Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Munderm Jel Nedir, Ne İşe Yarıyor, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

0

Munderm jel, vücutta iltihap oluşumuna sebep olan kimyasalların etkilerini azaltır ve bakterilerin cilt üzerinde yayılmasını engeller.

Munderm Jel İşe Yarıyor mu?

Munderm jel, Hafif ve orta şiddetli sivilce (Akne) tedavisinde ve ciltte görülen iltihaplı veya iltihapsız bozukluklarda etkili bir ilaçtır. Munderm jel, komedon (cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar), püstül (içi irinle dolu kabarcık) ve papüllerle (deride küçük, kenarları iyice belli kabartılar) birlikte görülen Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde kullanılmaktadır.

Munderm Jelin İçeriği

Munderm jel içeriğindeki etken maddesi Eritromisin, İsotretinoin’dir.

Munderm Jelin Muadilleri

Munderm jel eşdeğerleri, muadilleri

 • ETREXIN jel 30 G
 • ISOTREXIN jel 30 G

Munderm Jelin Fiyatı

Munderm jel 2021 satış fiyatı, 22.73 TL’dir.

Munderm Jel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Munderm jel,

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Munderm jel, hafif ve orta şiddetli sivilce (Akne) tedavisinde ve ciltte görülen iltihaplı veya iltihapsız bozuklukların  tedavisi için kullanılmaktadır.
 3. Eğer, gül hastalığınız veya akut egzama yada ağız çevresinde  cilt iltihabı durumlarından herhangi biri varsa; kullanmayınız.
 4. Rüzgar yanığı ve güneş yanığı ciltlerde, enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız.
 5. Ağız, burun ve gözünüze temas ettirmeyiniz.
 6. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 7. Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız. Cildinizi güneş ışınlarına  karşı hassas hale getirebilir ve güneş yanıkları oluşabilir.
 8. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedaviden iyi sonuç alınmasını sağlamaz ve ciltte kızarıklık, soyulma, kaşıntı gibi yan etkilere sebep olabilir. Böyle bir durumda ilacın kullanımını azaltabilir ya da ilacın kullanımına birkaç gün ara verebilirsiniz.
 9. İlacın tam olarak etkisini göstermesi 6 ila 8 haftayı bulabilir.
 10. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 11. Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanılmamalıdır.

Munderm Jel Yan Etkileri

Munderm jel kremin bilinen yan etkileri arasında,

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen bölgede yanma, kızarıklık ve tahriş yaygın görülen yan etkilerdir.

Munderm Jel Nasıl Kullanılır

Munderm jel kremi kullanmadan önce ilk olarak, tedavi edilecek bölgeyi su ile temizleyip kurutunuz. Daha sonra ilacı  ince bir film tabakası halinde ilgili bölgeye sürünüz. Günde bir veya iki kez uygulayınız. Uygulamadan sonra ellerinizi yıkayınız.

Munderm Jel Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: sırtımdaki eskiden beri varolan 5-6 tane kahverengiye dönmüş sivilce lekesi için tavsiye üzerine kullanmaya başladım bu jeli. bakalım, bir faydasını görürsem yazacağım. herkes elma sirkesi sür diyordu ama, bu daha az kokulu bir seçenek tabi. içerik olarak isotretinoin ve eritromisin barındırıyor. isotretinoin aynı zamanda roaccutane’ın da etken maddesi ancak bu jel olduğu için mümkün olduğunca az etkiliyor vücudu. sivilce tedavisiyle alakalı birçok ilaçta da etkin madde olarak kullanılıyor. eritromisin ise makrolid grubu bir antibiyotik türü, lekeler için çok bir faydası olmasa gerek diye düşünüyorum gerçi, ama henüz iyileşmemiş sivilceler için faydalı tabi ki iltihaplanma konusunda.

Kullanıcı Yorumu: alnımdaki kapalı komedonlar için cildiye doktorunun verdiği jel krem. geceleri uyumadan önce temiz cildime sürmemi, jelin cildi soyarak tedavi edeceğini söyledi. sadece alnımda kullansam bile soyulma işinden korkmuyor değilim. bir yandan da alnımdaki pütürlerin geçmesini istiyorum biran önce yoksa bi cinnet anında elime keseyi alıp cart cart sürteceğim hepsini. jeli kullanmaya başlayalı 3 gün oldu, bitince veya etkisini görmeye başladığımda editlerim.

Kullanıcı Yorumu: yaklaşık 2 ay kullandım bu ilacı. i̇lk bir ay kullandığımda yüzüm aşırı kızardı ve doktora gittim yanına başka bir ilaç verdi bir ara yüzümdeki yeni sivilce izleri gerçekten geçti yüzüm kendi haline döner gibi oldu lakin sonra yine kızardı ama geçmedi bende tekrar doktora gittim ve başka bir ilaç verdi ve yine ben kızardım bir ay sonra ve yine geçmiyor. ben bu ilacı sevmiştim etkisini daha iyi gördüğüm için olsa gerek ve bendeki etkisinin (kızarıklığım) benim cilt tipimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü beyaz tenli ve kuru ciltliyim.

Kullanıcı Yorumu: gece sürüp sabah yıkıyorum. değişik kadifemsi bir his bırakıyor ciltte. doktor bu kremin cildimi soyup lekeleri açacağını söyledi ama prospektüste öyle bir ifade göremedim ben. ilaç mı yoksa bu jel mi daha etkili bilmiyorum fakat 1 haftada tüm sivilcelerim söndü. son bir kaç gündür yanak bölgem kuruduğu için sürerken o kısımlarda hafif bir yanma oluyor bir kaç saniyeliğine. bunu dışında bir hassasiyet vs yapmadı. tedavim bitince tekrar editleyeceğim burayı edit: bitti ve doktora kontrole gidemediğim için cildim eski haline geri döndü bir kaç ayda. fakat lekeler üstünde çok da bir etkisini göremedim ben ama sanırım sivilceleri kurutma açısından işe yarıyordu

Kullanıcı Yorumu: yüzümdeki kuru sivilceler için doktorun verdiği jel. gece temiz yüzde sadece sorunlu bölgeye uslanıyor. sabah da yıkanıyor. bölge üstünde beyaz renkli kabuk oluyor sabah. 3 gündür kullanıyorum yuzumdeki sivilce miktarı arttı ve renkleri kırmızı . en az 3 hafta içinde etki edecek sanırım. umarım temiz bir cilde kavuşturur beni.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.