Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Oxezole Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Oxezole Krem Nedir?

Oxezole krem, mantarların hücre zarında yapısal ve işlevsel bozulmalara yol açarak çalışan bir mantar ilacıdır. 

Oxezole Krem Ne İşe Yarar?

Oxezole krem faydaları,

 • Mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engeller.
 • ayak mantarı
 • en sık boyun, gövde, kol, ve bacaklarda görülen halka şeklinde iltihaplı, kaşıntılı, kızarık, yüzeyden kabarık lezyonlar ile belirgin vücut mantarı
 • saçkıran, saçlı derinin mantar hastalığı
 • genellikle boyun, göğüs, kolların üst kısımları  ve sırtta görülen beyazdan pembeye veya bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile belirgin mantar enfeksiyonu ve
 • kasık bölgesinde, dış genital organlarda, uylukların iç kısımlarında ve kalçada  ortaya çıkan kırmızı ya da kahverengi lekeler, kaşıntı, yanma hissi, soyulma ile belirgin kasık mantarı (tinea kruris) gibi mantar enfeksiyonlarının tedavisinde  kullanılmaktadır.

Oxezole Kremi İçeriği

Oxezole krem içeriğindeki etken madde Oksikonazol nitrat‘ tır.

Oxezole Kremi Fiyatı

Oxezole krem 2021 güncel satış fiyatı, 14.78 TL’dir.

Oxezole Kremi Muadilleri

 • Dermoksin krem,
 • Oceral krem,
 • Oceral sprey,
 • Oxezole sprey,
 • Zolexol krem ve
 • Zolexol deri spreyi bu ilacın muadili ürünlerdir.

Oxezole Kremi Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Uygulanan bölgede kaşıntı ve yanma yaygın görülen yan etkilerdir.

Oxezole Kremi Nasıl Kullanılır

Oxezole kremi uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız. Kremi parmakla hafifçe ovuşturarak sürünüz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız.

Mantar hastalığından etkilenen bölge ve çevresine günde 1 veya 2 defa uygulanır.

Hastalığın tekrarlamasını önlemek amacıyla, ayakta oluşan mantar tedavisinde 1 ay, vücudun diğer bölgelerinde oluşan mantar tedavisinde 2 hafta süreyle kullanmaya devam ediniz.

Oxezole Kremi Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Bu topikal ilacı 5 gün boyunca saç derimde denedim. İlk iki gün reaksiyon yoktu, sonraki üç gün boyunca aşırı kaşıntı, korkunç bir yanma ve batma hissi oluştu. Fakat bu kremin en güzel özelliği her gün saç yıkamak zorunda kalmamaktı. Daha sonra başka bir ilaca geçtim ve yağ bazlı olması nedeniyle günlük olarak saçlarımı yıkamak zorundayım.

Kullanıcı Yorumu: Bu kremi uzun yıllardan beri kullanıyorum. Benim için işe yarayan tek ürün. Neyse ki, şu anda sadece saç derimde sedef hastalığım var. Oxezole spreyi kullanıyorum ve tüm saç derime sürüyorum. Günde bir kez, gece saatlerinde kullanıyorum ve saç derimin tamamen temizlenmesi genellikle 3 gün sürüyor. Birkaç ay boyunca tekrarlanmıyor. Dermatoloğuma sprey yerine krem  kullanabilir miyim diye sordum ama spreyin şampuandan daha iyi etki ettiğine inandığını söyledi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.