Rujlu Kız
Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Mor Şampuan Saça Zarar Verir Mi? Saçı Yıpratır Mı?

0

Mor şampuanın saça zarar vermesi konusu saç tipine göre farklılık gösterir, mor şampuan kimi saç tipine zarar vermez iken, kimi saç tiplerinde kırılma ve sertleşmeye neden olabilmektedir. Mor şampuan kullandıktan sonra oluşabilecek yıpranma, kırılma gibi durumları önlemek için saç kremi ya da bakım yağı kullanılması önerilir. Dikkatlice ve seyrek aralıklarla kullanıldığında mor şampuanın saça herhangi bir zararı yoktur.

Mor Şampuan Zararlı Mı?

Mor şampuanın normal şampuanlardan farklı herhangi bir zararı yoktur. Ancak kimi saç tiplerinde sertleşme yıpranmaya sebebiyet verebilir. Bu nedenle her yıkamada mor şampuan kullanılması önerilmez. Fazla kullanıldığı zaman çok açık renk saçta morumsu mavimsi bir ton oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle saçta 5 – 10 dakikadan fazla bekletilmemesi önerilir.

Mor Şampuan Çok Kullanılırsa Ne Olur?

Mor şampuan özellikle çok açık renk saçlarda fazla kullanıldığında ya da çok bekletildiğinde morumsu mavimsi bir renklenmeye neden olabilir. Aynı zamanda aşırı mor şampuan kullanımı kimi saç tiplerinde yıpranma ve sertleşme problemine neden olabilir. Bu nedenle haftada birkaç kereden fazla kullanılması önerilmez.

Mor Şampuan Saçı Yıpratır Mı?

Mor Şampuan Saçı Yıpratır Mı?

Mor şampuan kimi saç tiplerinde saçı yıpratıcı etki gösterebilir. Ancak bu etki saç kremi ve bakım yağları ile giderilebilecek ölçüdedir. Talimatlara uygun kullanıldığı ve kullanımdan sonra gerekli saç bakımları yapıldığı takdirde mor şampuan saça zarar vermez. Mor şampuanın her yıkamada kullanılması genel olarak önerilmemektedir, en fazla haftada iki kez kullanılmalıdır. Daha hassas saç tipleri için 15 günde bir kullanılması yeterli olacaktır. Mor şampuanın saçı yıpratma durumu saç tipine göre değişebilir. Ağır işlem görmüş ince telli saçlarda yıpratıcı etki daha fazla olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.