazır. Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yaş mama kaç günde bir verilmeli?

Günlük yaş mama oranı kedilerin yaş oranına göre değişkenlik gösterebilir. Kedilerin sindirim sisteminin düzenlenmesi ve su ihtiyacının giderilmesi için yaş mama haftada en az iki kez tüketilmelidir. Ama bu sıklığın haftada üçün üzerine çıkmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Konserve kedi maması zararlı mı?

Yaş mama veya konserve mamalar kedilerin en sevdikleri besinler arasında yer alıyor. Ödül maması olarak verilen yaş mamalar özellikle sıklıkla öğünlerde yer edindiğinde kedilerde sindirim problemlerine yol açabiliyor. Bu nedenle dengeli bir öğün programı gözetiminde konserve yaş mama kullanılmalıdır.

Yaş mama kilo aldırır mı?

Kullanılan yaş mamaya göre bu sorunun yanıtı değişkenlik gösterecektir. Kediniz kilo almakta zorluk yaşıyorsa, ona çok daha yüksek enerji içeren, konserve yaş mamalar vermek daha uygun olacaktır. Öte yandan kedinizin dikkati çabuk dağılıyorsa ve pakette belirtilen miktar kadar yemeye niyetli değilse, öğününü ona göre belirleyebilirsiniz. Eğer kedinizin, özellikle kilosu az ve kuru mamaya karşı ilgi duymuyor ise, kuru mamanın üzerine, belirli bir miktar tam ve dengeli bir yaş mama karıştırarak, alacağı enerji miktarını arttırmayı denebilirsiniz. Böylece kedinizin mamaya karşı ilgisini çekmek mümkün olacaktır.

Yaş mama kediyi doyurur mu?

Evet yaş mama kediyi doyurur. Fakat yaş mama beslenme ihtiyaçlarını gidermenin harika bir yoluyken kuru kedi maması da başka önemli avantajlara sahiptir. Yaş mama, kedinizin su alımını artırmaya yardımcı olurken kuru mama kedinizin diş sağlığına korumaya destek olur.

Kedi sadece yaş mama ile beslenir mi?

Kedinize belirli aralıklarla tıpkı bir ödül gibi yaş mama verebilirsiniz. Bununla beraber tamamen yaş mama ile beslenme ya da yaş mama ile kuru mama bir arada beslenme yöntemiyle de bir düzen oluşturabilirsiniz. Öte yandan kedilere yaş mama vermenin bilindiği kadarıyla zararı bulunmuyor. Yaş mamaların içerik bakımından kedilerin doğada tükettikleri besinleri taklit etme işlevinden dolayı zararlı maddeler içermediğini söyleyebiliriz. Bu nedenle sahipleri tarafından da kedilerine talep ettikleri gün kadar yaş mama verilmesinde bir sakınca bulunmuyor.

İlginizi çekebilir;

Kedilerde Beslenme Nasıl Olmalı? En İyi Kedi Yaş Mama Markaları Hangileri?

Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? En İyi Kedi Maması Markaları Hangileri?

Kedilerin Tercihi: Kısırlaştırılmayan Kediler İçin En İyi Kedi Mamaları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.