Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Okul için kız çocuk saç modelleri

0

Okullar açılıyor elveda dağınık karışık saçlar! Şaka bir yana  kızlar okula giderken  değişik saç modelleri yapmaya bayılırdım. Kalpli örerdim, balık sırtı, mısır o gün ruh halimiz nasılsa.. Kız saç modelleri arasında en sevdiğim Fransız örgüsü Elif’in saçları kıvırcık ve uzun olduğu için sadece bu modellerde toparlayabiliyorduk..

Okula  yeni başlarken kız çocukları için saç modelleri arıyorsanız ve bu konuda çok da tecrübeli değilseniz kolay modellerle başlayın. Balık sırtı Fransız size zor gelebilir ama güzel bir toka ile bağlanmış klasik at kuyruğu da işinizi görür. Öncelikle malzemelerle başlayalım.

Kızınızın saçı gürse günlük bakım ve tarama için malzemeler….

1  – Saç açma tarağı. Kesinlikle en iyi yatırım dolaşan saçları çabucak açar ve can acıtmaz.

2- Saç açma spreyi. Deniz tuzlu vs değil daha çocuklar için olanlardan alın. Hafif parfümlü saç spreyleri tercih edebilirsiniz.

3 – Küçük lastik tokalar, kızının saç rengine yakın klasik uzun ömürlü saç lastikleri. Beyaz kurdele çok renkli karakterli tokalardan kaçının.

4 – Bir de ben çocukların saçını yaparken çok yararlandığım küçük plastik bir alet önereceğim. Çok ucuz ama güzel modeller yapabilirsiniz. Şu işaretlediğim  iki  alet yeterli..

5-Kuaförlerin kullandığı saç pensi..

Gelelim modellere  ilk modelimiz yukarıdaki saç şekillendiricinin ne işe yaradığını anlatmak için ekledim. Mantık bu..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.