Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Muscomed nedir? Ne işe yarar? Yan etkileri, Faydaları, Kullanıcı Yorumları

0

Muscomed bir kas gevşeticidir. Sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, bu ilacı almadan önce, herhangi bir tıbbi durumunuz veya rahatsızlığınız varsa doktorunuza bildirin. Ayrıca doktorunuza kullandığınız veya aldığınız diğer tüm ilaçları da söylemelisiniz. Hamile ve emziren kadınlar bu ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

 

Sertlik, gerginlik, sertlik ve kas spazmları gibi akut, ağrılı kas-iskelet sistemi durumlarıyla ilişkili rahatsızlığın giderilmesini sağlar.

Muscomed yemekle birlikte alınmalıdır. Bu, mide rahatsızlığı yaşamanızı önler ve yan etkileri azaltır. Genel olarak, semptomlarınızı kontrol etmek için gerekli olan en az miktarı, mümkün olan en kısa süre boyunca kullanmaya çalışmalısınız. İhtiyacınız olduğu sürece bu ilacı düzenli olarak almalısınız. İlacı daha az etkili hale getireceğinden dozları kaçırmamaya çalışın.

Bu ilacın bazı yaygın yan etkileri uyku hali, ishal ve karın ağrısıdır. Bu yan etkilerden herhangi biri geçmezse veya kötüleşirse, doktorunuza bildirmelisiniz. Doktorunuz belirtileri önleme veya azaltma yolları önerebilir.

 

Muscomed ne için kullanılır?

Muscomed Faydaları

Kas gevşemesinde

Muscomed, iskelet kaslarını etkileyen durumlarda sertliği, iltihabı ve şişliği gidermek için kullanılan bir kas gevşeticidir. Beyinde bu tür semptomlardan sorumlu olan kimyasal habercileri bloke ederek çalışır. Kas sertliğini veya spazmını etkili bir şekilde giderir, böylece kas hareketini iyileştirir.
Bir doktor veya hemşire tarafından enjeksiyon olarak verilir ve kendi kendine uygulanmamalıdır. Doz ve süre, tedavi gördüğünüz duruma bağlı olarak doktor tarafından kararlaştırılacaktır. Bu, günlük aktivitelerinize daha kolay devam etmenize ve daha iyi, daha aktif bir yaşam kalitesine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Muscomed Yan Etkileri

Çoğu yan etki herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez ve vücudunuz ilaca uyum sağladıkça kaybolur. Eğer devam ederse veya endişeleniyorsanız doktorunuza danışınız.

Muscomed yaygın yan etkileri

Muscomed nasıl kullanılır?

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği dozda ve sürede alınız. Muscomed yiyeceklerle birlikte alınmalıdır.

Muscomed nedir? ne işe yarar?

Muscomed bir kas gevşeticidir. Beyindeki ve omurilikteki merkezler üzerinde çalışarak kas sertliğini veya spazmını güçte azalma olmadan hafifletir. Bu, ağrıyı ve kasların hareketini iyileştirir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Muscomed nedir?

Muscomed, 16 yaşından itibaren yetişkinlerde ve ergenlerde ağrılı kas kasılmaları için ek tedavi olarak kullanılan bir kas gevşeticidir. Omurga ile ilgili akut durumlar için kullanılmalıdır.

Muscomed bir steroid midir?

Hayır, Muscomed bir steroid değildir. Bir bitki kaynağından doğal olarak oluşan bir glukozittir.

Muscomed hangi bitkiden elde edilir?

Muscomed, Gloriosa superb bitkisinden doğal olarak oluşan bileşik kolşikosidin yarı sentetik bir türevidir.

Muscomed güvenli midir?

Muscomed, doktorunuzun önerdiği süre boyunca reçete edilen dozlarda kullanıldığında güvenli bir ilaçtır. Son zamanlarda, Muscomed yüksek dozlarda alındığında vücutta oluşan ürünlerden birinin bazı hücrelere zarar verebileceği ve bunun kanser, doğmamış çocuğa zarar ve erkek doğurganlığının bozulması için bir risk faktörü olabileceği bildirilmiştir. Lütfen bu ilacı almadan önce doktorunuza danışınız.

Muscomed nasıl etki eder?

Thiocochicoside, kas sertliğini veya spazmını hafifletmek için beyin ve omurilikteki merkezlere etki eder.

Muscomed bağımlılık yapar mı?

Hayır, Muscomed’ün herhangi bir bağımlılık potansiyeli olduğu bilinmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.