Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Parfüm nasıl kullanılır? Nasıl sıkılmalı?

0

Parfum nasil kullanilir Nasil sikilmali

Güzel bir görünüm kadar tenin güzel kokması da çok önemlidir. Kadın ve erkekler için şık ve bakımlı görünümün yanında aynı zamanda parfüm sıkarak güzel kokmalıdır.

Parfüm nasıl sıkılır? Nasıl kullanılır?

Parfüm kullanmak güzel kokmanın yanında aynı zamanda çekicilikte katmaktadır. Düğünlerde, davetler, işte, okulda ya da evde kişi güzel kokmak istediğinde parfüm kullanabilmektedir. Parfümü bilmeyen mi kaldı? Evet, hala daha var. Hala daha parfümü nasıl kullanmamız gerektiği konusunda sağlıklı bilgilere sahip değiliz. Parfüm kullanmanın birtakım püf noktaları bulunmaktadır. Vücudun belli yerlerine sıkıldığında gün boyunca teninizde bu kokuyu hissedebilirsiniz. Az ve öz sıkarak dilediğiniz çekiciliği yaratabilirsiniz.

Parfüm nereye sıkılırsa kalıcı olur?

Parfüm genelde en çok boyun bölgesine sıkılır. Bu aslında çok doğru bir yöntem değildir. Parfümün içindeki alkol, güneş ile buluştuğunda belirli bir süreden sonra cildinizde, özellikle boyun bölgesinde, görüntüsünü çok sevmeyeceğiniz lekeler oluşturur. Güneş gökyüzünde olmasa bile evrende hala vardır ve dünyaya ultraviyole ışınlarını göndermekten geri kalmaz. Peki nerede kullanacağız? Parfümü boynumuzun haricindeki nabız noktalarına sıkabiliriz. Bilekler, diz arkaları, -hanımlar için- dekolte bölgeleri bunun için uygun bölgelerdir.

Parfüm sıcakta bozulur mu?

Parfümlerin güneşte kalmaması gerekmektedir. Parfümünüzü ışık ve ısı ikilisinden korumalısınız çünkü parfümün deforme olmasının en temel şartı budur. Sıcak havalardaki seyahatlerinizde el çantanızda taşırsanız, odanızın güneş görebilecek yerinde tutarsanız parfümünüz çok kolay bozulabilir. Ne yapmamız gerek? Evde parfümü karanlık ve nispeten serin bir bölgede tutmamız uygun olabilir. Seyahatlerde, ısıyı muhafaza eden küçük çantalar, parfümler için güzel saklanma bölgeleri olabilir.

Ten kokusu nasıl oluşur? Yemekler etkiler mi?

Alkol ve baharatlı yemek tüketiminize dikkat edin. Sürekli hale gelmiş fazla baharatlı yemek tüketme alışkanlığı zaman geçtikçe sizin normal ten kokunuzu etkiler. Bu sayede sizin için uygun parfümü bulmak zorlaşır. Hatta bazen parfümünüz ne kadar güzel olursa olsun, bünyenizde iki farklı kokuyu taşıyorsanız, istemediğiniz koku baskın gelecektir. alkol ise koku alma yetinizi büyük ölçüde törpüler. Kokuyu tam alamadığınızı düşünerek fazlaca parfüm boca etmek ihtiyacı doğabilir. Siz kendi kokunuzu duyabilirsiniz fakat yanınızdan geçen birisinin burnunu parçalamanın lüzumu yok.

Mevsime göre parfüm seçimi nasıl olmalı?

Tek bir kokuya bağlı kalmayın çünkü dört mevsimin yaşandığı bir ülkedeyiz. Tercih ettiğiniz odunsu parfümler kışın çok güzel durabilir. Ama yazın başınıza bela da olabilir. Mevsimlere göre kokularınızı ayırmak en az riskli çözümdür. Sonbahar geldiğinde ilkbahara kadar odunsu kokunuzu; ilkbahar geldiğinde sonbahara kadar hafif, meyve özlü kokunuzu kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.